W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

No,tym razem się udało.
Romaszko ta roślina to jest własnie ten ostrożeń,ale warzywny pewnie nie jest,gdyż znalazłam go na pastwisku ,z reszta tępię go bo to bardzo wredny chwast ;:14 ,pewnie nie o ten ci chodzi.Odnośnie kozuni to myślę,że znam odpowiedni środen na tem problem.Moja jałówka miała takie czerwone mleko po ocieleniu,dodatkowo do leków dowymieniowych podawaliśmy jej wapno w zastrzykach domięśniowo,właśnie miało pomóc na krwawienie w wymieniu i pomogło.Wiem,że to były takie spore strzykawki,chyba po20cm,na kozę pewnie dawka musi być mniejsza i dość bolesne w podawaniu,wiem,że krówcia dostawała też wit,C ale już podskórnie.Dobrze Romaszko by było,gdybyś miała kontakt z naprawdę dobrym wetem a nie takim patałachem ;:14 .Poza tym najlepiej zostaw sobie do chowu kózkę po tej chorej,bo ta choroba często nawraca i często trzeba takie zwierzę niestety skierować do uboju.
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

A na zdjęciach moje pieszczochy ;:196 ,wyżej 14letnia Berta,ma taki ogromny brzuch a termin dopiero na 30go lipca,wszystko wskazuje na to,że znów obdaruje nas bliźniętami :D .Niżej Dorbena,ma 8lat i ma się cielić3go lipca,oczywiście krówcie maja już urlop macieżyński :;230 ,nie są dojone.
A propos jeszcze Romaszki kozuni,bardzo ważne jest też zasuszanie ,jeśli koza ma problemy z wymieniem,najlepiej przez zaczynaniem zasuszania poradzić się weta,są specjalne zastrzyki dowymieniowe na zasuszenie,gdy doimy już co drugi dzień i mleka jest wyraźnie mało po dojeniu daje się takie leki w strzyki i nie doi się już do porodu.wymię trochę nabierze mleka,ale potem ono się samo wchłonie,nie wolno mimo tego doić,nawet jak niewesoło wygląda,najważniejsze jednak,by przed podaniem tego preparatu wymię było zdrowe.To chyba tyle odnośnie krowich i kozich cycuszków :wink:
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Iwonka, boś ty zamieścilaś zdjęcia w moim drugim wątku :;230 :;230

O wapniu i witaminie C już myślałam i chyba jutro pojadę do weta i kupie :wit
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Iwonka i wszyscy zainteresowani :D , zdjęcia jogurtu tu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p3956772
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Romaszko-no właśnie taki oto ze mnie informatyk :;230 ,jednak najlepiej znam się na zwierzakach i gotowaniu,komputerek nie dla mnie :lol: .Oglądałam jogurt-ślinka cieknie ;:333 ,mogę sobie wyobrazić jak smakuje.Z mojego nic nie wyszło-świnki miały deserek :lol: .Muszę poszukać w necie tego urządzenia do wyrobu jogurtu,pojęcia bladego nie mam,jak to wygląda,nawet takiej nazwy nigdy nie słyszałam ;:oj .
A moje gąsiątko jedno jest chore-apatyczne,łepek mu się chwieje :( ,pewnie nie dotrzyma biedactwo do rana,reszta towarzystwa trzyma się dzielnie z kaczuchami na czele :heja ,czekam na leprzą pogodę,by wypuścić je na pierwszy spacerek,niby jest ciepło,ale taki ostry wiatr wieje,a to przecież dzieciątka są maleńkie,tyle,że ęsie ;:196 .
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

;:138 ,ha!już wiem,jak wygląda jogurtownica,super urządzenie,na pewno sobie takie niebawem sprawię :wink: ,ciekawe tylko,czy dzieci będą taki jogurt jadły,bo przyzwyczajone do tego przesłodzonego świństwa ze sklepu :? ,ja osobiście wolę kefir od jogurtu lub jogurt naturalny,och,już nie mogę się doczekać jogurtu z truskawkami... ;:65 .A są już u was truskawki?u mnie takie małe zielone...myślę,że za2-3tyg.rozpocznie się truskawkowe obrzarstwo ;:173 .
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Ojej, tyle tu nowych wieści że chyba nie dam rady każdemu z osobna odpisać. Przepraszam.
Mam problem. Jedno z moich 11 malusich królików cały czas biega takie wykrzywione. Główkę
przekrzywiona nosi i co chwilę się przewraca. Żywotne , dzielne, ale żal patrzeć. Kaleka.
Da się coś z tym zrobić czy muszę zamknąć oczy ?
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Twixi dawno cię nie było,ja akurat na króliczkach się nie znam,ale myślę,że jeśli króliczej ma apetyt i rośnie,to może poczekać?Może podrośnie na tyle,by nadawał się na obiadek,szkoda po prostu wyrzucić,no,chyba,że widać,że się męczy to inna sprawa,Farmland lub Romaszka na pewno więcej co doradzą :wink:

-- 1 cze 2013, o 09:08 --

Miałam kiedyś kulawą gąskę i też przeżyła,była tylko sporo mniejsza od rówieśniczek :wink: .
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Próbowałam zalogować się na forum ogrodniczym,jakoś ciągle coś im tam nie pasuje,mam problem z moją gruszą,może ktoś z was się na tym zna i podpowie mi na co jest chora? Obrazek

Obrazek


Grusz choryje na to od 3 lat,listki najpierw się zwijają a potem czernieją i usychają,jest jeszcze młoda i nie owocuje.Nie wiem czy to jakaś choroba grzybowa czy też jakieś robaki?
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Iwonko na temat gruszy to przeczytaj tu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... lit=grusza
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

romaszka pisze:Iwonko na temat gruszy to przeczytaj tu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... lit=grusza
Dzięki,zaraz sprawdzę co dolega mojemu drzewku :roll: .Spróbowałam ponownie zrobić jogurt bez jogurtownicy.Podgrzałam mleko z jogurtem naturalnym i wlałam do termosu.Opatuliłam go szczelnie kocem,nakryłam poduchą puchową i się robi ;:65 .Czytałam,że w ten sposób także można zrobić jogurcik.Tylko nie wiem kiedy go teraz z tego termosu wyjąć?Do rana nie będzie za długo? :roll: .Potem przełożę go do lodówki,by zgęstniał,jak radziła Romaszka :wink: .Trzymajcie kciuki za mleczarza amatora :;230 .
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

A ja się pochwalę maluszkami już 3,5 tygodniowymi. To pierwszy miot samiczki.
Urodziła 11 i dzielnie wszystkie odchowała. To jedno maleństwo chyba sobie nie poradzi
z pobieraniem stałego pokarmu ;:218

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Śliczne maleństwa,w sam raz do tulenia ;:196 ,moje gąsiątka jak na razie chowają się dzielnie :wink: ,mam nadzieję,że żadne już nie padnie.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”