Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1117 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 66  
Autor Wiadomość
Maska
 Tytuł: Re: W. o...zwierzętach gospodarczych
PostNapisane: 23 lis 2012, o 13:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ałłą będzie dobrze! życzę szybkiego rozwiązania synowej!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

felcia24
PostNapisane: 23 lis 2012, o 16:30 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
felcia24 napisał(a):
Wyśle wiadomość na pw.wieczorem :wit

A jednak napisze na forum - przecież po to jest byśmy się dzielili wiedzą - a nie szeptali na ucho :oops:
iwona1974 napisał(a):

Felciu napisz mi otym twoim sposobie na tą chorobę wątroby u indycząt,jeśli możesz oczywiście :wink: będę wdzięczna

To skuteczny środek na schorzenia przewodu pokarmowego kur i indyków -drobiu
Około 10 dkg. pietruszki (korzeń i nać) -chwile pogotować dodać 2 ząbki czosnku i troche mleka
Mleko wiejskie - kupne,nie działa jak należy ! Podawać do picia przez kilka dni (ja dawałam przez 3 dni i było ok.)tylko ten wywar. Im więcej kur,tym więcej proporcji składników.
Jak u mnie,skuteczne na 100%

Maska
PostNapisane: 23 lis 2012, o 18:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Felciu dziękuję za lek dla kur,bo indyków nie mam. Miałam jedną kurę chorą na wątrobę. W pewnym momencie zaczęła kuleć (nogi jej się gięły) wyczytałam o chorej wątrobie (przeroście). Musiałam zabić kurkę , a ponieważ dostał ją pies ugotowaną po zabiciu, oskubaliśmy i otwarliśmy miała ogromną wątrobę! Potem wyczytałam, żeby dawać kurom do wody do picia lekarstwo na wątrobę. Poszłam do apteki kupiłam jakiś hepatil czy coś w tym rodzaju i po dwie tabletki codziennie rozpuszczałam w wodzie. Kury to piły i następne już nie miały takich objawów. Dawałam im często dziurawiec do pogryzania.

iwona1974
PostNapisane: 23 lis 2012, o 21:22 
100p
100p

1 szt.
Felciu,dziękuję ci bardzooooo!mogę podzielić się z tobą i innymi miłymi forumowiczami na temay chowu gęsi(rosną mi olbrzymki po7-8kg.i problemów z krowami(cudowne zwierzaczki,niech złamie nogę ten,kto mówi "głupia krowa")pozdrawiam-Iwona

iwona1974
PostNapisane: 23 lis 2012, o 21:29 
100p
100p

1 szt.
Tak mi miło Ałło,że odezwałaś sie do mnie :D Nie martw się ,na pewno wszystko pójdzie dobrze,niebawem zobaczysz wnuczusia lub wnuczusię,jak ja uwielbiam takie noworodki,są takie słodkie i nieporadne ;:167 .Trzymam za przyszła mamusi,e kciuki :uszy .
ja mam troje dzieci,13,10 i 7 lat i są najmilszym,co mogło mnie spotkać w życiu,no i mojeSłońce kochane-mężuś także.Pochwal się maleństwem,jak już będzie na świecie koniecznie.Teraz już nie przeszkadzam...babciu! ;:173 Iwona

felcia24
PostNapisane: 23 lis 2012, o 22:35 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Maska ------- iwona1974
Nie ma za co :) Twoja porada z tym hepatil/em też może się przydać .
Iwonko -małe dzieci mały kłopot, duże dzieci....... Coś o tym wiem ,najmłodsza ma 14 a mam ich 4
Gąsek mieć nie będe -małe podwórko,krowy ani tyle-brak obory.Chociaż krowa u mnie być powinna-
codziennie kupuje 3 litry mleka i 2 kostki sera białego. Córki tylko nabiał -małżonek mięsko :D

Romaszko
Jak ja Ci zazdroszcze ;:168 mnie taki zaszczyt nie spotka :wit brak syna ;:223

Beatrice
PostNapisane: 23 lis 2012, o 22:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ałła, co się dzieje z noworodkiem, martwię się coś długo do nas nie piszesz

iwona1974
PostNapisane: 24 lis 2012, o 11:07 
100p
100p

1 szt.
Felciu,a na ile litrów wody ta mikstura dla indyczątek?A o problemach z nastolatkami też już coś wiem,moja panna ma 10lat i swój światopogląd :wink: na razie jakoś dajemy radę z mężusiem,ciekawe jak długo? ;:14 Z synka jestem b.dumna,dobry z niego chłopak,ma 13lat i zero problemów jak na razie,a 7latka to wielka przylepa mausi ;:204 .A z tym synem,to też fuksa miałam,bo mam 3siostry,zero brata a one mają same..córki,czyli ja jedna mam syna ;:108 .A co do krówek to rzeczywiście by wam się przydała,na taką sporą rodzinkę,ja sama robię twaróg i masełko,mamy teraz3krowy i jałówkę,było5,ale ze względów zdrowotnych musiały być sprzedane do ubojni. Pozdrawiam cię cieplutko-Iwona

-- 24 lis 2012, o 10:11 --

Ałło,i jak z maluszkiem,urodziło się?już od rana zaglądam na nasze forum i nic :cry: Mam nadzieję,że wszystko jest w porządku,na pewno!a ty pewnie odsypiasz zarwaną noc ;:19 ,w końcu nie codzień czekamy na narodziny takiego SKARBA ;:167

Maska
PostNapisane: 24 lis 2012, o 13:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jeszcze nie mamy dzidziusia?

romaszka
PostNapisane: 24 lis 2012, o 13:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Mam wnusie!! ;:138 :heja Urodziła się wczoraj, wieczorem. Ma na imię Liliana, mamusia się czuje dobrze, gorzej z tatusiem :;230 jest w szoku po porodowym :;230 Poród był nie całkiem łatwy, bo mamusia jest szczuplutka jak szczypiorek a dziecko urodziło się 4 kg. 200 gr. Jestem szczęśliwa, musimy mieć więcej kóz, żeby Fasolka (tak nazywam ją od momentu, jak zobaczyłam pierwsze zdjęcie z USG :D ) miała dużo zdrowego nabiału.

Iwonko jestem pod wrażeniem twojego gospodarstwa i ...prasowania gęsi ;:333 super pomysł! Ja takim sposobem wydłużam lub skracam rękawy swetrów.

Marysiu nie mam polskich korzeni, pochodzę z prorosyjskiej części Ukrainy, Dniepropietrowska, dla tego na pobyt stały musiałam czekać aż 10 lat, a syn 15 lat ;:14 Myślę, że pomocną dłonią w nauce języka polskiego, były dla mnie książki, bez których nie mogę żyć a które czytałam na początku ze słownikiem i encyklopedią :roll: No i oczywiście mam włączony program, który poprawia błędy :;230 ale czasami coś jak wpiszę po polską-rosyjską-ukraińsku to nawet ten program baranieje i nie wie, co mi doradzić :;230 Najgorsze w tej sytuacji jest to, że po rosyjsku już nie umiem poprawnie się wysłowić a po polsku jeszcze dużo mi brakuje.

Felcia czy ta pietruszka do mikstury może być suszona? Czy tylko świeża. Nie wiem, czy dobrze się doczytałam, kurom też można ją dawać?

Beatrice
PostNapisane: 24 lis 2012, o 13:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No to gratulacje Babciu, ucałowania dla Fasolki i jej rodziców :)

Maska
PostNapisane: 24 lis 2012, o 14:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ałła byłam kiedyś w Twoich stronach na takim rejsie po Dnieprze!
Oczywiście pytałam, bo byłam przekonana , że języka uczyłaś się od dziecka. Skoro nie to wielkie gratulacje, bo jesteś bardzo zdolna. A do tego bardzo ciepła, myślę że wiesz o co mi chodzi.
Serdecznie gratuluję rodzicom Liliany Obrazek niech im rośnie na pociechę, a babci żeby wnusia ją kochała! ;:167
Ałła te szczypiorki takie wielkie dzieci często rodzą, najważniejsze że już jest na tym świecie, a tata dojdzie do siebie!

romaszka
PostNapisane: 24 lis 2012, o 15:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dziękuje Wam, kochani, za życzenia i ciepłe słowa. Mam nadzieje, że z łaski Bożej, Fasolka wyrośnie na zdrową i mądrą dziewuszkę :D

Teraz foto-relacją: ... ups....porobiłam za duże zdjęcia ;:14, fotosik nie przyjmuje, kurcze, naganiałam się za tymi kurkami jak głupia, żeby im te sesje zdjęciową porobić :;230. No cóż na foto-relacje musimy jeszcze zaczekać ;:131

Teraz proszę o radę. Jak wiecie mam dwie samicy-królicy i dwa samca. Otóż, od jakiegoś czasu, karmiąc je i sprzątając w klatkach, zauważyłam a raczej wyczułam, że w środku klatki jednego z samców dziwnie pachnie (czytać - śmierdzi :;230 ), u innych królików tego zapachu nie ma, przypomina, bardzo intensywny zapach potu ludzkiego. I jeszcze jedno, ten królik bardzo dużo pije, u innych woda zostaję w pojemnikach na drugi dzień a temu muszę dawać 2 razy dziennie i za każdym razem pojemnik jest pusty a jak dolewam to łapczywie pije, tak jakby jego suszyło. Czy to może być oznaką jakiejś choroby?

Twixi
PostNapisane: 24 lis 2012, o 16:08 
100p
100p

1 szt.
I ja witam małą Liliannę, a rodzicom i dziadkom GRATULUJĘ !!!

iwona1974
PostNapisane: 24 lis 2012, o 17:34 
100p
100p

1 szt.
Gratulacje!!! ;:138 ,niech się maleńka zdrowiutko chowa,super,że wszystko w porządku,mam nadzieję,że mamusia szybko wróci do formy,bardzo się cieszę! ;:167 ;:167 ;:167 .Ja także Ałło jestem molem książkowym,po prostu nie wyobrażam sobie śwata bez książek,mam wielu ulubionych autorów,przeczytałam wszystkie książki Wiliama Whortona,Janusza Leona Wiśniewskiego no i mojego króla horrorów Stephena Kinga,nie lubię komputerów,dlatego to co mi tłumaczyłaś Ałuszko to i tak dla mnie czarna magia :;230 .Zaglądam do kompa,by przejrzeć pocztę,sprawdzić coś,co mnie nurtuje no i teraz zaglądam z niecierpliwością do Was ;:167 .A maleńka żeczywiście niech mleczunio kozie pije,jak mama skończy dawać cycunia,moje miały skazę atopową i też kózki trzymałam,królicze mięsko też pycha dla maluszka ;:333 .Pozdrawiam ciepło-Iwona

MaGorzatka
PostNapisane: 24 lis 2012, o 19:55 
Konto usunięte na prośbę.

0 szt.
Romaszko - gratuluję serdecznie, w twoim gospodarstwie jeszcze tylko malutkiej dziewuszki brakowało, ależ ona będzie dla babuni piękne bukieciki zbierać w ogródeczku!

felcia24
PostNapisane: 24 lis 2012, o 20:29 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
iwona1974 napisał(a):
Felciu,a na ile litrów wody ta mikstura dla indyczątek?

Do 2 litr. maksimum .A syna gratuluję ;:215 masz dobrego fachowca w tej dziedzinie ;:130
Napisz w awatarze z jakiej części kraju pochodzisz- pogonie tam córki ..skoro takie kochane MĘŻUSIE
bo u nas to ze świeczką trzeba takiego szukać :;230 :;230 :;230
romaszka napisał(a):

Felcia
czy ta pietruszka do mikstury może być suszona? Czy tylko świeża. Nie wiem, czy dobrze się doczytałam, kurom też można ją dawać?

Szczerze powiedziawszy to nie wiem - zawsze robiłam ze świeżej , dla kurek i dla indyków.
Romaszko-babciu
GRATULUJĘ wnusi Fasolki ;:4 -słodko to brzmi ;:4

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1117 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 66  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości