W.o...Uzależnieniach od alkoholu.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Poddaję się.
Nie będę już nawet definiował kto to jest alkoholik.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

A może jeszcze dorzućmy pytanie, kto i jak będzie typwał chorych na chorobę alkoholową. W trzeźwy osąd naszych lekarzy coś nie wierzę. Widziałam wiele razy lekarzy jeżdżących na "dwóch gazach".To kto?
Szef w pracy dostanie alkomat, czy przeszkolą go jak wyczuć alkoholika, bo co innego człowiek chory, a co innego nieświeży po zeszłonocnej imprezce. A jaka pewność, że szef będzie trzeżwy?
Chyba, że stać nas na badania okresowe, pod kątem choroby alkoholowej.
Zacznie się śliczne polowanie na "czarownice". Chcesz dopiec sąsiadowi, bo ma lepszy samochód, uprzejmie doniesiesz gdzie trzeba, że jest alkoholikiem i jeździ tym pięknym samochodem. Niczym taki udowodni, że nie jest wielbłądem, pojeździ sobie przez jakiś czas tramwajem. Dobrze mu tak, po co kupował taki samochód.
Polskie piekiełko dostanie nową pożywkę. Każda skrajność jest niebezpieczna, a to już zakrawa na skrajność.
Pozdrowienia Lila.
PS.Pijam alkohol tylko przy bardzo dużych okazjach, więc trudno posądzić mnie o stronniczość.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

nemo56 pisze:Poddaję się.
Nie będę już nawet definiował kto to jest alkoholik.
Chetnie poznam kolejną definicję w swoim życiu. :wink: Bardzo proszę Nemo! Świetnie mi się z Tobą polemizuje, gdyż nie jesteś wybuchowy i zachowujesz stoicki spokój podczas swych wywodów. :wink:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wyglada na to,że wyprowadziłas świętego z równowagi Aurynko,albo co gorsza, załamał się .........
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

poszedłem na wódkę.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Tylko nie bierz ze sobą prawa jazdy, bo za chodzenie po alkoholu też zabiorą.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Szkoda,ze nie mogłam pójść z Tobą,juz za póżno na drinka..odłożę to do jutra...i nie będe prowadzić ani nie wyjdę z domu.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

nemo56 pisze:poszedłem na wódkę.
I jak się Nemo dziś czujemy? ;) Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

nemo56 pisze:poszedłem na wódkę.
Masz rację. Ja po przeczytaniu wypowiedzi Twoich adwersarzy też chyba pójdę na wódkę. ;:18
Pozdrawiam Andrzej.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Erazm pisze:
nemo56 pisze:poszedłem na wódkę.
Masz rację. Ja po przeczytaniu wypowiedzi Twoich adwersarzy też chyba pójdę na wódkę. ;:18
To ja już teraz wiem, dlaczego Wy tych alkoholików tak bronicie :lol: :lol: Obrazek Buziaczki! Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dlaczego mamy bronić? Zgodnie z obowiązującym na razie prawem i pośrednio z konstytucją odebranie prawa jazdy może nastąpić w wypadku popełnienia przestępstwa lub wykroczenia z tym związanego. A jak ktoś ma prawo jazdy, a nie ma samochodu to, co wtedy?
Proponuję przejrzeć statystyki policyjne. Ja mam do nich dostęp. Wypadki i wykroczenia pod wpływem alkoholu powodują nie nałogowi alkoholicy tylko „normalni” ludzie... Nałogowego alkoholika nie stać na samochód bo wszystko przepija - sprzęt domowy, nieraz żonę... :wink:
To co się teraz robi to "naginanie" prawa by zdobyć popularność przed wyborami ...
Pozdrawiam Andrzej.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Erazm pisze:Dlaczego mamy bronić? Zgodnie z obowiązującym na razie prawem i pośrednio z konstytucją odebranie prawa jazdy może nastąpić w wypadku popełnienia przestępstwa lub wykroczenia z tym związanego. A jak ktoś ma prawo jazdy, a nie ma samochodu to, co wtedy?
Proponuję przejrzeć statystyki policyjne. Ja mam do nich dostęp. Wypadki i wykroczenia pod wpływem alkoholu powodują nie nałogowi alkoholicy tylko „normalni” ludzie... Nałogowego alkoholika nie stać na samochód bo wszystko przepija - sprzęt domowy, nieraz żonę... :wink:
To co się teraz robi to "naginanie" prawa by zdobyć popularność przed wyborami ...
Nawet sobie nie zdajesz sprawy ilu nałogowych alkoholików ma i prace i samochód i prawko. Sama mam takich dwóch podopiecznych. :wink:
A co zaś tyczy się "normalnych" ludzi, którzy wsiądą po kielichu do auta i spowodują wypadek, to jestem także za zabieraniem im dożywotnio tego dokumentu. Każdy myślący człowiek nie wsiądzie NIGDY za kierownicę pod wpływem alkoholu. Skoro za kradzieże co niektórzy odsiadują wyroki, choć nie narazili tym nikogo na utratę zdrowia lub życia, to dlaczego pijani kierowcy powodujący wypadki mają być lepiej traktowani? Bronią w ich rękach jest prawko, a każdemu przestępcy powinno się broń zabierać. :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

aurynka pisze: Nawet sobie nie zdajesz sprawy ilu nałogowych alkoholików ma i prace i samochód i prawko. Sama mam takich dwóch podopiecznych...
Z racji dawnej pracy znam to zagadnienie chyba lepiej od Ciebie. Ale obowiązujące prawo też!
...A co zaś tyczy się "normalnych" ludzi, którzy wsiądą po kielichu do auta...
To może wytypować takich ludzi i zabrać wszystkim profilaktycznie ... :wink:
... Każdy myślący człowiek nie wsiądzie NIGDY za kierownicę pod wpływem alkoholu. ...
Tylko, że jak wypije to prawie każdy nie jest myślącym ...
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”