Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1117 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  
Autor Wiadomość
BRZOSKWINKA
 Tytuł: Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2
PostNapisane: 6 cze 2013, o 21:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Twixi, no szkoda, że nie udało się spotkać... :(

bonsai
PostNapisane: 6 cze 2013, o 22:38 
100p
100p

0 szt.
Iwonka mam :wit .

W moim kurniczku właśnie siedzi 15 kogutków zielononóżek [o imionach: Rosół I, Rosół II, Rosół III.... Rosół XIV i ostatni PAN I WŁADCA ;:130 ], 16 kurek zielononóżek i 2 kurki z mezaliansu... Zwykła kura pokochała koguta zielononóżki i stąd są te dwie "zielononóżki czerwone" ;:306 .

Zobacz profil Wyślij e-mail      

chudziak
PostNapisane: 6 cze 2013, o 22:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
bonsai to czekamy na zdjęcia . A w jakim wieku i po ile w końcu te kurki kupiłaś , rozumiem ,że koguty to naprawdę z przeznaczeniem na rosół - ale chyba były zdecydowanie tańsze ?

bonsai
PostNapisane: 6 cze 2013, o 23:25 
100p
100p

0 szt.
Chudziak wybaczcie mi, ale zdjęcia będą dopiero jutro.... Dzisiaj jestem kompletnie wykończona :oops: .

Kurki zielononóżki miały być w wieku ok. 6 tygodni po 18 zł/szt. Ale w międzyczasie kurki podrosły [robienie wybiegu się o 2 tygodnie przeciągnęło :roll: ]. O dziwo kurki dostałam w wcześniej ustalonej cenie mimo, że mają już prawie 8 tygodni ;:172 .

Kogutki, na moje kaprawe i niedoświadczone oko chyba ciut starsze od kurek [a przynajmniej nie młodsze] kupowałam po 7 zł :wit .

Za to 2 czerwone pannice [o zielonych nogach, a co!] dostałam za darmo ;:172 . Hodowca nie do końca miał pomysł co z nimi zrobić, więc dokładał chętnym do zamówień :uszy .

Ps. A jednak mam 14 kogutków i 17 kurek... brałam też maluchy dla znajomej i się rąbnęłam przy łapaniu i pakowaniu do pudełka ;:306 . A znajoma właśnie się zastanawia czy ma ochotę na rosołek, czy może woli jednak kurkę :;230 .

ewikk77
PostNapisane: 7 cze 2013, o 23:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dziewczyny szalejecie :wit
Asia zrobiła super salony dla swoich króli ;:136 , a imiona kogutów powaliły mnie na łopatki :;230 :;230 :;230
...ale mam poważny problem ;:oj , może nie do końca ja mam, ale poniekąd naważyłam tego piwa. Jako kukułka kupiłam i podrzuciłam na wychowanie kaczki. Niestety sama nie mam czasu nimi się zajmować. Kaczki są nawet fajne, dzieciaki twierdzą, że są uśmiechnięte. Wyżarły wszystkie ślimaki na działce i tu się zaczął problem, bo zaczęły się udawać na piesze wycieczki do sąsiadów (tam widocznie jeszcze można znaleźć ślimaki 8-) ). Niestety tam też mogą napotkać psa, który je zje...i tu się zaczyna jeszcze większy problem, bo doszliśmy do wniosku, że trzeba by je zjeść wcześniej :wink:
...ale tu zaczęła się spychotechnika, bo nikt nie chce się podjąć roli kata :evil:
Chyba muszę do Ałły na szkolenie pojechać :lol:

romaszka
PostNapisane: 7 cze 2013, o 23:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ewuniu, szkolenie jest takie:
Ten, kto będzie to robił, musi zostać sam, czyli a ni w domu a ni na podwórku nikogo nie powinno być, mówię to z doświadczenia, bardzo ciężko i jakoś dziwnie jest, robić ubój, szczególnie jak jesteś jeszcze nie obyty w tym temacie, jak wiesz, że ktoś na to patrzy. Nie wiem dla czego tak się dzieje, coś tam siedzi w naszej psychice, ale tak już jest.
Krok drugi ... i ostatni :D Wziąć i przeprowadzić ubój na pierwszej sztuce ... dalej pójdzie z górki.

Nasza Białka, ta co nie miała wymienia, daje już prawie litr mleka dziennie :tan

Obrazek Obrazek

BRZOSKWINKA
PostNapisane: 8 cze 2013, o 06:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Pięknie Ałła! Czyli mój tata miał racje...

A ja mam do Was ważne pytanie. Czy odrobaczacie króliki? Czym i jak często? Mysle o dorosłych sztukach by odrobaczyc przed kryciem.

iwona1974
PostNapisane: 8 cze 2013, o 09:37 
100p
100p

1 szt.
bonsai,super że kokoszki już w domu,a talent do wymyślania imoin masz po prostu unikalny :;230 :;230 :;230 ,ja też nazywam każdego zwierzaka po imieniu ale na takie coś jeszcze nie wpadłam :lol: .
Ewciu,Ałła ma rację,ubój to nic przyjemnego.ale w końcu po to hodujemy zwierzęta na opas,by je zjeść.Ja drób sama zabijam ale świnki to już zmykam,gdzie pieprz rośnie,to nie dla mnie ;:oj .

iwona1974
PostNapisane: 8 cze 2013, o 18:22 
100p
100p

1 szt.
Obrazek

Obrazek

chudziak
PostNapisane: 8 cze 2013, o 21:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Iwonko , fajne zdjęcia - domyślam się ,że to Ty a poniżej Twoja kaczuszka z Twoją Córcią :D
Co prawda to zdjęcie mojego dzisiejszego obiadu ale dlatego je tu pokazuję bo to pierwsze sadzone jajka od moich kurek :tan no i sałata i koperek też własny :lol:

Obrazek

ewikk77
PostNapisane: 8 cze 2013, o 23:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ałła super, że się udało z kózką.
Iwona,miło było Cię zobaczyć :wink:
Dziewczyny, dziękuje za porady. Jeszcze się nie przełamałam, ale mam nadzieję, że to nastąpi, bo u nas zawsze jest z tym kłopot.

whitedame
PostNapisane: 8 cze 2013, o 23:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witam! Od jakiegoś czasu nieśmiało podczytuję Wasz wątek a to dlatego, że mam wielką ochotę na kilka kurek, indyków, gęsi i może ze 2 kózki biegających po podwórku, a nie mam o tym zielonego pojęcia więc czytając Wasze posty się edukuję.
Dzisiaj się dowiedziałam, że mieszkając w mieście nie mogę dowolnie hodować zwierząt gospodarczych bez zgody UM. Czy wiecie coś na ten temat. Dodam jeszcze, że to miasto jest mniejsze od niejednej wsi 12,77 km² 9311 ludności.
Czy wiecie coś na ten temat???

iwona1974
PostNapisane: 9 cze 2013, o 11:25 
100p
100p

1 szt.
whitedame napisał(a):
Witam! Od jakiegoś czasu nieśmiało podczytuję Wasz wątek a to dlatego, że mam wielką ochotę na kilka kurek, indyków, gęsi i może ze 2 kózki biegających po podwórku, a nie mam o tym zielonego pojęcia więc czytając Wasze posty się edukuję.
Dzisiaj się dowiedziałam, że mieszkając w mieście nie mogę dowolnie hodować zwierząt gospodarczych bez zgody UM. Czy wiecie coś na ten temat. Dodam jeszcze, że to miasto jest mniejsze od niejednej wsi 12,77 km² 9311 ludności.
Czy wiecie coś na ten temat???

Pierwszy raz o tym słyszę,przecież 2 kozy i kilka kur to nie stado krów czy chlewnia ze świniami?Bezsens dla mnie.

-- 9 cze 2013, o 10:26 --

chudziaczku to gąska! :lol: ,z moją najmłodszą córcią :wink:

-- 9 cze 2013, o 10:27 --

Obrazek
Obrazek

-- 9 cze 2013, o 10:29 --

Na zdjęciu u góry gąsiątka z małymi gąsiareczkami a niżej kaczuszki,biała i łaciata,mam jeszcze jedną białą :wink:

iwona1974
PostNapisane: 9 cze 2013, o 11:31 
100p
100p

1 szt.
chudziaczku obiadek pierwsza klasa,a u mnie dziś gulasz :( ,niestety nie lubię wołowiny,reszta rodzinki ją pochłonie :lol:

romaszka
PostNapisane: 10 cze 2013, o 00:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Beatko witaj w Naszym Gospodarstwie :wit :D

Nic mi nie wiadomo na ten temat :roll: ale przecież, jedną z kózek, ta co ma ADHD :;230 , wzięliśmy z miasta i to wcale nie z obrzeża a prawie z centrum, facet ma baaardzoo małą działeczkę przy domu i trzyma tam kurki, kozę i świnie :roll: Zadzwoń do Agencji Restrukturyzacji i Rolnictwa i się zapytaj.

BRZOSKWINKA
PostNapisane: 10 cze 2013, o 07:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
BRZOSKWINKA napisał(a):

A ja mam do Was ważne pytanie. Czy odrobaczacie króliki? Czym i jak często? Mysle o dorosłych sztukach by odrobaczyc przed kryciem.

Podbijam pytanie. :?

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1117 ]  Idź do strony nr...        1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości