W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »


CZĘŚĆ II
Tu link do części 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=24&t=46692
Admin


Zeszłej zimy moje kurki niosły się jak szalone, sama się dziwiłam. Teraz mam wszystkie młode (z wiosny), bardzo młode (początek lata), i jeszcze młodsze (kurka się kwoczyła, szkoda było nie posadzić :;230 ) Te młode niosą się wszystkie, tylko teraz mają szlaban na wychodzenie po za zagrodę. Kilka kurek upodobało sobie nieść się w stodole ...i to przy samym legowisku suki, no komedia jakaś, Xena leży, ogonem dynda a kurka, dosłownie, przed jej pyskiem jajko znosi. A inna ( może nawet kilka) na kompostowniku sobie gniazda porobiły. No to ja dziękuję, codziennie biegać i jajka szukać. Siedzą już trzeci dzień w zagrodzie aż się nauczą porządku, wybieg mają 100 m2, zawiozłam im taczkę piachu z popiołem, ale się ucieszyły, cały dzień się tarzały.

Oświadczam, że kupiłam aparat fotograficzny, jutro będą foty ;:138
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Kochani, podpowiedzcie. Wczoraj szwagierka przywiozła mi dwie królisie. Obie były kryte ok. 15.11.
a dzisiaj widzę że jedna nadarła sierści. Zastanawiam się czy to nie za wcześnie, czy to nie czasem urojona,
czy ktoś się nie pomylił z datą krycia, albo czy to nie ze stresu ? Zachowuje się spokojnie, je z apetytem, pije...
No i kolejna sprawa. W czym w czasie mrozów podajecie wodę ? Czy metalowe końcówki poideł i metalowe
miseczki są bezpieczne ? Czy może lepiej kilka razy dziennie dać się napić i nie zostawiać naczyń w klatce ?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Co do wody, muszą mieć, końcówki zamarzają, trzeba biegać z ciepłą wodą, jak z kurami, albo woda z podgrzewaczem, co do reszty nie wiem :wink:

Moje młode zielononóżki też powoli noszą, dziś jedno jajko w połowie szare w połowie białe...
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Romaszko, ja się nie mogę doczekać wiosny, bo mam nadzieję, że przynajmniej jedna moja kurka zechce wysiedzieć kurczaczki. Kiedy najwcześniej kurki siadają na jajkach? Czytałam, że już w styczniu, czy to prawda?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Jak warunki sprzyjające, to w każdej chwili mogą siąść, z zielononóżkami to różnie bywa.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Małgosiu oj, nie wiem, czy w styczniu kura będzie się kwoczyć. No chyba, że zafundujesz im w kurniku Hawaje, czyli dużo światła i ciepła.

Och, już mnie ubiegli. No własnie, co to znaczy sprzyjające warunki? I czy to tylko zielononóżki takie skore do kwoczenia, bo może moje mechate wynalazki też? :;230 Jutro pokaże!
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Witam serdecznie!Od kilku dni pilnie czytam wasze forum,Ałło-jesteś wielka!Mieszkam na wsi od zawsze, :wink: i chętnie podzielę się swoją wiedzą z tak przesympatycznymi forumowiczami ;:173 Pozdrawiam Was wszystkich-Iwona ;:136
felcia24
200p
200p
Posty: 234
Od: 6 lut 2011, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Romaszko-te Twoje kurki w spodenkach to może kochiny

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... CDgQ9QEwAQ
Pozdrawiam
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Kochana, czytam wieczorem Twój wątek, jestem na 30 stronie - świetnie się czyta i taka sympatyczna atmosfera. Muszę na dziś kończyć, bo wstaję rano o szóstej i będę nieprzytomna. Jutro ciąg dalszy - z ogromną przyjemnością poczytam!
Dobranoc wszystkim ;:19
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Felcia Tak! Tak! Kochiny! Kochiny! :heja :heja

No to teraz mówcie, czy te moje kochiny w ogóle się niosą, czy trzyma się ich tylko dla ozdoby? :roll: Bo one, akurat, z tej grupy średniaków :D i jeśli się niosą, to lada chwila powinni zacząć. Jeszcze nie wiem, czy mam wśród nich koguta, bo one mi jakoś, wszystkie na jedno kopyto wyglądają.

No i mam kilka ... coś pomiędzy kuropatwą a zielononóżką ;:219 Te wszystkie moje wynalazki wykluły się z jajek, które dostałam od "kolegi koleżanki kolegi" :;230 , który, ponoć, ma rasy wszelakie oprócz zwykłych. I powiem Wam, że fajnie tak, dostać od kogoś jajka i sukcesywnie obserwować co to z tego wyrośnie. Jedno kurcze, na przykład, bardzo długo ( 3 miesięcy) było zupełnie łyse! :roll: M. na początku się śmiał, że do rosołu skubać nie trzeba będzie ale później żal mu go się zrobiło i prosił, żebym go zlikwidowała, bo przecież w zimie i tak zamarznie. Ale stał się cud i z brzydkiego kurczątka zrobiła się bardzo fajowa kurka ... albo kogut, jeszcze nie wiem :D A jeden Kochin, na pół kochin a na pół nie, ma tylko jedną nogawkę w spodenkach :;230 a druga łapka wygląda tak, jakby przyczepili od zwykłej kurki.

Takie cuda na mojej mini farmie się dzieją! Tylko królice jakieś anty-sexi :D ale, może, muszą się przyzwyczaić do nowego otoczenia.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ałła o tego stada kurek sprzed roku nie masz? takich zwykłych tylko kochiny.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Marysiu mam zwykłe kurki w ilości sztuk 32 :D Ale wszystkie z tego roku, roczne staruszki mrożą się w zamrażalniku, skąd regularnie są dostawane i konsumowane.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

No wiesz nigdy nie pomyślałabym ze wszystkie wylądowały w zamrażalniku. Masz mięsko a nie masz jajek?
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”