W.o...Pieczywie

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

No cóż, całe lata wstawałam o 6 rano i kładłam się spać koło 1-2 po północy, pracowałam po kilkanaście godzin dziennie, dojazd do roboty to dodatkowe 22 kilometry w jedną stronę. A więc prowadziłam życie raczej męczące i musiałam się solidnie dostosować do warunków. Ale długie dojazdy samochodem miały też zalety, zawsze, kiedy wsiadam za kierownicę, budzenie następuje bardzo szybko, adrenalinka płynie szerokim strumieniem i nawet kawa nie jest potrzebna. Ale potem, po dojechaniu do pracy - przedpołudnie zawsze było na zwolnionych obrotach, dopiero popołudniu i wieczorem świat się kręcił w szalonym pędzie. Przeżyłam, jak widać, nie najgorzej.

Teraz, od jakichś dwóch lat mam komfort robienia tego, co chcę (w granicach przyzwoitości, rzecz jasna) i kiedy chcę. A jestem sową, więc w sposób naturalny czasem mi się przestawia dzień z nocą. Mijamy się z Sz. Małżonkiem, ja idę spać, kiedy on wstaje :)

Ale ostatnio próbowałam przyzwyczaić się do wstawania o 8, bo szkoda takiego pięknego dnia, w końcu wiosna idzie, dzień dłuższy i w ogóle. I co? Wstaję rano, kręcę się w kółko, jak kopnięty bączek i ok. południa padam na fotelu. Nic nie zrobię, a zmęczona jestem, jakbym pół stadionu zgrabiła. Ziewam, nawet po drugiej kawie (a pijam małą, ale baaardzo mocną), nic nie jest w stanie mnie rozbudzić, snuję się i marudzę. Dopiero po południu zaczynam prawdziwe życie.

(Sorry za offtopic, ale ja tylko odpowiadam na zadane pytanie - od 11 :oops: )
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Naleweczko- skąd tyle o mnie wiesz???? :lol: :shock: Nawet to ,że jestem sową :shock: :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jak miło dowiedzieć się, że to nie ja jestem "nienormalna", tylko NORMY mogą być różne i są tacy, którym odpowiadają te INNE normy :D

Zawsze Czcigodny Małżonek próbował mi przetłumaczyć, że powinnam, że należy, że lepiej by było, że jednym słowem ślęczenie nocą jest BE a poranne wstawanie jest CACY. A ja wszystkie prace, raporty, prezentacje i mowy, i takie tam różne rzeczy napisałam właśnie nocą, najlepiej mi się wtedy myśli, mogę się skupić (chociaż teraz nawet tego mi się nie chce :P), mam spokój i wolny komputer :)

Teraz już wiem, że jest NAS więcej i bardzo się cieszę ;:100 ;:172 ;:215
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

chatte pisze:Taaak? Muszę spytać Admina, czy też tak robi :lol:
Na 100% tak ;:112 No chyba, że ma pewne braki tu i ówdzie - wtedy przyjmę oczywiście inny tor myślenia :;230 :;230. W tym względzie jestem wyjątkowo elastyczna. :lol:

p.s. A tak a propos chlebusia Adminie wszechpotężny , to proponuję samodzielne pieczenie aby pozbyć się ewentualnych obaw odnośnie napromieniowania tegoż elementu z piramidy żywieniowej :wink: :lol: Najlepiej codziennie jeden , co by Ci nie zdążył pokryć się "penicyliną" :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Jeszcze mi tylko piekarni w domu brakuje...
Dziękuję... hi hi :D
Miłego dnia!
Admin.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Za to miałbyś zdrowiutki chlebuś ;:1
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Zdrowiutki chlebuś? Czy również ten, w którego sypie się polepszacze itp. To mam być zdrowy chleb? Oczywiście wiejski chleb, wytwarzany w sposób naturalny, bez chemicznym wspomagań to jest zdrowy chleb.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

No coż, jestem osobą dość pragmatyczną... :wink:, .....robić chleb samemu, to dla mnie jak produkować powietrze.. hi, hi

Kupuję przepyszny chleb górski z Żywca, przywożony do jednego ze sklepików z wspaniałą chrupiącą i pachnącą skórką i nie "jadący" na odległość polepszaczami i konserwantami - jest pycha można jeść sam lub nawet tylko z masłem, jest tak dobry.
;:92
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

I właśnie taki chleb jest najwspanialszy. Jednak coraz więcej piekarni stosuje polepszacze w celu "polepszenia" jakości pieczywa. bułeczki wtedy piękne, wyrośnięte, ale czy bardziej smaczne niż te tradycyjne bez "wynalazków"? Myślę, ze na pewno nie.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Niestety większość piekarni idzie na taniochę i ilość, a szkoda bo wystarczyłoby aby choć kilka z nich wpadło na pomysł produkcji pysznego chleba naturalnego (a nie tylko tak nazywanego często na etekietach) i nawet podwyższenia ciut ceny a wyeliminowaliby większość konkurencji przy zadowoleniu oczywiście konsumentów i ich podniebień :D

Niestety nie wszyscy producenci rozumieją, że tylko jakością produktu można związać na stałe Klienta...
Miłego dnia!
Admin.
Promyczek

Post »

Administrator pisze:Niestety większość piekarni idzie na taniochę i ilość
A niektóre to są tak sprytne, że produkują wspaniały zdrowy chlebek ( z napisem: zdrowa żywność lub podobnym) stosując taki rodzaj chemii, żeby ślicznie pachniał i stwarzał pozory typowo wiejskiego i naturalnego. :P Dobrze, że dzięki pewnym znajomym znam te metody "od kuchni" :lol:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

No właśnie - to jest świństwo. W 100% zgadzam się. Kupujesz coś sądząc, że naturalne i zdrowe a okazuje się to tylko czyimś chwytem marketingowym żerującym na naszym zdrowiu i zaufaniu do etykietki ... :cry:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Promyczek pisze:
Administrator pisze:Niestety większość piekarni idzie na taniochę i ilość
A niektóre to są tak sprytne, że produkują wspaniały zdrowy chlebek ( z napisem: zdrowa żywność lub podobnym) stosując taki rodzaj chemii, żeby ślicznie pachniał i stwarzał pozory typowo wiejskiego i naturalnego. :P Dobrze, że dzięki pewnym znajomym znam te metody "od kuchni" :lol:

To Adamie podziel się z nami tymi spostrzeżeniami, abyśmy i my nie dali się nabrać na takie "oszustwa".
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”