W o psach cz 2

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

I teraz jak pisałam kilka postów wcześniej jest nadzieja :D
Od stycznia sunia lepiej je,bawi się,biega więcej....
Obrazek

marzec:
Obrazek

i kwiecień. Wariatka skoczyła do wody za łabędziem,który bronił swojego terytorium
;:24
Obrazek

Obrazek

no i łabędź zwiał... :D
Obrazek

I jakom gebo.. nauczę szelme przeganiać małe psice z własnego terenu! :twisted:
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

Duże psy niestety bardzo często maja problem z żołądkiem lub jelitami. Nie jestem weterynarzem ale często pomagam im w przypadku innych zwierzątek:) freci:) Ale... ale miałam Huskiego:) z problemami. Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie zdrowia piesia, to napisz mi na pw o co chodzi. Pomogę bo współpracuę też z naukowcami:)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

ewcik pisze:Duże psy niestety bardzo często maja problem z żołądkiem lub jelitami...
Jest to wynikiem niewłaściwego odżywiania. Psy należy karmić raz dziennie (w okresie zimowym dwa posiłki dziennie). Jedzenie - surowe lub gotowane. Nigdy smażone czy wędzone. Karmę po 30 minutach jeżeli nie jest zjedzona zabieramy. Raz w tygodniu głodówka czyli nie dostaje jedzenia. Nie należy też zbyt często karmić granulatem.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

gebo13 pisze:Trochę się wkurzyłam Bobi,za co Cię serdecznie przepraszam ;:180
Gebo, nie masz za co przepraszać 8) :) W pełni rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale prawda jest taka, że masz mądrą suńkę, a nieodpowiedzialnych sąsiadów :(

Opowiem coś z własnego podwórka - również wieś, również „drobiazg” biega luzem :evil: .
Dużo pracujemy i nasz pies pilnuje domu, mając do dyspozycji całą posesję – żadnych ograniczeń. Kiedyś pod naszą nieobecność, przez przestrzeń między ziemią a siatką ogrodzenia, na działkę, przecisnął się „drobiazg” ( :shock: kompletnie pozbawiony instynktu samozachowawczego) i stanąwszy w obliczu dorodnego samca (żaden dorosły pies nie zniesie takiego braku szacunku i psiej kultury), narobił takiego WRZASKU!!! ;:17 (nie tknięty nawet nosem, nie muśnięty ogonem), że od tego czasu po wsi krążą opowieści o morderczych zamiarach wieeeelkiego białego psa ;:29 . Nikogo nie obchodzi, jak było faktycznie i kto był "na prawie" :(
Całe zdarzenie widzieli i opowiedzieli nam zaprzyjaźnieni sąsiedzi-psiarze, bo inaczej nie kojarzylibyśmy wydarzenia z „legendą”.
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Erazm pisze: Psy należy karmić raz dziennie (w okresie zimowym dwa posiłki dziennie).
Psy z głęboką klatką piersiową = psy ras średnich i dużych, ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia skrętu żołądka, powinny jeść dwa razy dziennie.

Erazm pisze: Nigdy smażone czy wędzone.
To w takim razie w jakiej postaci (jeśli nie podwędzane) należy podawać psu żwacze wołowe, tak potrzebne w psiej diecie z powodu bakterii gnilnych, które zawierają, a dzięki którym psy nie napychają się przeróżnymi świństwami znalezionymi na spacerach?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

My podajemy Redzie żwacze wołowe w postaci tabletek RUMEN TABS - jeden raz dziennie,
1tabletka na 10kg wagi psa.
Zawireają dodatkowo witaminę C i drożdże.
Ponadto raz na jakiś czas dostaje podwędzane uszy wieprzowe,za którymi przepada,a których "zapachu" ja nie znoszę!!!
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

Pamiętajmy, zwierzaki i dolegliwości na które cierpią są różne. To co pomaga Naszym psiaczkom - może szkodzić innym. Nie radźmy jeśli zwierze nie ma zdiagnozowanej choroby.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ewcik- żwacze to nie lekarstwo lecz karma uzupełniająca szczególnie zalecana dla psów z wyjałowionym przewodem pokarmowym, KARMIONYCH KARMĄ PRZEMYSŁOWĄ,spaczonym apetycie czyli lubujących się w ekstrementach.Poza tym nic nikomu nie doradzalam ,podałam suchą informację co podaję mojemu psu. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Nie ma o co kruszyć kopi :D To jest forum ogrodowe i właśnie
ściągam moją kotkę i jej sierść z klawiaturki :D
We wszelakie witaminy,czy środki insektobójcze zaopatruję się
u "mojego" weta,a właściwie u lekarza moich zwierzaków :lol:
Sunia nie lubi gotowych karm,więc sama gotuję.
Rumen tabs - nie chce
ale Dezo tabs w każdej ilości by żarła z ręki :D i muszę ograniczać.
Czasem do jedzonka domieszam Biotidex... do odmiany Can-Vit...
olej z oliwek,żółtko....Karmię 2 razy dziennie,bo to sunia mieszkająca na zewnątrz,
uprawiająca aktywny tryb życia :D :D :D
Mieszkanko Rizy trza obsypać pod podestem "Insectin"
Nie kupuję żadnych środków w markietach,ani w sklepach zoologicznych :roll:
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

nie o to mi chodzi :D czasem żeby uregulować przemianę materii podaje się tylko biały ser i suche:) ale nie każde. Wszystko zależy od tego, jakie pies ma dolegliwości. Za godzinę podam Wam pytania jakie powinny być zadane w takim przypadku. Teraz idę po siostrzeńca do przedszkola:)
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

czasem żeby uregulować przemianę materii podaje się tylko biały ser i suche:) ale nie każde
Jeśli chodzi o suche karmy, to nie powinno łączyć się ich z innymi produktami np z serem. Karmy są już zbilansowane, a podawanie dużej ilości białka źle wpływa na nerki. Nie mam tu na myśli jakichś śmieci typu pediegree albo chapi, tylko karmy ze średniej lub wyższej półki. Ja moją sukę karmię gotowanym ryżem , kurczakiem, marchewką. Nie jest na nic uczulona jak jej poprzedniczka, która po drobiu miała całą skórę wysypaną. Czasem zamiennie je indyka, wołowinę. Próbowałam już bardzo wielu karm, niestety żadna nie była na tyle odpowiednia abym ja i suka była zadowolona. Osłonowo na stawy dostaje arthrofleks, witaminy z beaphara, konieczne są jak się psu gotuje. Najlepiej przed ustaleniem diety zrobić badania, sprawdzić trzustkę, nerki. Żwacze o których pisałyście też dostaje , kości cielęce, wędzone uszy, suszone płucka jak najbardziej. Co do częstości karmienia , je dwa razy dziennie i jest ok.
I jeszcze w kwestii psiego drobiazgu u nas doszło prawie do tragedii. Mały piesek wszedł przez przęsła a tego moja sucz nie ścierpi i gdybym akurat nie przyjechała do domu było by po nim. Najgorsze, że stało się to na oczach dzieci, które z nim wyszły. Bardzo bezmyślne jest podejście ludzi do małych piesków, a tłumaczenie "mój nic nie zrobi" mnie dobija. Amstaffy trochę inaczej reagują na obce psy, mroczna przeszłość rasy daje znać o sobie. Sprowokowane nigdy nie odpuszczą. Ja bardzo dbam o to aby moja suka nie miała takich sparingów ze względu na jej rozwój, niestety w naszej rzeczywistości jest to nie możliwe. Nie wspomnę już o tym jak zaatakował mnie golden. Kończę moje wywody bo w końcu to forum ogrodnicze jak zauważyła gebo 13. Pozdrawiam wszystkie futrzaki i ich właścicieli.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

Dieta wysokobiałkowa niestety nie jet dobra na "chore jelita" - na żołądek owszem:)
Osoby które tu piszą mają rację. Dobrze karmią swoje zdrowe pieski.

Pytania w dolegliwościach żołądkowo jelitowych.

1. Wiek psa
2. Czy na jego sierści występują białe plamy (np krawat).
3, Rodzaj karmy- suchej i mokrej (zwierzęcej)
4. Karma "ludzka" - np. żebranie przy stole, jak często, w jakich ilościach.
5. Kości jakie dostaje do obgryzania.
6. Czy podczas załatwiania się wydaje odgłosy.
7. Czy wyciera tyłek o ziemię.
8. Kolor kup- białe, beżowe, brązowe, czarne.
9. Jeśli jasnobrązowe, to czy występuje błyszcząca "pokrywa".
10. Jeśli białe to prosze określić ich wielkość.
11. Jeśli czarne, to czy nie są "ziarnowate".
12. Czy psu ropieją oczy.
13. Czy pies ma często suchy nos.
14. Czy podczas zabawy nie wykazuje tendencji do sztywnienia łap.
15. Ile czasu po posiłku ma zmniejszoną aktywność.
16. Kiedy był odrobaczany.
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

Każdy kto ma pieska, wie w jakim celu są zadane te pytania. Pewnie nawet wiecie o jakie choroby chodzi:) Jest ich 6
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”