W.o..."Zwierzęcej przemocy"

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Biedne dziecko, może mu zostać uraz na całe życie. Jeśli psychika dorosłej osoby nie jest w stanie tego znieść, to co mówić o dziecku :(
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Izo to nie tak.
On nie wiedział co się dzieje.
Było przy tym dużo hałasu i rżenia konia.
On ogólnie boi się koni.
Kiedy teraz idziemy do stadniny
to najpierw ja pierwsza muszę sprawdzić
czy nie ma na 'spacerowniku' konia. :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Jeśli nie widział okrutnych scen, jakie się w takich sytuacjach często rozgrywają, to całe szczęście. Z czasem powinno mu przejść :D
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Kilka dni temu w "Interwencji" w TV był reportaż o zabijaniu foczek. Stara jestem a głupia... Nie wiedziałam że Polska importuje sporo wyrobów z foczej skóry.
...Skuterem podjechało 2 facetów . Wyskoczyli z młotkami biegli do fok i uderzali w kark w celu złamami rdzenia kregowego :cry: Jeśli uderzenie jest precyzyjne to zwierzę umiera jeśli nie żyje i męczy się. Potem często z żywych jeszcze fok zdziera się skóre... ;:5 ;:144 Totalny dramat.
Nasza rola zwykłego szarego człowieka polega na świadomości że nasze zabawki , zachcianki, futerka często wywodzą się z potwornego cierpienia zwierząt. po prostu nie korzystajmy z tego . Jeśli towar nie będzie sprzedawał się będzie mniej okrucieństwa. :cry: :cry: :cry: :cry:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Dosłowonie nie moge tego czytac, serce mi sie kraje ja wogole nie moge oglądac takich programow, zaraz przełaczam kanał.Jest tyle cierpienia, te zwierzątka tak nam ufają chca tylko zebysmy je kochali, są takie wierne i oddane TROCHE MIŁOSCI I MISKA JEDZENIA- NIC WIĘCEJ :( :( :( :(
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Eliza pisze:Kilka dni temu w "Interwencji" w TV był reportaż o zabijaniu foczek. Stara jestem a głupia... Nie wiedziałam że Polska importuje sporo wyrobów z foczej skóry.
...Skuterem podjechało 2 facetów . Wyskoczyli z młotkami biegli do fok i uderzali w kark w celu złamami rdzenia kregowego :cry: Jeśli uderzenie jest precyzyjne to zwierzę umiera jeśli nie żyje i męczy się. Potem często z żywych jeszcze fok zdziera się skóre... ;:5 ;:144 Totalny dramat.
Nasza rola zwykłego szarego człowieka polega na świadomości że nasze zabawki , zachcianki, futerka często wywodzą się z potwornego cierpienia zwierząt. po prostu nie korzystajmy z tego . Jeśli towar nie będzie sprzedawał się będzie mniej okrucieństwa. :cry: :cry: :cry: :cry:
Widziałam te metody zabijania białych fok już kiedyś na kanale Discovery. Żałowałam tylko jednego - że mnie tam nie ma razem z jakimś kałachem w ręce, aby podziurawić nieco dla przyjemności tych zwyrodnialców. :evil: Te biedne malutkie foczki tak strasznie płakały i się kuliły ze strachu, że łzy mi same leciały i żałowałam, iż trafiłam w ogóle na ten program. :cry: Dla ludzi, którzy to robią kara dożywocia byłaby stanowczo za łagodna! Najgorszy był moment, jak zaczęli walić pałami po głowie dzieci zabitej już foki. Wtedy już nic na oczy nie widziałam i przesiedziałam w łazience chyba godzinę :cry:
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Ja też dawałabym dożywocie takim ludziom.
Tylko dlaczego wśród ludzi jest tyle okrucieństwa, braku wyobraźni, wrażliwości? Nie mogę tego pojąć :cry: Co robić aby to zmienić? Dlaczego tak jest, dlaczego, dlaczego, dlaczego...
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Jest taka reklama w TV która bardzo mnie irytuje, wręcz wkurza. To reklama piwa Harnaś.
Owieczka wpada ze skały do wody, wskakuje za nią harnaś i wyciąga ją. Następnie owieczka trzęsie się z zimna i strachu. Przychodzi dziewoja harnasia i pyta " A owiecka gdzie" . A harnaś okrywając ją skórą owieczki odpowiada "grzeje się" i pokazują piekącą się owieczkę nad ogniem... Komantarz do całości "Dobry harnaś ale zbój".
Dla mnie to jest agresja wobec zwierząt oraz promowanie agresywnego, cwaniackiego zachowania po spożyciu piwa Harnaś. Nie wiem czy ktoś zastanowił się nad głębszym sensem reklamy ale dla mnie ta reklama powinna zejść z TV.
TO JEST ZŁA REKLAMA. ONA PROMUJE ZŁO , PRZEMOC :(
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

też nie lubię tej reklamy bo szkoda mi tej owcy.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
tetawu
100p
100p
Posty: 183
Od: 27 mar 2007, o 10:24
Lokalizacja: Mazury

Post »

Eliza pisze: Dla mnie to jest agresja wobec zwierząt oraz promowanie agresywnego, cwaniackiego zachowania po spożyciu piwa Harnaś.
:(
Jeszcze nie widziałam tej reklamy,a już mi się nie podoba i jej nie lubię.
Elizo zgadzam się z Tobą - TV nie powinna promować reklam, które mogą rodzić przemoc i agresję nie tylko w stosunku do zwierząt. I bez takich reklam, część ludzi ma znieczulicę i traktuje naszych milusińskich jak rzeczy - a przecież tak nie jest. One też czują ból,głód,chłód...itp :(
Być kobietą, być kobietą....
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Dokładnie tak jest. Zwierzęta mają swój układ nerwowy, niektóre bardzo dobrze rozwiniety, potrafią bać się, cieszyć cierpieć, kochać, a więc wiele cech, które przypisujemy ludziom. Przecież są takie fajne reklamy, które ogląda się z humorem. I bez niesmaku.

Dzisiaj w interwencji oglądałam reportaż o schronisku dla zwierząt pod Radomiem. Malżeństwo prowadzące schronisko robiło z piesków ... smalec, który rzekomo ma działanie lecznicze. Sprzedawali je ludziom. Nareszcie zmowa milczenia pękła. Pójdą siedzieć mam nadzieje na długo. Nie moge jednak zrozumiec skąd u ludzi taka znieczulica, agresja, głupota, ...
Ci ludzie zabijali pieski poprzez odcięcie głowy siekierą. W lodówce było szczątki - TO POTWORY
:cry:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Elizo nie wierzę żeby poszli siedzieć, dostaną mały wyrok w zawieszeniu i pewno będą robić dalej to samo tylko sprytniej.Takie BYDLAKI NIGDY SIE NIE ZMIENIĄ ONI OKRUCIEŃSTWO I CHĘĆ ŁATWEGO MARNEGO ZAROBKU MAJĄ WE KRWI. :cry: :cry: :cry:
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Post »

Niestety ludzie, którzy robią krzywdę zwierzętom (pośrednio czy bezpośrednio) są bezkarne :evil:

Reklamy też nie widziałam. TV rzadko oglądam całe szczęście.

Ja mam sytuację u sąsiada. Pies (chyba wilczur) potrafi być bez jedzenia i picia kilka dni... do tego na betoniem, na łańcuchu w klatce w dalszej części ogrodu :evil:
Kiedyś jak był niższy płot to pokryjomu dawałam mu jeść i pić. Teraz jest 2 metrowy mur!!!
Nic nei mogę zrobić. Nie rozmawiają z nami bo są skłóceni pies itp.
Chcaiłam dodać, że mama wzywała osoby, które mogą interweniować w takich sprawach. i co, zapytacie. NIC, bo uprzedzeni zostali, pies dostał miskę jedzenia, picia i maił posprzątane odchody (wyobrażacie sobie "normalny" dzień albo zaraz po deszczu?) Nieważne było, że chudy jak szkapa.

Rozpisałam się ale człowiek bywa okrutny i jeżeli mamy na to wszystko jakikolwiek wpływ to musimy działać!

Pozdrawiam

-------------
Angelika
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”