W.o...Naszym hobby.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Od 25 lat mam dom i działkę na wsi i to jest mój priorytet - uwielbiam rośliny, budowanie z drewna różnych rzeczy do ogrodu, odnawianie starych mebli. Przez całe życie hobbistycznie szyłam, dziergałam na drutach, haftowałam. Przestałam z powodu choroby, ale wróciło ! Od dziecka interesowałam się historią ubioru, w ostatnich dwóch latach uszyłam kilka strojów historycznych dla pań i panów -dla pewnego muzeum.
Teraz...zbieram lalki, takie powyżej 100cm wzrostu. (Niestety niektóre lalki mają koszmarne oczy - jakby miały FAS : szeroko rozstawione i wytrzeszczone i nie mogę znaleźć nikogo, kto by je przemalował.) Zaczynam szyć dla nich suknie . Mam zamiar uszyć możliwie najbardziej zbliżone do oryginału rekonstrukcje. Myślę jak pokonać problem z biustem lalki - nie da się ścisnąć gorsetem. :lol:
Obecnie jestem na etapie tworzenia fortugałów i krynolin- stelaży z fiszbinów pod spódnice. Będę też próbowała zrobić kilka z wikliny, bo to tańsze a w dawnych czasach częstsze było.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
PiotrOP
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 lut 2014, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Moim hobby jest grillowanie. Uwielbiam relaksować się ze znajomymi w ogrodzie w piękną pogodę. Sporo pracy włożyłem w wykończenie tarasu jak i samego ogrodu i teraz jestem z niego dumny podczas grillowania. Oczywiście nie mam tu na myśli takiego "szybkiego" grillowania ale całej ceremonii przygotowania wszystkich składników i samego smażenia. Polecam zapoznać się z profesjonalną lekturą. Sporo można się nauczyć. Do tego grill musi być porządny, ja mam z Polgrill i teraz nie zamieniłbym na żaden inny. Miło spędzony czas na dworze i do tego zdrowe grillowane jedzenie.
Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

agrazka pisze:Wielka szkoda, że nie pokazujecie swojego hobby :(
To ja w takim razie pokaże moje hobby :)
Od zawsze moim hobby było: sport, czytanie- najczęściej kryminałów, roślinki oraz rękodzieło. Do dziś wszystko uprawiam, ale nic nie w takim dużym stopniu jak rękodzieło. Przez dłługie lata sukcesywnie uczę się (jestem samoukiem) nowych metod robienia biżuterii i podobających mi się ozdób. Przez zwykłe supełkowe bransoletki, decoupage, robienie biżuterii z kamieni naturalnych (szlachetnych), filcowanie na mokro i sucho dotarłam w maju 2011 do tworzenia biżuterii haftem sutasz i zakochałam się :) do dziś "sutaszuję" i urozmaicam technikę o haft koralikowy. Kilka z moich prac zamieszczę, bo założę się że wiele z Was nie wie cóż to za technika haft sutasz ;)

Na czasie- pisanka Wielkanocna

Obrazek


Obrazek



...może i Was zainspiruję do zapoznania się z tą magiczną techniką ;)

Pozdrawiam gorąco !!
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Moim hobby dominującym jest origami modułowe i kusudama oraz wszelakie prace z papieru . Ponadto tworzenie biżuterii z koralikow, a w szczególności kolczyków oraz wykonywanie ozdób techniką karczoch czy karczochowo - cekinową .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

guru302 też kiedyś próbowałem bawić się papierem. :) Pochwalisz się jakimiś pracami?
Awatar użytkownika
Emalia
200p
200p
Posty: 218
Od: 5 lis 2008, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Też bawię się w sutasz, ale gdzie mi do takiej perfekcji. Obrazek
Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Emalia ja do takiego "stanu technicznego" dochodziłam trzy lata... "praktyka czyni mistrza", a haft sutasz jest tego idealnym przykładem- powodzenia !!!
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Sutasz pozostanie w sferze moich marzeń :) .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
Tlustosz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 lis 2014, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Mam małą hodowlę roślin owadożernych, zresztą po to tutaj jestem.
Poznam Regulamin Forum
ShirtyLad
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 lis 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Moim hobby jest natomiast sędziowanie spotkań piłkarskich - póki co w rozgrywkach juniorskich i niższych klasach rozgrywkowych, chociaż kiedyś, kto wie, może będzie i coś więcej... :wink:
Edwardzik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 10 maja 2013, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Podziwiam za pasję i że ktoś chce to jeszcze robić nie tylko z myślą o zysku i karierze. Zaczynasz w końcu od takiego szczebla, że nie ważne co się zdarzy, to słyszy się tylko, że sędzia to....

Powodzenia!
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Moim hobby, oprócz oczywiście uprawiania roślin, jest "zbieractwo" :wink:
Zbieram starą porcelanę, ale tylko z motywem fiołków. Oraz właściwie wszystko z motywem fiołków. Kocham stare zegary i telefony, lecz na ich zbieranie nie mam ani warunków, ani możliwości. Lubię haftować krzyżykami, szczególnie fiołki oczywiście :D
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: W.o...Naszym hobby.

Post »

Emalia pisze:Też bawię się w sutasz, ale gdzie mi do takiej perfekcji. Obrazek
Ależ to cudowne ;:oj Oglądam właśnie program,salon sukien ślubnych,, :oops: Twoje dodatki do tych oglądanych sukien są idealne :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”