W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
czarna_porzeczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 16 wrz 2008, o 11:20
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mnie martwi to siedzenie 8h w pracy przed komputerem :( Boję się o swoje oczy. Wiem, że dobre na wzrok są jagody.
Miałam kiedyś wadę wzroku, ale ją zlikwidowałam zabiegiem laserowym. Było to rok temu, ale teraz zaczynam po cały dniu pracy przed ekranem słabiej widzę... :(
Najpiękniejsze co posiadam, to wszystko - co było było kiedyś "niemożliwe".
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

czarna_porzeczko mam generalnie ten sam problem - osłabienie wzroku po całym dniu w pracy ( komputer, suche powietrze od klimy, kurz - od grzebania się w stertach papierów ). mogę ze spokojnym sumieniem poliecić krople Visine - te z czerwonym paskiem - są właśnie na zmęczone i wysuszone oczy, lub jeśli wolisz coś bardziej naturalnego to ziołowy środek Klarin w tabletkach - działa trochę wolniej bo parę dni trzeba pobrać aby w pełni odczuwać działanie, bo krople działają od razu.
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
czarna_porzeczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 16 wrz 2008, o 11:20
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dokładnie - klima, komputer 8h dziennie... Masakra dla oczu :(
Ale koniecznie wypróbuje tych kropel, szkoda mi wzroku strasznie.
Najpiękniejsze co posiadam, to wszystko - co było było kiedyś "niemożliwe".
Awatar użytkownika
Bożi
500p
500p
Posty: 585
Od: 7 mar 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Polecam wyciąg z czarnej jagody przy pogarszającym się wzroku. Są różne preparaty. Albo zrób to sam. Sama to stosowałam a poleciła mi okulistka. Trzeba jechać do lasu na wiosnę jak krzewinki czarnej jagody zaczynają puszczać pierwsze liście i ich narwać. Ususzyć i pić z nich napar. Do tego witamina A+E i wit B-complex. Ale ostrożnie bo po czarnej jagodzie mogą byc zaparcia :(
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Witam.Dzisiaj przypadkiem zobaczyłam temat wszystko o...Do tej pory czytałam tylko wątki ogrodowe,a tu nigdy nie zaglądałam.Mam propozycję dla chcących zadbać o swoje oczęta.Na początek w skrócie moja historia.Jakieś 10 lat temu miałam okulary do czytania i inne do prowadzenia samochodu bo bez okularów zlewały mi się światła mijanych aut.
Oczywiście systematyczne wizyty u okulisty jako ,że leciwa dama jestem. :roll: Obecnie prowadzę bez okularów,czytam etykiety w sklepach to co najdrobniejszym drukiem napisane i nie daję zarabiać okulistom bo od lat do nich nie chodzę.
Takie cuda spowodowała książka,którą dostałam od mojego dziecka pod choinkę.
Tytuł "Samoleczenie wzroku metodą dr.Batesa".Jasne,że sama książka nie przywróci wzroku,trzeba jeszcze trochę samozaparcia i wiary.Polecam wszystkim, bo okulary wbrew obiegowej opinii nie leczą a pomagają dorażnie pogłębiając jednocześnie wadę.
Okuliści nie mają żadnego interesu w ograniczaniu sobie pacjentów, dlatego nawet jeśli znają metodę dr. Batesa to o niej nie mówią.Dużo można znaleść w necie wystarczy wrzucić temat "samoleczenie wzroku".
pozdrawiam Alicja :roll:
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

karool pisze:Takie cuda spowodowała książka,którą dostałam od mojego dziecka pod choinkę.Tytuł "Samoleczenie wzroku metodą dr.Batesa".Jasne,że sama książka nie przywróci wzroku,trzeba jeszcze trochę samozaparcia i wiary.Polecam wszystkim, bo okulary wbrew obiegowej opinii nie leczą a pomagają dorażnie pogłębiając jednocześnie wadę.
pozdrawiam Alicja :roll:

Alu
bardzo mnie zainteresował poruszony przez ciebie temat samoleczenia wzroku.
Czy mogłabyś napisać na czym polega ta metoda od strony praktycznej?
Podejrzewam,że to sa ćwiczenia?Próbowałam poszukać informacji w internecie,
ale pojawia mi się tylko informacja o książce a nie ma konkretnych informacji.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 591
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Osobom, które pracują dużo przy komputerze polecam okulary ze szkłami z powłoką antyrefleksyjną. Nie ma znaczenia jakiego monitora używamy, one po prostu odbijają światło, dają poczucie lepszej ostrości, oczy mniej się meczą (mnie przestały łzawić). Doskonałe również dla osób które dużo czasu spędzają przed TV, za kierownicą lub w kinie:)
Używam takich szkieł już od kilku lat i to była najlepsza inwestycja dla moich oczu, zwłaszcza że jestem astygmatykiem.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

Nie pamiętam już od ilu lat (17?) używam komputera codziennie, dopiero od roku nie jest to kilka godzin dziennie. W tym przez 6 lat pracowałam przy komputerze non stop przez 8 godzin, do tego w domu czasem do późnej nocy. Przez te 6 lat pracy wzrok pogorszył mi się o 2 dioptrie. Po 8 godzinach w pracy miałam bardziej zmęczone oczy niż po weekendzie przed monitorem spędzonym w domu. Po roku pracy wyłącznie w domu wzrok poprawił mi się o 1 dioptrię.
Bo ważne jest nie tylko ustawienie odpowiednich parametrów monitora (odświeżanie, kontrast czy wielkość czcionki) ale też samo ustawienie monitora względem okien i innych źródeł światła. Potwornie męczą oczy niewielkie odbicia światła w monitorze, których na pierwszy rzut oka nawet nie zauważamy. Ale powodują one, że intensywniej się wpatrujemy w ekran, starając się jakby "przebić" wzrokiem przez odbicie np. okna. A to skutkuje zmęczeniem oczu, napięciem mięśni karku i barków, bólem głowy.
Moją zmorą w biurze była szafka stojąca z tyłu, na którą padało przez okno światło. Widziałam ją dokładnie w monitorze i nie szło wynegocjować ze współpracownikami takiego ustawienia biurek czy zaciągnięcia żaluzji, żeby to odbicie wyeliminować. (Pan od BHP się tylko obśmiał...)
Z własnego doświadczenia mogę podać, że o wiele lepszy komfort pracy przy komputerze jest kiedy używa się soczewek kontaktowych zamiast okularów. Wszelkie źródła światła, które znajdują się za nami lub z boku, tak że światło może padać na "wewnętrzną" stronę szkieł w okularach, powodują malutkie odbicia, które męczą wzrok tak samo jak odbicia światła w monitorze. Powodują też, że intensywnie wpatrując się w ekran przestajemy mrugać. I gotowy "zespół suchego oka" czy jak to się tam nazywa.
wiewer
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 17 paź 2007, o 19:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post »

"Samoleczenie wzroku metodą dr Batesa" w tej paczce:

http://www.forum.wiaderko.com/nauka/713 ... post288867
Waga: 11.4 Mb.
Na forum wymagana rejestracja.
Wiesiek
Awatar użytkownika
Bożi
500p
500p
Posty: 585
Od: 7 mar 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kupiłam tę ksiązkę. Niektóre porady i ćwiczenia zastosowałam. Niestety aby przeprowadzić terapię należy zdjąć okulary a to u pracującego człowieka nie jest możliwe.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Czytałam w innym dziale o cytryńcu chińskim, który podobno świetnie działa na poprawę wzroku. Myślę,że roślinka jest warta uwagi. U mnie w ogrodzie rosną już dwie.
Kasia
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

1
świetlik[krople,kompresy z wywaru a nawet liście roztarte na powieki]
2
jagody granatowe jadalne[ leśne,amerykańskie,kamczackie w każdej postaci :)
3
ćwiczenia nerwu wzrokowego przy pracy przy komputerze tzn .co godzinę odrywanie wzroku od ekranu i patrzenie naprzemiennie po horyzont[jak najdalej] i na detal nw ręce np kluczyk[blisko].........najlepiej na powietrzu przez minimum 10 minut
4
dla dorosłych....1 kieliszek czerwonego wytrawnego wina na dobranoc :)
ps. jeśli oczy łzawią niestety wizyta u okulisty konieczna!
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Dzisiaj byłam z synem u okulisty i jest krótkowidzem , okulista powiedział że musi nosić okulary i to już na stałe :(
Niestety syn chce soczewki choć zapytałam okulistę co myśli o soczewkach to odparł że na ich temat się nie będzie wypowiadał
zapisał okulary a co będzie nosił to nasz wybór. Różne są opinie o soczewkach a moje wiadomości zerowe i tak sama sobie myślę o soczewkach że jak coś może być dobre jeśli jest bezpośrednio nakładane na oko.Mam z synem odmienne zdanie.
Ciekawe czy ktoś używał i soczewek i okularów - chciałbym przed zakupem coś się więcej dowiedzieć :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”