W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Prawda.
Obiektywy a szczególnie tele do Nikona, są baaaaardzo drogie. A ja na taki choruuuuuję.
Jakub . . . . .
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Też bym chciałłłłłłłłł.
Mietek.
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

No ładnie wy to sobie o lustrzankach a ja proszę o poradę ze zwykłym aparatem :oops:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Mietku napisz coś więcej o panasonicu FZ-50.Czy warto wszędzie na forach fotograficznych radzą mi Fuji 6500-8000-9600.Co ty na to?
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Ja mogę wam powiedzieć że od kilku dni mam fuji S9600 i jestem nim zachwycona :wink: cena bardzo przystępna (w sklepie internetowym niecałe 1300zł) a możliwości naprawdę wiele. Ja się za bardzo nie znam na aparatach i bardziej to męża zajęcie, ale była mowa najpierw o Panasonicu kiedy chcieliśmy kupić nowy, ale ten ma podobno dużo więcej możliwości :wink:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7568
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Świetny wybór moim zdaniem z tej półki.
Fuji mają "bardzo fajne" matryce i małe szumy - będziesz zadowolona ze zdjęć z tego aparatu /robi ładne fotki :D
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

To ja może inaczej zapytam. Czy ktoś jest w posiadaniu takiego badź podobnego aparatu
"Canon PowerShot SX 100 IS" ?
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jak już rozmawiacie o apratach to może i ja spytam. Jeśli chodzi o aparaty to jestem zupełnie zielona. Mam dwa cyfrowe . Panasonic LZ-2 i Panasonic TZ-3. Robię na zmianę jednym albo drugim w zależności czy mam naładowane baterie czy akumulatory. Chciałam spytać czy te aparaty nadają się do robienia zdjęć kwiatów. Dlaczego pytam ? Wydaje mi się że zdjęcia kwiatów , które robię zwykłą starą lustrzanką Canon EOS - 300 wychodzą dużo lepiej. Tamte zdjęcia zawsze są ostre, a te z cyfrowych najczęściej nie. Nawet w pełnym słońcu na działce. Zupełnie nie wiem o co tu chodzi. A może ja nie nadaję się do cyfrowych. Bardzo mi zależy na robieniu zdjęć cyfrowych, ze względu na koszty. 1000 fotek cyfrowym a lustrzanką to jest szlona różnica w kosztach. Moze mi ktos poradzi . :oops:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
JanekN
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 31 sty 2008, o 17:15
Lokalizacja: PODBESKIDZIE

W.o...Aparaty i recenzje

Post »

Kupiłem Kodak Z740. Może ktoś ma taki aparat. Czekam na recenzje. A sam uczę się robić fotki, myślę,że z czasem coś ciekawego będę mógł światu pokazać.
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

Aparatami kompaktowymi dosyć dobrze robi się fotki makro lub kwiatów.Na początku należy ustawić aparat na tryb makro [na pokrętle kwiatek]W dalszych opcjach ustawiamy sposób ostrzenia [o] lub [ ] mniej więcej to tak wygląda graficznie.W instrukcji aparatu szukamy minimalną odległość ostrzenia dla danego modelu.Z racji tej że aparat sam ostrzy i nie mamy na to wpływu musimy sami dopilnować odległości.Aparaty tej klasy lubią trochę przekłamywać.I stąd nie ostre fotki niestety należy się bardziej starać ,ale jak się dojdzie do wprawy ,automatycznie przestajemy o tym myśleć .Miałem podobne problemy .A co różnicy jakości lustrzanka zawsze będzie o niebo lepsza .I z tym niestety należy się pogodzić i nie ma sensu nawet porównywać .Mam kompakta i lustrzankę cyfrową o podobnych parametrach różnica w fotkach jest kolosalna.Poniżej daję fotkę wykonaną kompaktem 3Mp matryca praktycznie jak w telefonie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tak mnie sie wydaje, że jak fotograf dobry to i zdjęcie będzie dobre. Ja niestety muszę się dużo uczyć. :cry: Ale podobno człowiek zdobywa wiedzę aż do śmierci. Byłam dzisiaj na działce i chciałam zrobić 1 zdjęcie pączka peonii krzewiastej. Zrobiłam ponad 30 zdjęć. Gdy wrzuciłam w komputer okazało się, że wszystkie są nieostre. :oops: :evil: Rozpacz. :cry: Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym w nawiasach ale pewnie gdy wezmę instrukcję to bedę mądrzejsza. Gdybym nie doszła o co chodzi to będę jeszcze pytaźć. Dzięki za już polecam się na przyszłość. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7568
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Proszę trzymać się tematu wątku.
Wydzieliłem dyskusję o monitorach LCD, CRT , przenosząc do Off-topic

:idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

To i ja się wypowiem - mam Panasonica FZ-30 i jestem bardzo zadowolona. Zdjęcia robi głównie mąż, twierdzi, że wykorzystuje jedynie część jego możliwości i cały czas się uczy - ale już w tej chwili fotki wychodzą ładne.
Ma dobry zoom optyczny (10x), 8Mpx matrycę, jasny obiektyw Leicy, makro etc. Dużą zaletą jest mozliwość pracy manualnej - wszystko można samemu sobie ustawić.
Obecnie Panasonic oferuje FZ-50 (wcześniej wspomniany) - dla mnie główną różnicą jest dostępna w tym modelu wyższa wartość ISO i mniejsze "szumienie" - aczkolwiek nigdy z tym problemu nie miałam.
Pozdrawiam
Magda
LINKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”