W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
gosia m.
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 15 sie 2006, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

W.o...Pytania o aparaty cyfrowe - wybór i recenzje

Post »

Poprzednia nazwa wątku : .Z zupełnie innej bajki -pytanie o aparat cyfrowy

:idea:

Prosze o poradę odnośnie aparatu cyfrowego KODAK EasyShare C-503, a dokładnie chodzi mi o parametry aparatu podane poniżej, bo szczerze mówiąc niewiele mi one mówią. Czy ktoś mi je przełumaczy tak na "chłopski rozum"?
- rozdzielczość 5.0 megapikseli
- zoom optyczny 3x
- zoom cyfrowy 5x
- ekran LCD 1,8''
- pamięć wewnętrzna 32 MB
- gniazdo rozszerzeń dla kart SD/MMC
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

- rozdzielczość 5.0 megapikseli
Rozdzielczość jaka będzie na komputerze, czyli około 2600x2100 - odpowiada za maksymalną wielkość zdjęcia jaką poźnej moża wywołać na papierze 5.0 Mpix to będzie około 40x30 cm
- zoom optyczny 3x
Po prostu przybliżenie, w tym przypadku to będzie do robienia zdjęć krajobrazów, ludzi z bliska lub kwiatków
- zoom cyfrowy 5x
To tak naprawde nie zoom, cyfrowy zoom odpowiada za ścięcie rozdzielczości zdjęcia zmniejszając rozmiar zdjęcia (coś za coś), wyjaśnienie jest bardzo zawiłe - a ta akurat opcja jest nieprzydatna, dlatego pominę głębszą teorię
- ekran LCD 1,8''
Przekątna ekranu z tyłu aparatu do podglądu zdjęć - standardowy rozmiar
- pamięć wewnętrzna 32 MB
średnio się liczy, że jedno zdjęcie najwyższej jakości zajmuje 2MB, radzę dokupić jeszcze kartę bo 16 zdjęć to na spacerze w 20 min się wykorzystuje
- gniazdo rozszerzeń dla kart SD/MMC
Gniazdo karty z dodatkową pamięcią - jest parę standardowych typów, w tym przypadku to SD - SecureDigital, lub MMC (którego nie pamiętam rozszerzenia, ponieważ te karty wyszły z użycia). Wydatek karty SD 1GB to około 90 zł.

Pozdrawiam Lila
PS Ten opis to nie ja.
;:65
slawes
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 29 wrz 2006, o 09:35
Lokalizacja: Płock

Post »

to ja jeszcze drobne uwagi dodam od siebie:
rozdzielczość 5.0 megapixeli - do amatorskiego robienia zdjęć wystarczy 3.0megapixela, a 5megapixela to już jest dość.Generalnie chodzi o jakość jak byś miała nie 5 megapixeli tylko 5 pixeli to byś na monitorze miała po zrobieniiu zdjęcia tylko 5 malutkich kropeczek :) Im więcej tych kropeczek tym lepiej bo większa ilość detali i dokładność! ale dla szarak 3 czy 5megapixele różnicy nie zauważysz, to jeszcze układ optyczny ma duże znaczenie i wiele innych rzecy, więc niech cię nie zdziwi jak 3.megapixelowy aparat zrobi lepszą fotkę od tego 5.0 megapixela - PAMIĘTAJ jeszcze optyka! A wiadomo, że np Od Kodaków lepszą optykę ma Canon, Olimpus czy minolta według mnie ale kodak też jest spoko.

na zoom (przybliżenie tak jak w kamerze) cyfrowy to nie zwracaj uwagi raczej skup sie na tym optycznym ten już jest ważny - im go więcej tym lepiej!

ekran LCD 1,8'' - tak to po prostu rozmiar wyświetlacza z tyłu aparatu, najlepiej jak by tu było 2,0'' ale też jest dobrze.

Pamięć wewnętrzna 32MB - ta wartość to pojemnosć aparatu jaką mozesz ilość zdjęć zmieść im będzie ta wartość większa ale nie sugeruj się tym przy zakupie bo i tak będziesz musiała sobie dokupić (ja proponuję) 512MB wystarczy na kilkaset fotek a powinna kosztować koło 60zł. Aha i jak bedziesz dokupować to lepiej nie kupuj taniochy tylko jakąś szybszą np. Kingstony są dobre, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo czekać aż zdjęcie zostanie zapamietane.

I jeszcze drobna uwaga zapamietaj:
-zwróć uwagę czy aparat ma w zestawię ładowarkę do baterii aparatu jak nie to też licz się z jej dokupieniem!
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

a jak jeszcze jest możliwość nagrywania filmików. To już bajka.
Jakub . . . . .
gosia m.
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 15 sie 2006, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) - przyznaję, że trochę się na niego "napaliłam":) Jest obecnie na promocji za 480 zł. Dlatego zastanawiam się czy warto go kupić. Ja wiem, że są droższe i lepsze i pewnie nie ma się nad czym zastanawiać - chyba że nad opcją dołożenia i kupienia zupełnie innego. Dziękuję raz jeszcze:) Udanego weekendu:)
P.S. Ma możliwość nagrywania filmów tylko nie wiem jaka będzie ich jakość..
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Ja proponuję zakup Sony R1,porównywalny z cyfrowymi lustrzankami z niższej półki.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jakbym miał wydać 480zł na Kodak to zdecydowanie wolałbym dorzucić 50 i kupić taki fajny zestawik.
Dostajesz karte i ładowarkę. A firma o niebo lepsza.
http://allegro.pl/item129690908_samsung ... teral.html
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Nie kupuj nic w promocji bo kupisz erzac.
Ja raz się skusiłam i po pół roku wiedziałam, że muszę zbierać na następny. Lepiej poczekaj dozbieraj i kup markowy sprzęt.
By robić zdjęcia roślinom potrzebny jest aparat z dobrą optyką sporym zoomem i możliwością robienia zdjęć "makro". W innym przypadku szybko zaczniesz kląć.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Ja też lubię firmę Samsung ;:113
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dobra firma,wszyscy widzieliśmy zdjęcia wykonane aparatem tej firmy,przepiękne. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
gosik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 4 paź 2006, o 17:04
Lokalizacja: Książenice-Śląsk

Post »

A my mamy Kodaka i jesteśmy zadowoleni. Mieliśmy takiego z 3-krotnym zoomem cyfrowym i do zdjęć typowo amatorskich był super. Ale, że w miarę jedzenia apetyt rośnie zamieniliśmy go na takiego z zoomem 10-krotnym. Cena wyższa, ale warto. Jego atutem - moim zdaniem- jest prosta obsługa. A ładowarkę radzę dokupić - kupisz już za niecałe 40 zł razem z akumulatorami.
Powodzenia i pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Witam.
Ponieważ jestem w trakcie poszukiwania dla siebie aparatu a każdy z was go posiada, bardzo proszę o pomoc w wyborze dobrego aparatu, którym mogłabym robić porządne przybliżenia, obraz był czysty i cena też przystępna.

Mam już jeden na oku :wink:
http://www.canon.pl/produkt/kategoria,A ... p,813.html

Jeśli ktoś mi pomoże będę wdzięczna :lol:
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

nezka pisze:Witam.
Ponieważ jestem w trakcie poszukiwania dla siebie aparatu a każdy z was go posiada, bardzo proszę o pomoc w wyborze dobrego aparatu, którym mogłabym robić porządne przybliżenia, obraz był czysty i cena też przystępna.

Mam już jeden na oku :wink:
http://www.canon.pl/produkt/kategoria,A ... p,813.html

Jeśli ktoś mi pomoże będę wdzięczna :lol:
Bardzo ważne jest ile możemy wydać pieniędzy .Na dzień dzisiejszy rynek jest zapchany cyfrówkami zasada jest jedna im tańsza tym gorsza i tego nie da się obejść .
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”