W. o...zwierzętach gospodarczych cz.1

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Czy Wy też macie problem z Fotosikiem? Drugi dzień nie mogę załadować zdjęć :twisted:

Czy królikom można dawać skórkę z arbuza (z własnej hodowli, bez chemii)? I czy tę resztki trawy, które jeszcze rosną, nadają się na zielonkę dla królików?

Dzisiaj koza Mania była u kawalera, tak jej się spodobał, że za nic nie chciała stamtąd wychodzić ;:196 :;230 , teraz wietrzymy samochód bo nie wiem jak dojedziemy jutro do kościoła, zapaszek niczego sobie :D Ciekawa jestem czy dzisiejsze wieczorne mleko będzie miało zapach, bo tak na co dzień to wcale nie śmierdzi ale po dzisiejszych zalotach ... wszystko możliwe. Ale to nic, w razie czego to psy i koty, na pewno, nie pogardzą.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ałła, moje króle nie chciały arbuzów. Tylko jeden samiec jadał ogórki, reszta nie. Może teraz, gdy zieleniny brak, to by im podpasowało?
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nareszcie udało się wkleić fotki!! ;:138 Samiczki są w tej większej, nowej klatce, samców musieliśmy ulokować w tymczasowej, starej, pożyczonej klatce.
I teraz pytanie! Czy to prawda, że musowo samiczkę wpuszczać do samca? Czy nie można odwrotnie? Chodzi mi o to, że klatki samców bardzo maleńkie, wolała bym samca zaprowadzić do samicy ale nie wiem czy tak można.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ałła, samiec u siebie czuje się pewnie i stosunkowo szybko kryje. Metraż tu nie jest ważny.

Ja robiłam odwrotnie (samiec do samicy) ale dlatego, ze moje 4 samce są wciąż w jednej wielkiej klatce. No i wiadomo, że do czterech samców bym samiczki nie wpuściła ;:224

ale problem był, bo musiałam zostawić na 2dni i nie wiadomo czy pokrył (za pierwszym razem chyba nie pokrył, albo bezskutecznie). A musiałam zostawić, bo on potrzebował duuużo czasu by obwachać klatkę, oznaczyć ją itp.
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Asiu, a te 4 samce żyją zgodnie w jednej klatce ? Nie walczą ze sobą ? W jakim są wieku ?

Czy ktoś z Was ma owieczki ?
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Twixi pisze:Asiu, a te 4 samce żyją zgodnie w jednej klatce ? Nie walczą ze sobą ? W jakim są wieku ?
Wyobraź sobie, ze żyją ze sobą bardzo spokojnie. Gdy trafiły do jednej klatki potupały, poganiały się. Dosłownie w kilka minut ustawiły hierarchię i jest spokój. Mają 8 m-cy.

-- 13 lis 2012, o 09:30 --

ps. Na pewno są grzeczne, bo nie ma śladów walki - podłoże niejest zaorane, żadnego futerka, okno sypialni mamy od strony ogrodu i jest cisza.
Awatar użytkownika
Farmland
200p
200p
Posty: 212
Od: 14 mar 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Łobez

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Samice zawsze do samca bo wtedy krycie jest bardziej skuteczne i szybkie. Głownie ze względu na to, że samica nie jest na swoim terytorium i nie rozrabia. Samiec za to czuje się pewnie i kryje niemal od razu po włożeniu do klatki samicy. Wówczas nie ma potrzeby zostawiania samca na kilka dni, bo wystarczy trochę poczekać aż zrobi swoje i go zabieramy.
"Konserwanty zabijają powoli"
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Chmm.... no to mój samiec, chyba jest pozbawiony jakichkolwiek kompleksów :D Dzisiaj wsadziłam go do samicy, nie zdążyłam zamknąć drzwiczki a on już robił swoje. Stałam przy klatce dość długo, samiec był niestrudzony, samiczka tez zachowywała się odpowiednio ale jest problem! Samiec ani razu nie fiknął tak jak opisywaliście, czy to znaczy, że nic z tego nie wyszło i muszę dopuszczać jeszcze?
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ałła, teraz dopuszczałaś/ Na chów zimowy? Ja to o fikaniu wiem teoretycznie. Moje króle nigdy nie zrobiły mi pokazu.
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Jestem ciekawa Ałła co Tobie doświadczeni odpowiedzą. Jak kryłam moją niebieską, to też samiec nie piskał i nie padł,
tylko zafurczał. Hodowca twierdził że było O.K. ale jakoś nie zaciążyła. :roll:
W przyszłym tygodniu przyjadą do mnie dwie zakocone samiczki, takie wielorasowe. No i w końcu pomyślnie zakończyłam
testowanie prototypu inkubatora - made in home. Dzisiaj zapchałam pudło przepiórczymi jajeczkami. Trzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Przejrzałam net i ZAWSZE piszą o padnięciu samczyka.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Asiu tak, na chów zimowy. Myślimy o tym, żeby klatki, z ewentualnym wykotem, wstawić do stodoły obok pomieszczenia z kozami. Takie są plany ... a jak wyjdzie zobaczymy :D
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Pytałam ostatnio mego tatę, bo on zawsze dopuszczał na zimę. Klatki stały na dworze i nic z nimi nie robił. Byle w środku kotnik był czyli miejsce zaciszne.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”