W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
boorg
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 wrz 2011, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Krycha pisze:Piszecie o drogich aparatach, a mnie interesują cyfrówki tanie...
A wcale, że nie. Żaden mój aparat nie był zbyt drogi.
Kodak C-533 kosztował około 250 zł.
Kodak C-612 kosztował około 250 zł.
Kodak Z-8612IS kosztował około 600 zł.
Nikon D-40 z obiektywem 18-55mm kosztował około 1200 zł.
Nikon D-3000 z obiektywem 18-55mm VR kosztował około 1600 zł.
Fuji S2Pro (bez obiektywu) kosztował około 700 zł (kupiłem używany, na aukcji).

Zawsze trzymam się jednej zasady: nie kupuję nowości. Po pierwsze - są zbyt wysoko wycenione. Po drugie - często nie są lepsze od wcześniejszych modeli. :wink:

Za chwilę będzie dobry czas na zakupy. Większość sklepów będzie miało wyprzedaże. A komu nie zależy na czasie i może jeszcze poczekać, w uzyskaniu dobrej ceny pomoże inne wydarzenie: w lutym są targi fotograficzne. To czas wprowadzenia do sprzedaży wielu nowości. A im więcej nowości na rynku - tym więcej przecen na "stare" modele. Ja dzięki temu kupiłem prawie wszystkie swoje aparaty (oprócz Fuji S2Pro) w bardzo atrakcyjnych cenach. ;:108

Krycha pisze:...Teraz mam Kodaka, no niby dobry, ale kolory nie te...
A to dziwne. Ja miałem trzy Kodaki i jeżeli chodzi o kolory - to byłem bardzo zadowolony.
Przykłady:
Zdjęcia z Kodaka Z 8612IS
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie z Kodaka C-533
Obrazek

Może powinnaś spróbować innych ustawień kolorystycznych w swoim Kodaku? Przecież masz do dyspozycji kilka możliwości (np. zmiana nasycenia, kontrastu, temperatury kolorów, itp.). Być może okaże się, że odkryjesz swój aparat na nowo i zakup kolejnego będzie...niepotrzebny? :wink:

Robienie zdjęć "małpeczkami" Kodaka przyniosło mi wiele radości. Szczególnie zdjęcia nocne (ze statywu) przypadły mi do gustu (ze względu na piękne świetlne gwiazdeczki). Lustrzanki takich cudnych gwiazdek nie robią! :wink:

Zdjęcie z Kodaka Z 8612IS
Obrazek

Pozdrawiam.
god23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 sty 2012, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

W życiu bym nie powiedział że kodak robi takie dobre zdjęcia ale po tym co zobaczyłem to zmieniam zdanie, widać nie wystarczy kupić aparat - trzeba jeszcze umieć się nim umiejętnie posługiwać :D
boorg
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 wrz 2011, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Każdy aparat to narzędzie do zapisywania obrazów. :idea: Dlatego ważne jest dokładne poznanie możliwości posiadanego narzędzia. Jak już poznamy wszystkie mocne i słabe strony posiadanego sprzętu, to drżyjcie narody! Wtedy nawet najprostszym aparatem zrobimy "zdjęcie życia". :wink:

Dzisiejsze telefony komórkowe - to często przyzwoite aparaty cyfrowe. Wbrew pozorom, nawet "komórką" można zrobić niezłe zdjęcie.

Zdjęcie z Samsunga 8500 Wave II
Obrazek



Mini reportaż robiony Samsungiem 8500 Wave II
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A jak komuś chce się pobawić w komputerku, to możne zrobić nawet panoramę. :wink:
Zdjęcie z Samsunga 8500 Wave II (sklejone 3 ujęcia + nałożony filtr graficzny)
Obrazek


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Piękne zdjęci :shock: a ,niesamowite.Ja dopiero zaczynam przygodę z fotografią i widzę,że wiele muszę się nauczyć. :)
Dobrze,że mam gdzie zaglądnąć i coś podpatrzeć.

Pozdrawiam
Martika
Awatar użytkownika
bukjan
200p
200p
Posty: 256
Od: 26 paź 2009, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk - działka pod Skarszewami

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Zakupiłem ostatnio aparat dla amatora (takiego jak ja) za niewielkie pieniądze, a jest nim Canon PowerShot SX130IS. W porównaniu z moim byłym aparacikiem dla mnie różnica jak między Syrenką a Toyotą. Funkcji a funkcji, żeby to zapamiętać to trzeba mieć pamięć i w związku z tym na dzień dzisiejszy robię zdjęcia na auto :D
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Ja też :oops: ,choć eksperymentuję na różnych nastawach to wszystko na razie ląduje w koszu :wink:
Automat jest ode mnie lepszy ;:223
Martika
atena1950
200p
200p
Posty: 222
Od: 1 paź 2010, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Witam, może ktoś podpowie coś na temat aparatu OLYMPUS HD 12,5, miałam kiedyś inny model i sobie jakoś radziłam a z tym mam zawsze jakiś kłopot, największy z oddaniem koloru, pozdrawiam i czekam na pomoc Basia
boorg
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 wrz 2011, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

To nie aparat robi zdjęcie. Aparat tylko zapisuje to co mu pokażemy. I w jaki sposób mu to pokażemy.

Zdjęcie robi użytkownik aparatu. :!:

Basiu.
Aby zapanować nad kolorami - musisz zmierzyć się z instrukcją swojego aparatu. Tam będziesz miała napisane, jak zmienić nasycenie i temperaturę barw, balans bieli, kontrast i światłoczułość. Bo w każdym aparacie wpływ na kolory ma wiele ustawień.
1. Balans bieli. Jeżeli aparat dobrze oddaje biel i czerń - inne kolory są również bez zarzutu. Wystarczy zapalić sztuczne oświetlenie - i już mamy problem z kolorami. :(
2. Nasycenie. Kolory mogą być "wyprane" lub "przesycone". Jeżeli ustawienia standardowe są niezadowalające, musimy dodać lub odjąć nasycenia.
3. Kontrast. Jak mamy za wysoki kontrast, to zdjęcie jest prawie czarno-białe z małą ilością szczegółów. Jak mamy za niski kontrast, to zdjęcie jest mdłe, bez wyraźnych czerni. Jeżeli standardowe ustawienia są zbyt mdłe lub zbyt ostre - musimy to skorygować.
4. Światłoczułość ISO. Im wyższa jej wartość - tym kolory są bardzie przekłamane (w kolorystykę zdjęć wkrada się cyfrowy szum, czyli kolorowe plamki nie mające nic wspólnego z kolorystyką zdjęcia). Dlatego jak to tylko możliwe, należy robić zdjęcia na jak najniższej wartości ISO (np. ISO100).

Kolorystyka zależna jest też od oświetlenia miejsca robienia zdjęć. Jak robimy zdjęcia przy ostrym świetle słonecznym mamy duży kontrast (cienie są czarne a kolory bardzo słabo nasycone). Jeżeli robimy zdjęcie pod światło to spada kontrast (wszystko jest jak za lekką mgiełką). Przy kolorowych zachodach słońca wszystko jest nienaturalnie zabarwione. A światło żarówki zabarwia otoczenie na żółto.


Widzę, że Modrzej i Sotana raczej nie mają ochoty pomagać. A szkoda. Bo gdyby napisali to wszystko co ja (czyli oczywistą oczywistość), ludzie chętniej skorzystaliby z oferty ich internetowych sklepów. Ja osobiście wolę robić zakupy u życzliwych ludzi a nie zarozumiałych "fachowców".

Tyle.
atena1950
200p
200p
Posty: 222
Od: 1 paź 2010, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

boorg bardzo dziękuje, i masz racje, niektóre odpowiedzi zwalają z nóg serdecznie pozdrawiam Basia
pengu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2012, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Odradzam Olympusy. Moja córka chciała zrobić parę zdjęć i niestety go upuściła na betonowa posadzkę. Niestety aparatu nie udało się uratować. Z drugiej strony jeżeli upadł z wysokości ok 1 m to co to za aparat? Oczywiście reklamacji nie uznali, bo to wina złego użytkowania sprzętu, a nie wada techniczna. Teraz musze kupić nowy. Rozglądałam się po sklepach internetowych i prawie w ogóle nie piszą czy aparat jest solidny. Znacie jakieś aparaty cyfrowe, które wytrzymają upadek z niewielkiej wysokości?
x_a-n
---
Posty: 437
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Kiedyś był taki aparat . Nazywał się ''Druh'' . A tak poważnie, Olympus to jedna z lepszych marek aparatów . I nie ważne jaką cyfrówkę kupisz , to przy upadku musisz liczyć się z takimi konsekwencjami .
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

To niestety prawda,ostatnio w taki sposób załatwiłam swój obiektyw ;:223 .Nie dało się go naprawić.
Martika
Awatar użytkownika
krzysztof988
50p
50p
Posty: 84
Od: 6 maja 2012, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Witam mam zamiar kupić Nikona Coolpix P510 ( bardzo się przymierzam do niego) nie mam doświadczenia w fotografii, a chciałbym kupić dobry sprzęt, bo może coś z tego bedzie. Czytałem w necie o tym aparacie i narzekano tylko na akumulator, a tak to same plusy. Proszę o kilka zdań kogoś mądrego o tym sprzęcie.
Pozdrawiam Krzysztof
Moje oczko wodne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”