W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

a spróbuj położyć jej Twoją koszule obok - może Twój zapach jej pomoże :wink:
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Nie wiem Tula czy Cię to pocieszy, ale moja córcia budziła się w nocy po kilka razy do 2 roku życia, w pierwszym było to czasem kilkanaście :roll: .
Małego od początku przyzwyczaiłam do łóżeczka, więc chociaż z tym nie mam problemów. Nauczona doświadczeniem z pierwszym baby -przyzwyczaiłam też do smoka -czy dobrze -okaże się. Obecnie jak wcześniej pisałam ma 6,5 mca i budzi się 3 razy w nocy i "musi" zjeść -podobnie jak u Ciebie - nie ma przepuść :wink: .
W porównaniu z Córeczką i tak nieźle (bo "tylko" 3 razy) ale i tak jestem niewyspana.
Położna laktacyjna jeszcze w szpitalu mówiła, że jak mama w ciąży przeżywa jakieś stresy, to potem, dziecko jest taka "przylepa" -ciągle chce przy mamie, przez to cyc również często w nocy, itp.
pozdrawiam Ewa
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Moja mała ma dwa latka już dawno skończone a i tak w nocy budzi się po kilka razy. Niekiedy przesypia całą noc, ale tych nocy jest mniej. Łóżeczko przysunęłam do naszego łóżka - mała od początku śpi w łóżeczku tylko zazwyczaj w nocy lub nad ranem do nas przywędruje jak się obudzi. Kiedy się budzi zazwyczaj wystarczy jej że położę na nią rękę przez wyjęte szczebelki i śpi dalej. Mimo iż to już duża panna to nadal nie było takiej nocy żebym rano obudziła się wyspana. Niekiedy jak do nas się wgramoli to ją po prostu przepchnę stopniowo przez te wyjęte szczebelki do jej łóżeczka, ale zazwyczaj wchodzi pomiędzy nas i wtedy nie ma zmiłuj.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Dziewczyny, od soboty do wtorku walczyłyśmy z gorączką 39,6. Byłam z małą w niedzielę rano na pogotowiu - dostała antybiotyk i paracetamol, ale to nic nie dało. W poniedziałek rano u pediatry (nie naszej bo nie było) i potwierdziła antybiotyk, dała syrop nurofen na gorączkę, dwa leki do inhalacji, czopki sobrerol. Ponoć mała miała jakieś zastoiny kataru co spowodowało infekcję w gardle. Wczoraj cała była w wysypce i pognałam do naszej pediatry. Okazało się, że mam odstawić wszystkie leki, bo mała ma "rumień nagły" czyli "chorobę szóstą" i to samo przejdzie... Ręce opadają. Odstawiłam wszystko i faktycznie już jej lepiej, tylko strasznie nerwowa jest i zmęczona. A ja ją niepotrzebnie faszerowałam lekami :(
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Tulo!
Wiem doskonale przez co przechodzisz,rumień nagły panuje i tu-w Krakowie.Ja na szczęście wiedziałam,że wysoka temperatura u córki spowodowana jest właśnie tym(kilka dni wcześniej chorowała na to kuzynka).Poczytałam o objawach i wiem,że jest ich bardzo,bardzo dużo...a jedyne co się podaje -to lek przeciwgorączkowy i (w razie wysypki)cos przeciwświądowego. I trzeba czekac.Na ogół mija po trzech dniach...tylko niejedenego lekarza może wyprowadzic w "pole"...
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Bardzo Ci współczuję Tulo tych przejść, dzieciaczkowi również. Trzymaj się dzielnie.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Wczoraj byłam u lekarza. Ludzik rozwija się prawidłowo, ma już żołądek, mózg coraz większy, żeberka, piękny kręgosłup. Ale kręci się niemożliwie, dlatego wczoraj nawet nie udało się go zmierzyć :)
Wygląda tak - 15 tydzień
Obrazek
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

a mój szkrab już w domu :)
też ciągle się budzi i chce jeść
zaczęłam ją dokarmiać bo mam mało pokarmu i potrafiła 2 godziny przy cycu siedzieć a nawet i dłużej :?
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Super to gratuluję ;:138
Ja się czujecie ? No i czekam na fotki :)
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Danusiu gratuluję pięknego Ludzika ( i żołądka, żeberkek, rozumku :) ) ! Niedługo już będziesz czuła potężne kopniaki jeśli nadal będzie się tak wiercić. Fajne zdjęcie. Ja przez całą ciążę miałam fotki z usg, na których na słowo musiałam wierzyć, że ta plama co widać to dziecko. Dopiero ostatnia to był prawdziwy, cudny portret z profilu.

Asiulu, to że dziecko chce długo ssać to niekoniecznie musi oznaczać, że nie masz pokarmu! Jeżeli ją masz wyłącznie na piersi i po tygodniu choć trochę urosła, to jest ok. (Ważenie przed i po jedzeniu nie jest miarodajne, bo mleko w ciągu doby się zmienia wielokrotnie - czasem to niemal woda, a czasem gęsty płyn którego kilka kropel już daje takiej maliźnie dużo składników odżywczych. I wtedy waga Ci powie, że ona niemal nic nie zjadła, a w rzeczywistości zjadła wystarczająco.) Ja się tak dałam wbić na początku w to dokarmianie, a zupełnie niepotrzebnie jak się później okazało. Moja mała w szpitalu jadła co 3 godziny z piersi i było wszystko ok. Przy wypisie pediatra powiedziała, że zaczęli ją dokarmiać (przed wyjściem właśnie) bo ważenie przed i po karmieniu pokazuje, że nie mam mleka. I mam jej dawać cyca a potem butelkę. W domu jak ją przystawiałam do piersi, to faktycznie jak dopadła, to wisiała na cycku godzinę i dłużej. Grzecznie słuchałam pani doktor ( i mojej mamy, która niestety postanowiła mi "pomagać" przy dziecku, co sprowadzało się do powtarzania mi: "cycki masz puste, daj temu biednemu dziecku butelkę bo głodne ") no i karmiłam piersią a potem dokamiałam butelką. I to biedne dziecko ulewało, odbijało mleko nosem i rosło 450 gram tygodniowo. Dopiero moja miejscowa pedriatra puknęła mnie w głowę i kazała na tydzień odstawić dokarmianie. Mała przez ten tydzień urosła (choć już mniej, 250 chyba) i to mnie przekonało, że moje mleko jej wystarcza chociaż ja mam wrażenie, że nie. Taki maluszek na początku nie potrzebuje dużo mleka, może Ci się wydawać że nie masz go wystarczająco. Potrzeba także czasu na to, żeby jej się ustabilizował rytm karmienia. Twoje piersi się dostosują do dziecka i z czasem, jak mała zacznie jeść więcej, Ty będziesz więcej produkować. Najprostszy i najskuteczniejszy sposób pobudzenia produkcji, to przystawianie dziecka częściej. Jeśli możesz jej pozwolić na długie i częste karmienia - to pozwól. Będziesz miała spokojniejsze dziecko. One chcą piersi nie tylko z głodu. Zaspokaja im to potrzebę bliskości, czują się bezpieczniejsze. U nas to tak wyglądało, że przez pierwsze kilka tygodni (no jakoś prawie dwa miesiące to trwało) moim głównym zajęciem było karmienie. Przeczytałam w tym czasie kilka fajnych książek leżąc sobie z małą - ona nie zawsze ssała, czasem po prostu trzymała w buzi i spała. Ale skoro chciała, to jej pozwalałam i poskutkowało to tym, że sąsiedzi mnie pytali, czy moje dziecko umie płakać ;) bo była spokojniutka. Później jej się stopniowo unormowały pory karmienia i tak powiedzmy po trzecim miesiącu miała już stałe pory posiłków i cycka w nocy na każde zawołanie. A w ogóle to byś pokazała Twój Skarb !
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
curcacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 lut 2010, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Tula - z moim pierwszym Dzieckiem było tak samo, Twoją historię czytałam i miałam wrażenie że piszesz o mnie :) tylko że mi nad głową i z butelką stała teściowa,

Dziewczyny nie dajcie sobie wmówić że wasze piersi są za małe czy puste i nie dacie rady wykarmić własnego dziecka - w 98% to wymysł naszych "doświadczonych" matek i teściowych

Danusia - Ludzik jest uroczy :)
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

wczoraj wyszłam ze szpitala bo oczywiście ci nasi lekarze jak czegoś nie sknocą to święto :evil:
musieli mnie wyczyścić bo po porodzie coś zostało (pewnie łożysko)
i nie wiem czy to po tym zabiegu czy jak bo mam teraz tyle pokarmu że czuje że dwoje bym wykarmiła ;)
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W.o... Ciąży, porodzie i połogu

Post »

Asiu, serdecznie gratuluję- niech maleństwo zdrowo rośnie. ;:108
Dbaj o siebie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”