W. o...zwierzętach gospodarczych cz.1

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Chmm.... no to mój samiec, chyba jest pozbawiony jakichkolwiek kompleksów :D Dzisiaj wsadziłam go do samicy, nie zdążyłam zamknąć drzwiczki a on już robił swoje. Stałam przy klatce dość długo, samiec był niestrudzony, samiczka tez zachowywała się odpowiednio ale jest problem! Samiec ani razu nie fiknął tak jak opisywaliście, czy to znaczy, że nic z tego nie wyszło i muszę dopuszczać jeszcze?
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ałła, teraz dopuszczałaś/ Na chów zimowy? Ja to o fikaniu wiem teoretycznie. Moje króle nigdy nie zrobiły mi pokazu.
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Jestem ciekawa Ałła co Tobie doświadczeni odpowiedzą. Jak kryłam moją niebieską, to też samiec nie piskał i nie padł,
tylko zafurczał. Hodowca twierdził że było O.K. ale jakoś nie zaciążyła. :roll:
W przyszłym tygodniu przyjadą do mnie dwie zakocone samiczki, takie wielorasowe. No i w końcu pomyślnie zakończyłam
testowanie prototypu inkubatora - made in home. Dzisiaj zapchałam pudło przepiórczymi jajeczkami. Trzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Przejrzałam net i ZAWSZE piszą o padnięciu samczyka.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Asiu tak, na chów zimowy. Myślimy o tym, żeby klatki, z ewentualnym wykotem, wstawić do stodoły obok pomieszczenia z kozami. Takie są plany ... a jak wyjdzie zobaczymy :D
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Pytałam ostatnio mego tatę, bo on zawsze dopuszczał na zimę. Klatki stały na dworze i nic z nimi nie robił. Byle w środku kotnik był czyli miejsce zaciszne.
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Asiu, ja Ci będę bardzo wdzięczna jeśli dopytasz swojego Tatę jaki kotnik poleca. Z założenia,
przy zimowych wykotach chodzi o to aby maluchy miały "ciepły pokoik" w klatce, czyli powinien
być dostosowany do rozmiaru samicy z dziećmi i zadaszony, co by ciepełko nie uciekało. Robić
próg przy wejściu do niego ? No i chyba sufit otwierany bo jak inaczej sprawdzić czy któreś
nie padło ? Znalazłam coś takiego, co uważam za kpinę. Taki sam pojemnik z plastiku tylko bez
rantów z metalu, kosztuje w markecie kilkanaście zł. W dodatku wymiary [dł. x szer. x wys.]
40 x 27 x 15 cm to chyba dla świnki morskiej. :;230

http://www.fermo.pl/produkt-1540-kotnik ... nalny.html
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Twixi pisze:Asiu, ja Ci będę bardzo wdzięczna jeśli dopytasz swojego Tatę jaki kotnik poleca. Z założenia,
przy zimowych wykotach chodzi o to aby maluchy miały "ciepły pokoik" w klatce, czyli powinien
być dostosowany do rozmiaru samicy z dziećmi i zadaszony, co by ciepełko nie uciekało. Robić
próg przy wejściu do niego ? No i chyba sufit otwierany bo jak inaczej sprawdzić czy któreś
nie padło ? Znalazłam coś takiego, co uważam za kpinę. Taki sam pojemnik z plastiku tylko bez
rantów z metalu, kosztuje w markecie kilkanaście zł. W dodatku wymiary [dł. x szer. x wys.]
40 x 27 x 15 cm to chyba dla świnki morskiej. :;230

http://www.fermo.pl/produkt-1540-kotnik ... nalny.html

U nas, za rada taty jest robiona skrzynia drewniana na stałe. Wlot do niej jest naprzeciwko drzwiczek, więc widać co dzieje się w środku. Jest próg.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Tu trochę widać szkielet kotnika, ten akurat jest z boku klatki.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=532

i tu jakieś foty:

Obrazek

A tu klatka, którą dostaliśmy od taty. Kotniki są dwa po lewej stronie. Wejście do nich od środka, z zewnątrz małe drzwiczki.

Obrazek

Kotniki są na stałe. Na nich robi się super-legowisko.
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Dziękuję. :wit
Ojej.... co jedno skończę majstrować, to się okazuje że następne by się przydało. ;:173
Awatar użytkownika
Farmland
200p
200p
Posty: 212
Od: 14 mar 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Łobez

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Jeśli chodzi o stosunek królików, to prawidłowe pokrycie w 99% kończy się charakterystycznym złożeniem się samca w pół i padnięciu na bok. Zdarzają się pokrycia kiedy samiec nie przechodzi takiego rytuału, ale to rzadkość.
Wykot na zimę to ryzyko i trzeba dopilnować królików. Najważniejsze i podstawowe czynności to zabezpieczenie przed jakimkolwiek przeciągiem, i zapewnienie dużej ilości ściółki. Dobra samica dobierze odpowiednią ilość puchu do panujących warunków i zrobi ciepłe gniazdo dla młodych. Również młode pozostaną w gnieździe dłużej, niż np latem kiedy jest gorąco. Kotnik to dobre rozwiązanie zwłaszcza na zimę. U mnie zima to okres odpoczynku i regeneracji królików, nie zakacam samic w tym okresie. Pierwszy wykot planuję tak, aby młode mogły już jeść wczesną zielonkę.
BRZOSKWINKA jak tak patrzę na twoją klatkę, to wydaje mi się że samica zrobi raczej gniazdo w tym kącie za kotnikiem. Tam gdzie leży coś czerwonego bodajże ołówek. No, ale to tylko takie moje domysły.
"Konserwanty zabijają powoli"
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Farmland pisze: BRZOSKWINKA jak tak patrzę na twoją klatkę, to wydaje mi się że samica zrobi raczej gniazdo w tym kącie za kotnikiem. Tam gdzie leży coś czerwonego bodajże ołówek. No, ale to tylko takie moje domysły.
Nie przypuszczam, bo tam ma toaletę, a w kotniku czyściutko.
Awatar użytkownika
Farmland
200p
200p
Posty: 212
Od: 14 mar 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Łobez

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

No chyba że tak :D
"Konserwanty zabijają powoli"
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”