W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Jak ma się problem z rozróżnieniem poszczególnych kur może warto by było kupić obrączki plastikowe odpowiedniego rozmiaru, i je zwyczajnie zaobrączkować. Są takie z numerami lub kolorowe - tanio, wielokrotnego użytku, i problem z głowy;) Można jeden rocznik na jeden kolor, albo zapisać numery..
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Kochani, do jakiej kategorii zaliczamy pszczoły? Bo, chyba, nie do zwierząt gospodarczych? :roll: A może założyć osobny wątek - Pszczelarstwo? My z Markiem (mężem, znaczy się :D ), teraz siedzimy i uczymy się wieczorami. Ja o sadzonkach, pod kątem zarobkowym, a M o pszczelarstwie. Na razie skupujemy sprzęt, akcesoria, ule. Ale wiedzy wciąż za mało. Fajnie by było żeby Forumki podzielili się swoją wiedzą o pszczelarstwie. Owszem, czytam forum pszczelarski ale lubię być Tu, czuje się jakoś domowo :D
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Do Loeb=hi,hi,o oznakowaniu starych kur myślałam już od dnia zakupu piskląt,tylko zawsze jakoś nie było czasu,albo z pamięci umknęło :wink: ,no i mam za swoje.a wystarczyłaby chociażby wstążeczka lu żno zawiązana na nóżce i problem z głowy :wink: .Do Ałły-na pszczółkach to ja się nie znam,ale u nas na Kaszubach każdy ma truskawki,i jak jest sezon to można dobrze zarobić,w tym roku sprzedawałam je po5zł za kg,tak po200-250kg dziennie,przez ok,3tyg.tak,że jak ktoś obrotny i pracowity(a robota przy truskawkach ciężka,bo ręczna)to może ładny pieniążek zarobić :wink: .
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Wstążeczka się tobie nie nada, raz że może się rozwiązać i np połkną, dwa że jak namoknie albo nasiąknie brudem to może być z tego problem, bo np nogę obetrze i infekcja gotowa. To nie może być też za wąskie bo jest ryzyko że werżnie się w nogę.

Romaszka, jak dobrze forum przeszukasz to pamiętam że było tu już o pszczołach miodnych na pewno, sama czytałam. I zrezygnowałam bo się okazało że 1 ul się raczej nie opłaca nawet dla siebie, bo to dużo pracy wbrew pozorom i pszczoły wymagają dużo uwagi.. Ale jak chcecie te pszczółki trzymać zarobkowo, to na pewno gdzieś w okolicy jest jakiś związek pszczelarski, raczej was z otwartymi ramionami powinni przyjąć bo pszczelarzy coraz mniej.. Mają też dużo dobrych publikacji o pszczołach.
Awatar użytkownika
Farmland
200p
200p
Posty: 212
Od: 14 mar 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Łobez

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Jeśli chodzi o pszczoły, to tak jak napisała loeb. Pracy z tym jest i jeden ul to raczej mało opłacalny interes. Dobrze się trzeba dokształcić, jeszcze przed wprowadzaniem pszczół. Wbrew pozorom pszczelarstwo to nie tylko trzymanie pszczół w ulu i zbieranie miodu.
Świnek się wydostał przez nie domkniętą furtkę, bo u mnie mają dostęp do małego wybiegu jak chcą, to wychodzą. Ktoś nie domknął bramki i hulał po okolicy, ale że było dość gorąco to szybko się zmęczył :D
"Konserwanty zabijają powoli"
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że pszczelarstwo to nie tylko wirowanie miodu :wink:, z resztą, żeby mieć mleko od krowy czy kozy też nie wystarczy, tylko wydoić :D Mamy zamiar zacząć od sześciu uli kupionych, następne M deklaruję się robić sam. W ostatnich trzech latach, od czasu zamieszkania na wsi, nauczyłam się tylu nowych rzeczy ( hodowla kur, kóz, królików, ubój i rozbiórka mięsa, pieczenia chleba, robienia serów i wszelakiego nabiału, już nie wspomnę o ogrodnictwie - trzy lata temu, moją jedyną rośliną, przeze mnie uprawianą, był kwiatek w doniczce na parapecie :;230 ) ... i jeszcze dużo innych rzeczy, takich jak - rąbanie drzewa, palenie w piecu, gotowanie na kuchni kaflowej i wiele innych czynności, które dla kogoś, urodzonego na wsi są normalką. Myślę ( mam nadzieje :D ), że z Bożą pomocą, z pszczołami też damy rady.
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Pamiętam,że mój dziadek miał ule,nigdy nie zapomnę tego zapachu miodu,gdy nalewał nam trochę na talerzyki a my wyjadaliśmy go maczając świeżą pajdą chleba,który upiekła babcia :roll: ,to już było tak dawno ale do dziś pamiętam ten smak,kiedyś wcinało się chleb polany śmietaną i posypany cukrem-ale to były delicje,dziś dzieci wybredne,pasztecik nie,najlepiej chipsy i cola
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Dopiero znalazlam ten wątek. A to coś dla mnie. :;230
Zapisuje wątek. ;:138
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ałła, w sytuacjach ekstremalnych popytam ojca - pszczelarz pełną pasją od wielu, wielu lat i rzeczywiście na tym się zna i kocha pszczoły. W razie czego i namiar mogę do niego dać, na pewno się zgodzi. I po ukraińsku też się dogadacie. :-)

Farmland - dzięki za wsparcie. Królica słomę znosi do kotnika. No siedzę jak na szpilkach.
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

A moja już się wykocila. Ma 6 maluszków. Dwa czarne i 4 szare, slodziutkie.

Obrazek
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Piekne maluchy! :-)

Namierzyłam na wsi obok przesympatycznego gospodarza, który ma króliki. Na wiosnę kupię od niego samca. :-)
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Asiu, dziękuję.
Ja mam znajomego co hoduje takie olbrzymie króliki. Chcę swoją wiosną do niego zawieźć. Zobaczymy co po takim mezaliansie wyjdzie. :;230
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Dorota71, gratuluję maluszków !
Brzoskwinko, czekamy na wieści :-)
Farmland, to musiał być fajny widok ;-)
Iwonko, ja nie mam Collie-owczarków szkockich, tylko sheltie- owczarki szetlandzkie.
Potocznie nazywane mini Lessie ;-)
Małych króliczków od srokatej widziałam pięć, ale może ich być więcej. Większość biała.
Jak jutro pogoda dopisze i zechcą wychylić się z gniazda, to pstryknę.

Dorota71, właśnie kuknęłam, Ty chyba z okolic Poznania skoro byłaś na sielance. Kurki masz śliczne !
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”