Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dbuba
50p
50p
Posty: 76
Od: 12 cze 2014, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

x-J-1 pisze:Paliłem 40 lat, może dłużej?..
Przyszła pora kiedy dojrzałem do rzucenia. ...
I mało prawdopodobne żebym znowu zaczął palić.
I tu się nie zgodzę. Sąsiad mnie właśnie dobił. Bez papierosa żył już od 8!!! lat. Nic go nie ciągnęło. I nagle z dnia na dzień coś go .... i po 7 dniach takiego bujania palę-nie palę zaczął regularnie palić. Pytałam dlaczego? Po co? Powiedział, że no cóż ja przecież tak dużo nie palę, 1,2. To było miesiąc temu. Teraz ćmi równo. ;:201 ;:14
Pozdrawiam - Daria
ponczekus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 30 sie 2013, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Najskuteczniejszą metodą rzucania palenia jest e-papieros wynaleziony już w latach 60-tych. Dziwne no nie. Poszukajcie informacji ale nie na wp.pl i tym podobnych śmieciowych portalach. Trzeba trochę pogrzebać w necie.

-- 15 paź 2014, o 03:09 --

ja palilem 20 lat. rzucałem kilka razy bezskutecznie. Teraz palę e-papierosa i myśle, że wkrótce nie będzie mi potrzebny bo już schodzę do zera z zawarością nikotyny w e-papierosie i jedyne co mnie przy tym trzyma to rytual palenia i chmurka przy wydychaniu, która imituje dym.
ponczekus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 30 sie 2013, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

jakby ktoś miał wątpliwości to głownymi składnikami jest gliceryna i glicerol propyelnowy w ponad 90 procentach (nie pamietam ile dokladnie wiec nie będę sciemnial) plus substancje zapachowe i nikotyna.
Przeciwnicy e-papierosa mają pretensje właśnie do glicerolu ale to nie jest glicerol etylenowy, który jest trucizną. Glicerol propylenowy jest stosowany powszechnie w kosmetykach i w żywności i nie jest toksyczny, kuźwa.
Po roku palenia e-papierosa pojemność płuc wraca do normy jak u niepalącego człowieka. Poza tym nie śmierdzi ubranie i włosy, nie żółkną zęby, oszczędza się kupę pieniędzy. (jeden liquid 10ml starcza mi na 8 dni a kosztuje 10 zł). Jednynym minusem jest to, że jeszcze nie udowodnili, że to nie jest szkodliwe. Dziwne, że od lat 60-tych nikt tego nie sprawdził? To ja jakis debil jestem? Bo czegoś nie rozumiem.
I w ogóle e-papierosa się nie pali, on działa jak inhalator. I to tyle na dziś .
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Nie można być trochę w ciąży ! Jak paliłem, to trzy paczki dziennie. Jak rzuciłem 8 lat temu to, rzuciłem. Za każdym razem jak ograniczałem, czy szukałem zamienników, to i tak wracałem do trzech paczek. Albo "0", albo "do upadłego". Nie ma co się oszukiwać. Mark Twain powiedział kiedyś: "ograniczanie palenia jest jak obcinanie psu ogona po kawałku. Celem sprawienia mniejszego bólu". Ostatnio policzyłem zaoszczędzone przeze mnie pieniądze, od czasu jak nie palę. Wyszło tak plus-minus 80.000,00 zł (słownie osiemdziesiąt tysięcy złotych) - ok. dwudziestu fajnych, zagranicznych wakacji. :wit
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

tomaszkowa pisze:Dzisiaj mija rok jak rzuciliśmy z eMem palenie.
Podsumowanie: nie śmierdzę.
I to by było na tyle pozytywów.
Kasy więcej nie mam. ;:306 A na początku miałam i kupiliśmy za nią krzesła. Doo urosła. Parametry organizmu totalnie mi się rozjechały. Wrak człowieka dosłownie :roll: Zapach nęci. Boję się, że za papierosa jestem w stanie zabić, ewentualnie wylizać pachnącego ;:224
Beato, jeszcze trochę wytrzymajcie ;:333 Rok, to już sukces i teraz będzie z górki, niedługo palacze zaczną Ci śmierdzieć okrutnie i fuj, marzeń o lizaniu nie będzie ;:185
Paliłam nałogowo koszmarne ilości przez ponad 15 lat, rzucałam 3 razy i się udało! Nie palę prawie ćwierć wieku, no, stara jestem :oops: Warto! Ruchu Ci nie brakuje, jeszcze trochę ograniczyć jedzenie, albo mniej kaloryczne :wink:
Na początku przybyło mi sporo, a że postury jestem raczej nikczemnej, to i w oczy się rzucało ;:306 Teraz ważę 10 kg. więcej niż w momencie rzucania, ale wiek też swoje robi, nie? Bez palenia inne życie ;:215
Ale tak naprawdę, nie mam pojęcia, jak rzucić. Pierwszy raz rzucałam i cierpiałam, dym pachniał z daleka, po niepaleniu przez 4 miesiące, zapaliłam "tylko jednego" i poooszło ;:174 . Drugi raz wytrzymałam 2 tygodnie. A ten trzeci, to samo się rzuciło, rano mi się jakoś nie chciało, a tam, pomyślałam, od dzisiaj koniec z paleniem. Czasy były inne, bez zapasu fajek ani rusz i leżał ten zapas w komodzie, a ja nie paliłam, nawet mi się nie chciało, koleżanki, goście wypalili wszystko. I tak minęło 24 lata w lutym ;:oj
Gienia
Pozdrawiam Eugenia
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Witam...Dwa miesiące bez papierosa,po dwudziestu latach porannej kawy z dymkiem,po kilku próbach wcześniejszego nieudanego rzucania ...
nadal duża potrzeba palenia ,pięć kilo więcej,ale nadal walczę...
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Walka z kilogramami będzie łatwiejsza niż z papierochami. Jak dasz radę jednemu, to tym bardziej drugiemu :wink:
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Marylko z tymi kilogramami w zimę jest cieplej. ;:306 Ja po roku mogłabym w największe mrozy bez ubrania chodzić. :;230
Pozdrawiam. Beata.
biore
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 paź 2014, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Biorezonansowa terapia antynikotynowa likwiduje głód antynikotynowy. Polecam spróbować.
Poznam Regulamin Forum.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Ja rzuciłem palenie przy pomocy E-papierosa. Paliłem ponad 30 lat. Po przejściu na E stopniowo zmniejszałem % nikotyny. Po kilku próbach naprawy tego ustrojstwa miałem dość. Psuło się często. Teraz nie palę ponad 3 lata. Bardzo mi przeszkadzają osoby palące. Przez pierwsze 2 lata w snach paliłem po 5 fajek na raz. Jeszcze czasami we śnie zapale. Ale coraz zadziej. Mam lepszy smak i powonienie. Nie przytyłem ani 1 Kg.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Jakobiny
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 paź 2014, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

A czy podczas palenia e-papierosów nie czyłeś, aby one miały jakiś negatywny wpływ na Ciebie? Bo też zastanawiam się na wymianą tradycyjnych papierosów na e-papierosy. Tylko, że czytałem o tym, że to może być bardziej szkodliwe niż normalne papierosy.
Poznam Regulamin Forum.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

Nie nie czułem.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)

Post »

"A czy podczas palenia e-papierosów nie czyłeś, aby one miały jakiś negatywny wpływ na Ciebie?"
A ja zapytam inaczej : A czy podczas palenia zwykłych papierosów nie czułeś, aby one miały jakiś negatywny wpływ na Ciebie ? I tu i tu nie czuć negatywnego wpływu. To przychodzi po latach...

Jak pozwolicie, wrzucę tu kawałek mojej wypowiedzi z 2008 r na FO odnośnie terapii laserowo-protonowo-heksagonalno-odwykowych

"No i oczywiście - pamiętajmy, im droższe kupimy specyfiki czy zastosujemy metody, mające nas oduczyć palenia, tym większe prawdopodobieństwo, że przestaniemy palić :D

Rozmawiałem kiedyś z wieloletnim palaczem, który opowiedział mi jak rzucił nałóg:
Ja: no i jak się Panu udało pokonać to świństwo ?
On: Normalnie, poszedłem na taki zabieg gdzie założyli mi na głowę metalową opaskę, później podjechali jakąś wielką aparaturą i połączyli kablami. Jakaś pani mówiła mi, że podłączyli mi jakiś specjalny prąd, który spowoduje, że nie będę palił...
Ja: no i przestało się Panu chcieć ?
On: a gdzie tam jak wyszedłem to zapaliłem ze złości chyba ze trzy, ale... jak pomyślałem, że muszę wrócić do domu i pokazać żonie efekty terapii, na którą wydałem mały worek pieniędzy, to zacisnąłem zęby i przestałem palić ze względów honorowych... :shock:"
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”