W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Yaro32 pisze:Aurynko potwierdzam. W Google również zwiększyła mi się czcionka. Jednak ta zmiana widoczna jest również w ustyawieniach a nic nie przestawiałem. Być może to jakiś wirus lub trojan.

Pozdrawiam - Jarek
Od kilku dni po dwa razy dziennie wyskakuje mi koń trojański na ekranie i sam znika. Może faktycznie to on. :?
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

aurynka pisze:Czy to możliwe, żeby dzisiaj Avare znalazł mi 18 wirusów skoro go wczoraj rano też zapuszczałam(wtedy było 11) ? :? Dałam je do kwarantanny. na razie nie mogę ściągnąć innego programu, bo mi wyskakuje za każdym razem error. Ściągnęłam jedynie jakiś Avast ale nie potrafię go obsługiwać.
Może Avare nie poddaje jednak kwarantannie wszystkich wirusów?
Aha i nie wiecie może, czy Google zmieniło rozmiar trzcionki ?
Tak dla wyjaśnienia Ad-Aware nie jest typowym programem antywirusowym tylko antyspyware(czyli wykrywa komponenty szpiegujące cookie itp)).
To ,że przy każdym skanowaniu wykrywa duże ilości "wirusów" nie oznacz że są to wirusy (oczywiście mogą być),tylko większości przypadków cookie i różne podejrzane pozostałości które dla bezpieczeństwa są oznaczane jako zagrożenie.
Trojany to już inna klasyfikacja zagrożenia i w przypadku szczególnie up.....ych(cenzura)AD-Aware sobie nie poradzi.
Tak jak pisałem zainstaluj program antywirusowy,lub chociaż przeskanuj komputer skanerem online i bedziesz wiedziała z jakim trojanem masz do czynienia.I zrób to jak najszybciej, bo skutki ignorowania mogą być niemiłe.

Jeśli chcesz skorzystać to masz tu link do antywirusa AntiVir.Nie jest to może rewelacyjny program i niestety nie po polsku,ale łatwy w obsłudze i darmowy (do użytku domowego).Ma bezpłatne aktualizacje , skaner i nie muli komputera.
Osobiście korzystam z niego od dłuższego czasu i nie mam problemów z wirusami.

Przed zainstalowaniem usuń Avasta.

http://antivir-polska.info/download.php
za darmo ściągasz: Antivir Personal Classic nie Premium
Timka

Post »

Robercie
ja mam Avasta i dobrze sobie radzi
czy AntiVir jest lepszy :?:
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

robert45 pisze:
aurynka pisze:Czy to możliwe, żeby dzisiaj Avare znalazł mi 18 wirusów skoro go wczoraj rano też zapuszczałam(wtedy było 11) ? :? Dałam je do kwarantanny. na razie nie mogę ściągnąć innego programu, bo mi wyskakuje za każdym razem error. Ściągnęłam jedynie jakiś Avast ale nie potrafię go obsługiwać.
Może Avare nie poddaje jednak kwarantannie wszystkich wirusów?
Aha i nie wiecie może, czy Google zmieniło rozmiar trzcionki ?
Tak dla wyjaśnienia Ad-Aware nie jest typowym programem antywirusowym tylko antyspyware(czyli wykrywa komponenty szpiegujące cookie itp)).
To ,że przy każdym skanowaniu wykrywa duże ilości "wirusów" nie oznacz że są to wirusy (oczywiście mogą być),tylko większości przypadków cookie i różne podejrzane pozostałości które dla bezpieczeństwa są oznaczane jako zagrożenie.
Trojany to już inna klasyfikacja zagrożenia i w przypadku szczególnie up.....ych(cenzura)AD-Aware sobie nie poradzi.
Tak jak pisałem zainstaluj program antywirusowy,lub chociaż przeskanuj komputer skanerem online i bedziesz wiedziała z jakim trojanem masz do czynienia.I zrób to jak najszybciej, bo skutki ignorowania mogą być niemiłe.

Jeśli chcesz skorzystać to masz tu link do antywirusa AntiVir.Nie jest to może rewelacyjny program i niestety nie po polsku,ale łatwy w obsłudze i darmowy (do użytku domowego).Ma bezpłatne aktualizacje , skaner i nie muli komputera.
Osobiście korzystam z niego od dłuższego czasu i nie mam problemów z wirusami.

Przed zainstalowaniem usuń Avasta.

http://antivir-polska.info/download.php
za darmo ściągasz: Antivir Personal Classic nie Premium
A jak mam usunąć Avasta, bo coś mi to nie wychodzi? :(
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Timka pisze:Robercie
ja mam Avasta i dobrze sobie radzi
czy AntiVir jest lepszy :?:
Nie twierdzę ,że AntiVir jest lepszy ale każdy chwali co ma.
Antivira używam od dawna ,również starsze wersje i nie zawiodłem się na nim.

aha i nie wymaga rejestracji.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Jeśli w Avaście nie ma programu typu "odinstaluj" lub "Uninstall",to otwórz panel sterowania-zaznacz dodaj usuń /programy-znajdź i zaznacz program .i naciśnij 'usuń".To powinno załatwić odinstalowanie.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

robert45 pisze:Jeśli w Avaście nie ma programu typu "odinstaluj" lub "Uninstall",to otwórz panel sterowania-zaznacz dodaj usuń /programy-znajdź i zaznacz program .i naciśnij 'usuń".To powinno załatwić odinstalowanie.
Weszłam własnie na panel sterowania ale tam nie ma Avastu. U mnie jest w moich dokumentach.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

To dziwne powinien być,chyba że nie zainstalowałaś w całości.
A jest w programach ."start-programy"
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

robert45 pisze:To dziwne powinien być,chyba że nie zainstalowałaś w całości.
A jest w programach ."start-programy"
Sprawdziłam. Niestety nie ma. :( Ale jest tam w programach coś takiego Spybot - Search & Destroy. :? Co to jest za program?
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

To jest odpowiednik Ad-Aware tylko bardziej rozbudowany ,polecany raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników.Niektórzy twierdzą ,że lepszy od Ad-Aware ja nie mam zdania.

Wgląda na to że nie zainstalowałaś Avasta w całości.Otwórz go w moich dokumentach i sprawdź czy jest tam możliwość odinstalowania(ikonka UNINSTALL)
Jeśli nie ma to zaznacz całość i wywal do kosza i następnie opróżnij kosz.
Sprawdź czy coś pozostało w systemie ,jeśli nie to śmiało możesz ściągać AntiVira.

Przepraszam ale obowiązki zmuszają mnie do wylogowania się z forum.
Dalszych porad mogę udzielić jutro wieczorem.Pozdrawiam.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

robert45 pisze:To jest odpowiednik Ad-Aware tylko bardziej rozbudowany ,polecany raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników.Niektórzy twierdzą ,że lepszy od Ad-Aware ja nie mam zdania.
Tylko, że ja w życiu tego nie używałam. Do dziś nie wiedziałam nawet, że to jakiś program antywirusowy. :(
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

bardzo dobry jest też program Bit Deffender 9 Professional Plus. Posiada ochronę antywirusową i antyspamową, oraz zaporę ogniową na niechciane programy.
Niestety spalił mi się zasilacz i płyta główna.
Korzystam z komputera syna w bardzo krótkim czasie.
Jakub . . . . .
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ludzie!Co to jest javacrip? :? Bez tego nie wejdę na czat :cry: :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”