W. o...zwierzętach gospodarczych cz.1

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Pewnie stres, ale co ją tak stresuje to nie zgadnę.. Wody zakładam ma ile trzeba, wiec nie chodzi o potrzeby fizjologiczne..
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Skąd stres? Klatka od 1,5 m-ca ta sama, sąsiedztwo bez zmian. Woda jest. Owies cały czas w karmidle. Co dzień świeże frykasy.
Doradźcie, czy to może byc taki typ? może być ruja?
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Stres typu w nocy do klatki zagląda szczur albo łażą myszy. Owies cały czas w karmidle więc to prawdopodobne, zrobiło się zimno to i się schodzą gryzonie.. To tak po najmniejszej linii oporu. Kiedyś u znajomej szczur sprawdzał wszystkie klatki z królikami aż znalazł w jednej szczelinę u karmiącej samicy i wybił wszystkie młode. Króliki nie lubią szczurów.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Jeszcze sprawdzę, ale dałabym głowę, ze nie ma którędy wejść. A mysz to zawsze się dostanie, tyle, że my tu koty mamy i jak tylko któraś przekroczy terytorium to... ;:219 Szczura u nas nigdy nie widzieliśmy.
Awatar użytkownika
zielonookakate
100p
100p
Posty: 102
Od: 27 sie 2011, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełm Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Te strupy z uszu królicy po 2 razach smarowania znikły i już po problemie. A co do agresywności to moja królica ta co na początku pisałam tez zrobiła się agresywna i już jej nie ma.
Kasieńka
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ano... nasza agresorke pewnie na Świeta zjemy.
Awatar użytkownika
Farmland
200p
200p
Posty: 212
Od: 14 mar 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Łobez

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

To na pewno wynik stresu związanego z odwiedzinami nieproszonych gości. Skoro ma wszystko co potrzeba i nie jest jej obcy kontakt z człowiekiem. Niestety tak jest, że do klatek zaglądają często gryzonie itp które szukają łatwego posiłku. Ostatnio coś próbowało wejść do jednej z moich klatek, ale to było coś większego i prędzej przyszło po króliki niż po zboże.
"Konserwanty zabijają powoli"
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

U mnie coś stresuje kury, jakiś drapieżnik, już kilka dzikich gołębi w nocy załatwiło, co jakiś czas raban w kurniku, ktoś widział wielkiego szczura. Dwa razy sprawdzam czy zamknięte na noc, i czy nie zamykam z jakim nowym nabytkiem :D
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Farmland pisze:To na pewno wynik stresu związanego z odwiedzinami nieproszonych gości. Skoro ma wszystko co potrzeba i nie jest jej obcy kontakt z człowiekiem. Niestety tak jest, że do klatek zaglądają często gryzonie itp które szukają łatwego posiłku. Ostatnio coś próbowało wejść do jednej z moich klatek, ale to było coś większego i prędzej przyszło po króliki niż po zboże.
No to mam zagwostkę.... Jak jej wpuściłam samca na dwa dni to spokorniała. Po zabraniu samca była jeszcze grzeczna przez kilka dni i znów drapie jak się rękę wkłada do klatki. Mam wrażenie, że chce mnie ugryźć.

Jeden z samców taki był - dzieci nazwały go Gryzoń - ale mu przeszło (a realia się nie zmieniły).

Qrcze, no nie wiem co może ją straszyć. Nie ma szans by coś właziło..

Cóż, jak nie będzie miała młodych to będzie pasztet.
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Czy ktoś z Was ma mandarynki?

Mój M dziś podjął moje "gadanie" o ozdobnych kurkach. Więc ja od razu w net co by tu można mieć ku uciesze dla oczu i własnych jajeczek. Kurki mają być w zasadzie.
No, ale te kaczuchy też słodkie. Czy mandarynki muszą mieć stawik? Na jakiejś stronce przeczytałam, ze regularne moczenie poprawia stan upierzenia. Mogę im zapewnić co najwyżej bajorko wielkości dziecięcej piaskownicy. Dziadkowe "zwykłe" kaczki w życiu żadnej wody nie miały poza tym co spadło z nieba.

Drób ma być głównie dla ozdoby, jaj, a ostatecznie pewnie trafi na stół. No, ale mam jakoś tak, że jak się do czegoś zabieram to z reguły musi być wszystko na cacy, żeby zwierzaczkom dobrze było :D
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Farmland
200p
200p
Posty: 212
Od: 14 mar 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Łobez

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Mala_MI moim zdaniem każdy ptak wodny powinien mieć dostęp do wody. Kaczki pozbawione do niej dostępu mają często problemy z upierzeniem a już na pewno nie czują się komfortowo jeśli nie mogą się wykąpać. Jeśli chcesz zapewnić im jak najlepsze warunki, to lepiej żeby miały staw, nawet taka plastikowa piaskownica wystarczy. Drób ozdobny to fajna rzecz bo mamy i jajka i estetyczny wygląd podwórka. Co do mięsa to raczej za wiele go nie będzie na takich mandarynkach :D
"Konserwanty zabijają powoli"
Awatar użytkownika
zielonookakate
100p
100p
Posty: 102
Od: 27 sie 2011, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełm Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Moja 4 królików poszła dzisiaj na zimę do Ali bo niestety nie mam za bardzo jak doglądać ;( Romaszka pochwal się jak się sprawują u Ciebie ;)
Kasieńka
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Inwentarz czuje się dobrze :D , samce dają się głaskać, samice nie za bardzo ale muszą się przyzwyczaić do nowego otoczenia i mojego głosu. Bardzo posmakowały im otręby orkiszowe. Czy mogę dawać im je codziennie? Jutro spróbuje zrobić fotki, nie wiem czy klatki nie są za blisko ( samice - samce) ale inaczej się nie dało.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”