W.o...Psach - 3cz.(07.05-07.10)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Dla wszystkich zainteresowanych inteligencją swoich pupili wstawiam link :D http://www.hauward.pl/ranking.html Ariel Twój Max jest wybitny i zmądrzał ostatnio :D
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Dzięki za to listę, bardzo fajna. Przeczytałam co piszą o pudelkach, z jednym sie nie zgadzam - spij z pudelkiem bo nie chrapie - mój Rocky chrapał jak stary niedźwiedź :), i to na dodatek w duecie z moim mężem - miałam chrapanie w stereo
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ciekawe, Niemiecki wyżeł krótkowłosy jest na 17
a Niemiecki wyżeł szorstkowłosy na 44.

Czy gatunek sierści ma aż taki wpływ posłuszeństwo psa? Czy u ludzi też tak jest????
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Faktycznie ciekawe, Nalewko. Widze, ze podobnie jest , że sznaucerami - im mniejszy tym inteligentniejszy - minatura 12 mijesc, średni 18, olbrzymi - 28. To też troszkę dziwne
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Przedstawiam Moją niunię!!
Tosa Inu...ur.05.01.2006...waga: 70 kg
Imię: Minoda
kiedy miała 3 m-ce
Obrazek
tak wygląda teraz
Obrazek
na spacerku z małym patyczkiem
Obrazek
i odpoczynek
Obrazek Obrazek Obrazek
i sprząta jak zostaje sama w domku
Obrazek
Obrazek
taka jest moja Minodka
Regulamin zabrania linków bez zgody
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ewcias napisał/a:
i sprząta jak zostaje sama w domku
To musisz baaaaaardzo kochać zwierzęta.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jaka cudna!!! Taka słodka, malutka psinka :)

Ona się Wam po prostu nie mieści w mieszkaniu, to dlatego tak ... hm. jak to nazwać? psoci? :roll:

Czy to tego rodzaju psy, co to polują na lwy? Jeśli tak, to czym ją karmisz?

A może to ta, co w walce przywala swoim ciężarem inne stworzonka, robiąc z nich placek? Może tej walki jej brak?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Ignis...sprząta nie za często...całe szczęscie....chyba trochę leniwa ...hihihi...
Naleweczko...przewracania ma dosć....jest nas w domku 4 ludzi i każdy lubi z nia się siłować...a ona rzeczywiście to uwielbia....na lwy?? jak biega to prawie ona sama jak lew!!! :lol:
Regulamin zabrania linków bez zgody
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

mora1 pisze:W sumie to nie ma " psów rasowych z dzikich hodowli" są tylko mieszańce w typie danej rasy. Pies aby był rasowy musi mieć rodowód. Te "dzikie" hodowle rozmnażają psy bez żadnego planu hodowlanego. Pseudohodowle są plagą zasilającą schroniska. Nie rozumiem ludzi , którzy kupują tam psy. W moim domu były albo psy rasowe z hodowli albo kundelki przygarnięte z ulicy. Nie zapłaciłabym ani złotówki za psa " w typie" przecież w schroniskach jest ich pełno. Trzeba posiadać dużą wiedzę , znajomość rasy i genetyki aby hodować psy. Wcześniej trzeba psa wystawiać , aby zdobył uprawnienia hodowlane. Odchowanie miotu także wymaga wiedzy i doświadczenia, karty krycia, zgłoszenia miotu, zaszczepienia, odrobaczenia, tatuowania, wyrobienia metryki itp., to nie jest zajęcie dla laików. Wśród profesjonalnych hodowli jak wszędzie są te najlepsze, średnie i najgorsze, ale pseudohodowle to już bagno. Często jeszcze słyszę bajki, że pies nie ma rodowodu bo jest ostatni z miotu, już dawno takie zasady nie obowiązują. Obecnie wszystkie szczeniaki z miotu mają metryki. Bardzo dużo zależy od hodowcy jak podchodzi do swoich psów , do mojej hodowczyni mogę zawsze zadzwonić i zapytać o radę, utrzymujemy stały kontakt. Wiem że Asta jest bardzo podobna do matki, a kolor oczu ma po dziadku. Takie informacje można uzyskać tylko w przypadku psa z udokumentowanym pochodzeniem. Bardzo ważną kwestią dla mnie jest to, ze gdybyśmy teoretycznie z jakichś powodów nie byli w stanie opiekować się Astą zawsze może wrócić do hodowczyni a ona znajdzie jej kochający dom. Piszę teoretycznie bo sobie takiej sytuacji nie wyobrażam, ale chciałam nadmienić , że psy z odpowiedzialnych hodowli nie zasilają schronów. Nawet jeśli pies rasowy trafia tam z różnych powodów, to przebywa w schronie bardzo krótko i jest rzadkością. Schroniska same zaniedbują ten temat bo zdarzało się już , że pies miał nie odczytany tatuaż przez ponad 2 miesiące. Już kończę bo się rozpisałam , a chodziło mi tylko tak krótko mówiąc że, rasowy = rodowodowy.
Hm, no nie do końca się zgodzę, chociaż to prawda, że dzikie hodowle nie są bezpiecznym źródłem. Denerwuje mnie jednak, że jeśli szukam psa określonej rasy, a nie zależy mi na rodowodzie, to mam do wyboru albo wydać fortunę w porządnej hodowli, albo wiele ryzykować i udać się do byle jakiej hodowli. Tzn. chodzi mi o to, że chyba trudno jest znaleźć "złoty środek", to jest trochę jak z kupowaniem ubrań (chociaż aż przykro mi stosować takie porównanie :( ) - nie zależy mi na metce i nie lubię jeśli coś jest droższe, tylko dlatego, że ma logo czegoś tam :wink: Np. chcieliśmy retrievera, nie dlatego, że modny, ale za względu na uroczy charakter piesków tej rasy. Zaczęło się szukanie, oczywiście pieski z rodowodem były dwa razy droższe, a my rodowodu nie potrzebujemy, bo nie chcemy psa "wystawiać" (jestem raczej przeciwniczką wystaw psów), z kolei ludzie, którzy proponowali szczenięta bez rodowodu wydawali się niegodni zaufania... :roll: W końcu znaleźlismy gdzieś telefon do jakiejś hodowli pod Poznaniem, gdzie podana cena byla do przyjęcia. Pojechaliśmy zobaczyć obiecując sobie, że kupimy tylko jeśli hodowla będzie porządna. Coż, hodowla nie spełniała chyba żadnego postawionego kryterium - były tam psy wielu ras, otoczenie zaniedbane i raczej brudne, w dodatku na odludziu, więc niektóre psy chyba pierwszy raz w życiu widziały takie dziwne dwunożne stwory (oprócz właściciela), ale... psy były tam najwyraźniej szczęśliwe i witały nas przyjaźnie, a właściciela uwielbiały. W sumie nie zamierzaliśmy tam kupować pieska, ale jak zobaczyliśmy złotą kuleczkę futra, to wymiękliśmy zgodnie :oops: :wink: i wróciliśmy z pieskiem. "Hodowca" nie dał nam żadnych dokumentów (miał przysłać, ale chyba zapomniał :wink: ), mimo to piesek jest zdrowy, śliczny, charakter ma przeuroczy, jedyną oznaką, że pochodzi z dzikiej hodowli są nieco dzikie zamiłowania - nie cierpi miasta i "cywilizacji" :wink: . Wygląda jak retriever, weterynarz to potwierdził i to wystarczy. Nawet gdybyśmy chcieli ją "wystawiać", to nic z tego, bo np. biega tak śmiesznie, lekko ukosem, pewnie by ją to zdyskwalifikowało, ale co mnie to obchodzi? Inna rzecz, że mieliśmy sporo szczęścia :D , bo mogło byc różnie.
I uważam, że to nie psy z odpowiedzialnych hodowli nie zasilają schronów, ale psy odpowiedzialnych właścicieli nie zasilają schronów (niezależnie od tego skąd pochodzi pies). Mora, nie bierz tego do siebie, ani nie myśl, że chcę Cię tu atakować, czy coś :wink: Ale kończy się tak, że np. szczeniak z rodowodem jest do wzięcia za pół ceny lub za darmo, bo ma lekko krzywy ogonek, czyli nie będzie mógł brać udziału w wystawie. Ludzie, jaki to ma sens?! :shock:
BeataG
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 31 lip 2007, o 20:00
Lokalizacja: Będzin

Post »

Dyskusja robi się widzę gorąca
Ponieważ są tu miłośnicy psów pozwoliłam sobie wstawić ulotkę z forum na którym bywam najczęściej.Może ktoś się skusi i pomoże
Obrazek
Wejdzcie i się zarejestrujcie, każdy głos sie liczy!! Głosujmy na fundacje AST na rzecz zwierzat niechcianych : http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Żeby głosować trzeba się zalogować
:D
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

I uważam, że to nie psy z odpowiedzialnych hodowli nie zasilają schronów, ale psy odpowiedzialnych właścicieli nie zasilają schronów (niezależnie od tego skąd pochodzi pies). Mora, nie bierz tego do siebie, ani nie myśl, że chcę Cię tu atakować, czy coś Ale kończy się tak, że np. szczeniak z rodowodem jest do wzięcia za pół ceny lub za darmo, bo ma lekko krzywy ogonek, czyli nie będzie mógł brać udziału w wystawie. Ludzie, jaki to ma sens?!
Nie biorę do siebie :D no co Ty. Niestety psy w schronach najczęściej są z pseudohodowli to, że Wam się udało nie znaczy że wszystkie szczeniaki w typie miały tyle szczęścia.
Wygląda jak retriever, weterynarz to potwierdził i to wystarczy
Wet nie określa rasowości, miałam kiedyś kundelka , którego wet określił jako mopsa :D
Nawet gdybyśmy chcieli ją "wystawiać", to nic z tego, bo np. biega tak śmiesznie, lekko ukosem, pewnie by ją to zdyskwalifikowało,
Tu nie chodzi o bieganie nie ma rodowodu, a wystawy są dla psów rasowych. Ja bym poprosiła weta aby zbadał biodra, mogą to być początki dysplazji.
Ale kończy się tak, że np. szczeniak z rodowodem jest do wzięcia za pół ceny lub za darmo, bo ma lekko krzywy ogonek, czyli nie będzie mógł brać udziału w wystawie. Ludzie, jaki to ma sens?!
Ja wolałabym wziąć peta z hodowli, przynajmniej przodków bym znała no i pies byłby rasowy czyli posiadał określone i pożądane przeze mnie cechy. Jeśli by mi na tym nie zależało to wzięłabym ze schroniska psa w typie jest ich bardzo wiele. Moja suka ma metrykę, nie wyrabiałam jej rodowodu bo nie będę jej nie wystawiała. Wiedziałam od samego początku, że wystawy mnie nie interesują, może na razie. Zresztą mówiłam o tym hodowcy. Rodowód a chęć wystawiania to dwie różna kwestie. Nie chcesz to nie wystawiasz i tyle , ale jak pies jest z dobrej hodowli to masz większą pewność, że psychikę ma w porządku i charakter też odpowiedni do rasy. KarolinaL nie bierz tego do siebie, jestem pokojowo nastawiona, mam tylko bojową sucz :D . Pozdrawiam.
ps. Beata już głosowałam i puściłam dalej .
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

mora1 pisze:
KarolinaL pisze:Nawet gdybyśmy chcieli ją "wystawiać", to nic z tego, bo np. biega tak śmiesznie, lekko ukosem, pewnie by ją to zdyskwalifikowało,
Tu nie chodzi o bieganie nie ma rodowodu, a wystawy są dla psów rasowych. Ja bym poprosiła weta aby zbadał biodra, mogą to być początki dysplazji.
Spoko, też o tym myślałam, ale była badana, wszystko ma w porządku. Ma już trzy i pół roku i zawsze tak biegała, a poza tym nie ma żadnych problemów z poruszaniem się, na szczęście.
mora1 pisze:
KarolinaL pisze:Ale kończy się tak, że np. szczeniak z rodowodem jest do wzięcia za pół ceny lub za darmo, bo ma lekko krzywy ogonek, czyli nie będzie mógł brać udziału w wystawie. Ludzie, jaki to ma sens?!
Ja wolałabym wziąć peta z hodowli, przynajmniej przodków bym znała no i pies byłby rasowy czyli posiadał określone i pożądane przeze mnie cechy. Jeśli by mi na tym nie zależało to wzięłabym ze schroniska psa w typie jest ich bardzo wiele. Moja suka ma metrykę, nie wyrabiałam jej rodowodu bo nie będę jej nie wystawiała. Wiedziałam od samego początku, że wystawy mnie nie interesują, może na razie. Zresztą mówiłam o tym hodowcy. Rodowód a chęć wystawiania to dwie różna kwestie. Nie chcesz to nie wystawiasz i tyle , ale jak pies jest z dobrej hodowli to masz większą pewność, że psychikę ma w porządku i charakter też odpowiedni do rasy. KarolinaL nie bierz tego do siebie, jestem pokojowo nastawiona, mam tylko bojową sucz :D . Pozdrawiam.
Miałam raz psa ze schroniska i niestety chyba więcej się nie odważę. Tam to dopiero nie wiesz czy pies ma psychikę w porządku, albo co przeszedł zanim trafił do schroniska. Niby tam znają te psy, ale też wszystkiego o nich wiedzieć nie mogą. A szczeniaczek to jednak bardziej "tabula rasa", nawet jeśli nie jest w stu procentach rasowy.
Chodzi mi o to, że z tego co wiem nie ma chyba wsród hodowli "średniej półki". A może źle szukałam :wink:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ależ pracowita ta Twoja psina...tak ładnie Ci sprząta :wink: :D
Niesamowita ...ale spiąca jest taka słodziutka ,że tylko tulić ją ...
Czy ona jeszcze rośnie? :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”