Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(2006-2011)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Najlepiej rzucic palenie tak Bardzo Daleko ! tak aby nie wróciło :wink: :wink: :wink:
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Stachu 1956

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Dzisiaj 22 mce bez papierosa .
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Mój mąż pali.Najgorszy jest ten smród po wypaleniu papierosa.Wywalczyłam, że wychodzi palić na balkon. Ale jak wróci do mieszkania zaraz po wypaleniu papierosa też można zasmrodzić całe mieszkanie, bo to jest w oddechu, nie pomoże wietrzenie mieszkania, przechodzą firanki i już nawet nie wiem skąd się to bierze, wszędzie czuć czy to kuchnia czy pokój nie ma różnicy. Oczywiście jest wielce obrażony, że coś mówię, ciężka sprawa.
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Tak.... dopiero jak człowiek rzuci to czuje jak to g... śmierdzi. :roll:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

suzana pisze:Mój mąż pali.Najgorszy jest ten smród po wypaleniu papierosa.Wywalczyłam, że wychodzi palić na balkon. Ale jak wróci do mieszkania zaraz po wypaleniu papierosa też można zasmrodzić całe mieszkanie, bo to jest w oddechu, nie pomoże wietrzenie mieszkania, przechodzą firanki i już nawet nie wiem skąd się to bierze, wszędzie czuć czy to kuchnia czy pokój nie ma różnicy. Oczywiście jest wielce obrażony, że coś mówię, ciężka sprawa.
A jak śmierdzą ubrania!!! Z moim mężem mam to samo. Chodzi na papierosa na zewnątrz, ale potem jak wejdzie śmierdzi w całym domu. Nawet w sypialni śmierdzi, bo ubrania przesiaknięte są dymem i pozostawione zatruwają atmosferę. Chyba wywieszę nakaz rozbierania się przed drzwiami :;230

PS Też kiedyś paliłam. Kilka lat temu rzuciłam, nawet nie liczę ile.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Ja chyba jakiś dziwny jestem. Nie dość, że rzuciłem palenie z dnia na dzień i bez większych problemów, choć paliłem około paczki dziennie, a przy sprzyjających paleniu okazjach (stres, alkohol) dużo więcej, to jeszcze teraz wcale mi zapach tytoniu nie przeszkadza...

Pozdrawiam!
LOKI
Alembik

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Ja trochę palę, zwłaszcza przy piwku, ale na drugi rok planuję (nie, nie przestać palić). Planuję zasadzić tytoń i osobiście go przerobić. To chemiczne ścierwo ze sklepu nie jest szczególnie pyszne, jest w tym zbyt wiele chemii nie chodzi tylko o pryskanie, lecz o to w jaki sposób są przerabiane. Ponoć dodają do tego nawet mocznik.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Alembik, w pigułce http://palenie.esculap.pl/dym.htm ;:3
Ja ten problem mam już za sobą, czego wszystkim świadomym(?) życzę :uszy
Kasia
mrowencja

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Locutus pisze:Ja chyba jakiś dziwny jestem. Nie dość, że rzuciłem palenie z dnia na dzień i bez większych problemów, choć paliłem około paczki dziennie, a przy sprzyjających paleniu okazjach (stres, alkohol) dużo więcej, to jeszcze teraz wcale mi zapach tytoniu nie przeszkadza...

Pozdrawiam!
LOKI

dokladnie ;p ja mam tak samo , mimo że mąż pali to mi to nieprzeszkadza zupełnie, i podobnie palilam jak ty :)
Alembik

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

ganio4 pisze:Alembik, w pigułce http://palenie.esculap.pl/dym.htm ;:3
Ja ten problem mam już za sobą, czego wszystkim świadomym(?) życzę :uszy
Tym sposobem można się bać również powietrza atmosferycznego, wędlin i kosmetyków. Mówię tylko, że palenie nie powinno wyglądać jak nałóg lecz powinno być przyjemnością rzadką i wyrafinowaną. Wmiast palić tytoń sklepowy można zasadzić i poeksperymentować. Na pewno sprzyja to ograniczeniu palenia i do tego dochodzi pewna przyjemność hodowli własnego tytoniu. Chodzi o cel: 'jak sam nie wyhoduję to nie będę palił tego ścierwa ze sklepów' Na pewno pamiętacie obrazki starych marynarzy z fajką. Tak wyobrażam sobie palenie tytoniu a nie w papierkowych saszetkach.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Dobra fajka nie jest zła. :-D A aromatyczne tytonie fajkowe nie mają nic wspólnego z tą za przeproszeniem machorką, którą ładuje się do papierosów.

Pozdrawiam!
LOKI
boorg
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 wrz 2011, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Moje doświadczenia z rzucaniem palenia były dość pospolite. :lol:

Metody, które zdecydowanie zawiodły.
1. Noworoczne postanowienie. Najczęściej stosowane i najmniej skuteczne. ;:14 Wytrzymywałem bez papierosa...maksymalnie 3 dni. :oops:
2. Ekonomia. Zawsze wygrzebałem kilka ostatnich groszy na paczkę czegoś do palenia. Choćbym miał głodować - palić musiałem. :oops:
3. Postanowienia grupowe. Podobno "kupą" jest łatwiej. Ale u mnie to nie zadziałało. Albo kupa była źle dobrana, albo po prostu to był pomysł do du. ;)
4. Metoda na "silną wolę". Sporo tego było ale podsumowanie jest jedno. Same porażki. :lol:

Metody, które odniosły połowiczny sukces.
1. Z miłości. Koniec związku, oznaczał powrót do palenia. Najdłuższy efekt "bez dymienia" - około 3 miesięcy. Wychodzi na to, że zbyt kochliwe ze mnie zwierzę...chyba jest. :tan
2. Z rozsądku. Nie palić w domu, samochodzie, pracy, itp. Skończyło się tym, że paliło się więcej z byle jakiej okazji. I unikało się pobytu w domu, samochodzie, no i w pracy. :D

Metoda, która odniosła sukces.
Po prostu nie sięgnąłem po następnego papierosa. Bez planów, postanowień i wyższej konieczności.

Paliłem 14 lat. Nie palę już prawie 12. Nie przytyłem, nie zajadam się paluszkami, nie unikam towarzystwa palących, nie odmawiam "kielicha". Piłem nawet następnego dnia jak przestałem palić. I wcale mnie nie ciągnęło. Naprawdę.

I to by było na tyle. ;:180
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 4cz.(06.10- ...)

Post »

Duży szacunek dla tych którzy pozbyli się nałogu ;:180 .
Moja małżonka tez paliła, kilkanaście lat temu skończyła z nałogiem, teraz okazyjnie kilka sztuk w roku, jak ktoś wcześniej napisał z przyjemności a nie z nałogu.
Ja tez raz spróbowałem, odstawiłem naokoło 6 mc. niestety na jakimś statku siedząc przy barze, gaworząc z barmanem i popijając jakiegoś drinka dałem namówić się na jednego papieroska ;:14 , myślałem ze jestem już wolny od nałogu, jakie to było złudne :(
brak polskich znaków
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”