Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Aga72 pisze:Chciałabym bardzo pomóc mojej mamie w rzuceniu papierosów. Może ktoś z Was rzucił palenie przy pomocy farmaceutyków? Nie proszę tu o nazwę konkretnego specyfiku ale o ogólną opinię czy warto próbować.
Po prostu powiedz jej, że chcesz aby była dłużej z tobą.
Kiedyś pracowałem w dużym zakładzie pracy. Jedną z wyróżniających się osób był wysportowany, wysoki, przystojny 30-latek. Miał takie powodzenie u kobiet, że mu tego zazdroszczono. Miał jeszcze jedną cechę która go odróżniała od innych - palił trzy paczki Extra Mocnych bez filtra dziennie.
Jak mu się jeden kończył potrafił od niego zapalić następnego. Miał końskie zdrowie. Omijały go sezonowe zaziębienia i grypy. Był też bardzo dobrym i wydajnym pracownikiem. Jak ktoś niepalący wchodził do jego pokoju po chwili kaszlał. Na spotkaniach towarzyskich jego popisowym numerem było wdmuchanie wydychanego powietrza do czystej szklanki. Po chwili osadzał się na niej od środka dym tytoniowy.
Kiedy niespodziewanie na jesieni nie przyszedł do pracy jego dziewczyna zaczęła go szukać - w domu też go nie było. W kadrach dowiedziała się że trafił do szpitala chorób płucnych. Poszła go odwiedzić. Wróciła zdruzgotana: leży i co chwila łapie za maseczkę z tlenem. Ci co z nim bliżej kolegowali poszli całą grupą go odwiedzić. Faktycznie. Strasznie przygnębiające. Byli u niego jeszcze z raz lub dwa potem przestali chodzić. Jego dziewczyna do niego drugi raz nie poszła. Było widać że długo już nie pociągnie.
Do końca go odwiedzała tylko moja koleżanka zza biurka - jego cicha i do tej pory anonimowa wielbicielka. Nie dociągnął do Bożego Narodzenia. Na jego pogrzebie była tylko ta moja koleżanka zza biurka i jego rodzice. To było dla nich tragiczne - przeżyli własne dziecko.
Po pierwszej wizycie u niego w szpitalu kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt osób rzuciło palenie - w moim pokoju z pięciu palących nie przestał palić tylko jeden. Czterech rzuciło palenie.
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 116
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

I to jest motywacja. Albo - jak u dwóch moich kolegów - zawał. Nie palą bez terapii, chemii, wspomagaczy.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Opisujecie , że motywacją do rzucenia palenia jest choroba.Z moich obserwacji wynika , że nie do końca.Odwiedzałam ostatnio w szpitalu bliską osobę.W budynku obok mieścił się oddział chorób płuc.Pod żadnym budynkiem szpitalnym nie było tylu palaczy co tam.Panowie w piżamkach z nowotworami puszczający dymki .

Pracowałam kiedyś w firmie w której był spory dodatek do pensji dla osób które podpisałyby zobowiązanie , że nie będą palić w pracy.Nikt nie rzucił palenia pod wpływem tak atrakcyjnej zachęty.Trudne do uwierzenia ale tak było.

Nie znam farmaceutyków pomagających walkę z tym okropnym nałogiem ale znam parę osób , którym udało się
rzucić palenie po zabiegu akupunktury.Szczegółów nie znam.
Sama rzucałam bez żadnych wspomagaczy.Wtedy nie było nic takiego.
Ważne dla rzucającego aby w otoczeniu najbliższym nie było palaczy i czas jakiś dobrze jest konsekwentnie unikać spotkań towarzyskich.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Mój sposób po prostu wstałam i powiedziałam,że to koniec,gdy wcześniej wyznaczałam sobie daty to od świąt,od nowego roku,o d pierwszego...,jak wezmę coś na raty,gdy zblizała sie wyznaczona data rzucenia dostawałam nerwa i jeszcze więcej paliła aż któregoś dnia wstałam i powiedziałam że dzisiaj koniec i tak jest już 20 lat,nie unikałam palaczy nie podjadałam nic nie było słodyczy po prostu rzuciłam....powodzenia
Tala19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 25 lip 2019, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Pomógł mi papieros elektroniczny. Wiem, że są różne opinie na temat epków ale z pewnością to mniej szkodzi niż tradycyjne papierosy. Co najdziwniejsze, od razu przeszłam na olejki bez nikotyny, a po trzech miesiącach zapomniałam nawet, że noszę elektronika w torebce. Nie palę już prawie dwa lata i jestem szczęśliwym człowiekiem :D Powodzenia wszystkim chcącym rozstać się z nałogiem. Odzyskacie smak, powonienie i sami będziecie "pachnieć" znacznie lepiej ;:108
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Smirka miałem podobnie. Po 20 kilku latach palenia dojrzłem do decyzji pozbycia się nałogu. Probowłem ograniczać, zmniejszać ilość itp. 2 podejścia nieudane: 3 miesiące i i około pół roku. Za 3 razem w połowie papierosa stwierdziłem, że mam już dość, zdeptałem gnoja i jeszcze ponad rok nosiłem w kieszeni napoczętą paczkę. Już ni razu nie zapaliłem a minęlo ponad 20 lat.
Koszykarz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 wrz 2019, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Mi niestety nie udało się rzucić palenia... próbowałem rzucić już multum razy jednak bez skutku... może spróbuję zamienić tradycyjne papierosy na e-papierosy...
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Zamiana syfilisu na cholerę nie zmieni zbyt wiele .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7504
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Koszykarz, próbowałam z E-papierosami, byłam pewna sukcesu. Nic nie dało ograniczanie, kupowanie najsłabszych. Niestety, nie udało mi się, wyrzuciłam na te E- w błoto kilkaset złotych. Złapał mnie paskudny kaszel, nooo dosłownie dusiłam się. Próbowałam różnych smaków.
Gdy po raz kolejny dostałam zapalenia oskrzeli , (a łapałam je regularnie co 6 miesięcy)i wylądowałam w tutejszym szpitalu (USA) przyklejono mi plaster na ramię, no bo byłam palaczem. Tego w Polsce nie robią, a szkoda. bo na pewno paru palaczy by rzuciło palenie. Mnie się udało, przy zastosowaniu plastrów zupełnie nie czułam głodu tytoniowego. Nawet nie musiałam przechodzić wszystkich trzech etapów. Na drugim etapie zapominałam nawet o ich zmianie, chodziłam z jednym plastrem nawet 3 dn.Już na ostatnim etapie nie wykorzystałam wszystkich plastrów. Paliłam bardzo długo bo około 50 lat (!!!!), po 5 - 6 papierosów dziennie, po przejściu na emeryturę niestety już więcej bo czasami i po 10 albo i 11szt. Jednak skutki uboczne rzucenia były paskudne; po pierwsze przestały pracować jelita, ogromny apetyt a tu niestety nie było wypróżnień- to trwało około 4 dni, bóle mięśni tak jakby ktoś ciężki po mnie chodził i mnie deptał - około tygodnia, ból w klatce piersiowej - zawał czy co? Najdłużej, bo około 3 tygodni miałam problem z podrażniona błona śluzowa w ustach. A co w tym wszystkim najdziwniejsze, że wszelkie badania ; prześwietlenia, tomografie itp wykazały , że moje płuca sa czyste - po tylu latach palenia. A częste infekcje powoduje choroba stawów, paskudny gościec.
Pozdrawiam! Gienia.
Beee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 sty 2019, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Prawda jest taka, że wszystkie "zastąpienia" nie mają większego sensu. Ja rzuciłem dopiero, kiedy dostatecznie mocno zdenerwowałem się na swoją sytuację.
Paulina J
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 sty 2017, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

cięzki temat z tym rzucaniem palenia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Ja tam od ponad roku dzięki e-papierosowi nie miałem prawdziwego szluga w gębie, a paliłem paczkę dziennie, więc i tak jest sukces?

A generalnie wszyscy eksperci zgadzają się, że e-papierosy ? ze względu na całkowity brak substancji smolistych ? są o wiele mniej szkodliwe dla zdrowia niż prawdziwe pety...

Pozdrawiam!
LOKI
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Właśnie w tej chwili ma miejsce w TV dyskusja na temat e-papierosów. Powiedzieli, że tak, nikotyny się dostarcza mniej organizmowi, ale wszelkie substancje zapachowe/smakowe są trujące i taki e-papieros jest o wiele szkodliwszy niż zwykły.
Ile w tym prawdy, nie wiem i nie będę dyskutowała, bo się nie znam. Mam kolegę chemika, który jest zagorzałym zwolennikiem e-papierosów i jest zdania, że ten nalot na e-papierosy prowadzą producenci tradycyjnych papierosów (bo spada im dochód).
Jeden z jego wpisów: https://starychemik.wordpress.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”