Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Tala19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 25 lip 2019, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Pomógł mi papieros elektroniczny. Wiem, że są różne opinie na temat epków ale z pewnością to mniej szkodzi niż tradycyjne papierosy. Co najdziwniejsze, od razu przeszłam na olejki bez nikotyny, a po trzech miesiącach zapomniałam nawet, że noszę elektronika w torebce. Nie palę już prawie dwa lata i jestem szczęśliwym człowiekiem :D Powodzenia wszystkim chcącym rozstać się z nałogiem. Odzyskacie smak, powonienie i sami będziecie "pachnieć" znacznie lepiej ;:108
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Smirka miałem podobnie. Po 20 kilku latach palenia dojrzłem do decyzji pozbycia się nałogu. Probowłem ograniczać, zmniejszać ilość itp. 2 podejścia nieudane: 3 miesiące i i około pół roku. Za 3 razem w połowie papierosa stwierdziłem, że mam już dość, zdeptałem gnoja i jeszcze ponad rok nosiłem w kieszeni napoczętą paczkę. Już ni razu nie zapaliłem a minęlo ponad 20 lat.
Koszykarz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 wrz 2019, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Mi niestety nie udało się rzucić palenia... próbowałem rzucić już multum razy jednak bez skutku... może spróbuję zamienić tradycyjne papierosy na e-papierosy...
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Zamiana syfilisu na cholerę nie zmieni zbyt wiele .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Koszykarz, próbowałam z E-papierosami, byłam pewna sukcesu. Nic nie dało ograniczanie, kupowanie najsłabszych. Niestety, nie udało mi się, wyrzuciłam na te E- w błoto kilkaset złotych. Złapał mnie paskudny kaszel, nooo dosłownie dusiłam się. Próbowałam różnych smaków.
Gdy po raz kolejny dostałam zapalenia oskrzeli , (a łapałam je regularnie co 6 miesięcy)i wylądowałam w tutejszym szpitalu (USA) przyklejono mi plaster na ramię, no bo byłam palaczem. Tego w Polsce nie robią, a szkoda. bo na pewno paru palaczy by rzuciło palenie. Mnie się udało, przy zastosowaniu plastrów zupełnie nie czułam głodu tytoniowego. Nawet nie musiałam przechodzić wszystkich trzech etapów. Na drugim etapie zapominałam nawet o ich zmianie, chodziłam z jednym plastrem nawet 3 dn.Już na ostatnim etapie nie wykorzystałam wszystkich plastrów. Paliłam bardzo długo bo około 50 lat (!!!!), po 5 - 6 papierosów dziennie, po przejściu na emeryturę niestety już więcej bo czasami i po 10 albo i 11szt. Jednak skutki uboczne rzucenia były paskudne; po pierwsze przestały pracować jelita, ogromny apetyt a tu niestety nie było wypróżnień- to trwało około 4 dni, bóle mięśni tak jakby ktoś ciężki po mnie chodził i mnie deptał - około tygodnia, ból w klatce piersiowej - zawał czy co? Najdłużej, bo około 3 tygodni miałam problem z podrażniona błona śluzowa w ustach. A co w tym wszystkim najdziwniejsze, że wszelkie badania ; prześwietlenia, tomografie itp wykazały , że moje płuca sa czyste - po tylu latach palenia. A częste infekcje powoduje choroba stawów, paskudny gościec.
Pozdrawiam! Gienia.
Beee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 sty 2019, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Prawda jest taka, że wszystkie "zastąpienia" nie mają większego sensu. Ja rzuciłem dopiero, kiedy dostatecznie mocno zdenerwowałem się na swoją sytuację.
Paulina J
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 sty 2017, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

cięzki temat z tym rzucaniem palenia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Ja tam od ponad roku dzięki e-papierosowi nie miałem prawdziwego szluga w gębie, a paliłem paczkę dziennie, więc i tak jest sukces?

A generalnie wszyscy eksperci zgadzają się, że e-papierosy ? ze względu na całkowity brak substancji smolistych ? są o wiele mniej szkodliwe dla zdrowia niż prawdziwe pety...

Pozdrawiam!
LOKI
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Właśnie w tej chwili ma miejsce w TV dyskusja na temat e-papierosów. Powiedzieli, że tak, nikotyny się dostarcza mniej organizmowi, ale wszelkie substancje zapachowe/smakowe są trujące i taki e-papieros jest o wiele szkodliwszy niż zwykły.
Ile w tym prawdy, nie wiem i nie będę dyskutowała, bo się nie znam. Mam kolegę chemika, który jest zagorzałym zwolennikiem e-papierosów i jest zdania, że ten nalot na e-papierosy prowadzą producenci tradycyjnych papierosów (bo spada im dochód).
Jeden z jego wpisów: https://starychemik.wordpress.com/
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

http://www.portalspozywczy.pl/alkohole- ... 57185.html
E-papieros to takie mniejsze zło.
Ciekaw jestem czy były prowadzone badania pod kątem rzeczywistego zapotrzebowania organizmu palacza na nikotynę a potrzebą "zapalenia" choćby i udawanego. Sądzę, że wielu użytkowników e-papierosów doskonale by sobie radziło z "głodem nikotynowym" wdychając beznikotynowy liquid. :lol:
Co komu przeszkadzały plasterki z nikotyną czy gumy do żucia? Ano przeszkadzały bo były tanie i trzeba było stworzyć modę na coś nowego i droższego.
Wart już pół miliarda złotych rocznie polski rynek papierosów elektronicznych jest drugim co do wielkości w Europie i trzecim na świecie. Tworzy go około dwóch tysięcy małych i średnich firm oraz jeden globalny gracz, który wykupił krajowego lidera
http://wyb-orcza.pl/1,155287,19934069,p ... iecie.html
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

@ Zefirka ? bardzo fajny wpis Twojego kolegi, świetnie podsumowuje obiektywny stan rzeczy.

@ KaLo ? plastry i gumy nikotynowe miały ograniczoną skuteczność z jednego powodu: uzależnienie od papierosów to nie tylko fizyczne uzależnienie od nikotyny, to również uzależnienie psychiczne od całego rytuału? A e-papieros pozwala ten rytuał zachować? Wdychasz i wydychasz ?dym? jak w prawdziwym papierosie? Możesz sobie zrobić krótką przerwę w pracy i wyjść na świeże powietrze, jednocześnie socjalizując się z innymi kolegami palaczami? Jak się rzuca palenie, to tego brakuje równie mocno co samej nikotyny, jeśli nie mocniej...

Pozdrawiam!
LOKI
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Zdaje się, że mniej więcej o tym napisałem. :)
Pamiętam jak w wojsku wielu kolegów zaczęło palić bo palacze co jakiś czas mieli wolne na papierosa a niepalący bez przerwy musieli malować trawę :;230 .
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 243
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Paliłem 33 lata, bardzo dużo, udało mi się rzucić za pierwszym razem, w 2008 roku. Motywacją było to, że na papierosy zacząłem wydawać więcej niż na jedzenie. Wyczytałem, że rzucić pomaga Zyban, lek na receptę. Lekarz bez problemu wypisał, wziąłem 30 tabletek i nie palę. Nie miałem żadnych nawrotów, czy chęci zapalenia.
Pozdrawiam

Karol
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”