W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

No i nowy bank stoi przed nami otworem. Alior Bank zgodnie ze swoim hasłem , że da nam to co było do tej postępne dla nielicznych myslę że spełnia swoje obietnice. Wypłaty ze wszystkich bankomatów na swiecie za free, prowadzenie tego konta też za darmo a do tego ta lokata nocna jest bardzo intertesująca. Drugie konto które proponują - zwacają jeden procent wszystkich operacji kartą - jak ktoś lubi posługiwać się plastikowym pieniądzem to jest myśl. Ale prowadzenie jest za 7 zł na miesiąc.
Tatuś od 24-12-2008
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Mam takie oto pytanie: moja przyjaciółka wzięła pożyczkę w AIG banku,nie dostała pieniędzy do ręki tylko kartę do bankomatu.Część tych pieniędzy wybrała reszta od roku leży w banku.Co miesiąc przychodzi pocztą wykaz w jakiej wysokości ma zapłacić ratę i ile zostało jeszcze na koncie.Co dziwne ,co miesiąc kwota jaka została do wybrania jest większa, przez rok czasu podskoczyła z 700 do 950zł (to bardzo dużo)wydaje nam się ,że gdzieś jest haczyk tylko gdzie?.Nie mogłyśmy nic znaleźć w necie , a banku mówią ,że wszystko ok ,czyli spłaci tylko tyle ile wzięła pożyczki.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Ignis zacząłbym od dokładnego wczytania się w regulamin oferty z której skorzystała Twoja znajoma. Środki, które pozostały na koncie mogą być objęte dodatkowo jakimś wyższym oprocentowaniem lub nawet lokatą cośjak konto oszczędnościowe. Ponadto jest jeszcze kwestia czy to pierwszy kontakt pożyczkobiorcy z AIG Bankiem? Jeśli nie to możliwe są specjalne promocje i bonusy dla stałych klientów. To wszystko w regulaminie i umowie pożyczki powinno być bo obsłudze w banku to tak bardzo bym nie wierzył.
Tatuś od 24-12-2008
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak, faktycznie jest stałym (trzeci raz)klientem.Ja regulaminu nie czytałam a ona i owszem tylko mówi ,że tam nie ma odpowiedzi na jej pytanie . Ja to muszę sprawdzić! Dziękuje ,karmad już jakiś trop mamy.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

No tak to jest już dobry punkt zaczepienia. Wiesz z tymi regulaminami i umowami to jest tak,że te dziwne warunki to albo napiszą wielkimi wolami-których i tak nie czytasz albo drobnym maczkiem-ktrórego tym bardziej się nie czyta. Tak czy owak owocnej lektury życzę i rozwiązania problemu.
Tatuś od 24-12-2008
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czytałam umowę.O matko!!!!! :?: ;:154 :evil: tylko pójść i ;:134 równie dobrze mogliby napisać po chińsku.
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

A no to mówiłem,że to tylko polskimi literami jest napisane:) ale czy wynikło coś konstruktywnego z tej lektury??
Tatuś od 24-12-2008
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nic konkretnego w tej umowy nie wynika.Można interpretować na dwie strony ,jak się chce na swoją korzyść to będzie na swoją ,jak na ich to będzie na ich. Takie umowy to muszą pisać wybitni specjaliści w dziedzinie "prania mózgu". Na ich stronie pisze np to: "Za każdym razem, gdy płacisz za zakupy kartą, zmniejsza się kwota dostępnego limitu kredytowego. W miarę spłacania wykorzystanej części kredytu, dostępna kwota powiększa się. Limit odnawia się więc automatycznie o spłacone zadłużenie. Przykładowo, jeśli limit wynosi 1500 zł i wykorzystałeś 300 zł, a następnie dokonałeś spłaty 300 zł wraz z kosztami kredytu, dostępny limit na Twojej karcie ponownie wyniesie 1500 zł."
No i teraz nie wiadomo czy ten limit 1500zł wybrać,czy wybrać 1200zł które zostało po wybraniu 300zł. Suma się powiększyła o te 300 zł czyli razem wynosi nie 1500zł a 1500+ 300zł(suma którą dołożyli )czyli 1800zł no i teraz nie wiadomo czy te dodatkowe 300 zł spłacać czy nie .

Może ktoś miał w ich banku (AIG bank)kartę kredytową i potrafi mi powiedzieć coś konkretnego .
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Ignis pisze: Przykładowo, jeśli limit wynosi 1500 zł i wykorzystałeś 300 zł, a następnie dokonałeś spłaty 300 zł wraz z kosztami kredytu, dostępny limit na Twojej karcie ponownie wyniesie 1500 zł."
No i teraz nie wiadomo czy ten limit 1500zł wybrać,czy wybrać 1200zł które zostało po wybraniu 300zł. Suma się powiększyła o te 300 zł czyli razem wynosi nie 1500zł a 1500+ 300zł(suma którą dołożyli )czyli 1800zł no i teraz nie wiadomo czy te dodatkowe 300 zł spłacać czy nie
Ignis tłumacząc z polskiego na nasze to wygląda tak:
Dostajesz kredyt 1500 zł. Wykorzystujesz, załóżmy że na zakupy, kwotę 500 zł, więc masz jeszcze tysiaka. W międzyczasie spłacasz te 500 zł plus odsetki czyli znów masz 1500 zł kredytu do wykorzystania:) itd... Potem wypłacasz 1000 zł to 500 zł zostanie. Ty spłacisz z tego wybranego 1000 zł załóżmy 300 zł ( z odsetkami ) to masz limit do wybrania 800 zł.

No mam nadzieje że ciut się sprawa rozjaśniła?
Tatuś od 24-12-2008
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Karmad proszę Cie powiedz mi jeszcze jedno bo albo ja jestem wybitnie tępa albo nie wiem. Z tego co napisałeś to ma się rozumieć że ten kredyt jest bez końca czyli można go brać w jej wypadku do 2000zł. To rozumiem . Tylko jest ale którego nie rozumiem i nie wiem.Z 2000zł wybrała 1300zł. Co miesiąc przychodzi wyciąg z rachunku karty kredytowej i tam jest napisane :Twój limit na karcie :(wskazana w umowie maksymalna kwota kredytu do dyspozycji) 2000zł
A dużym żółtym pismem Tyle jeszcze możesz wydać 700zł tak było rok temu, ta suma z miesiąca na miesiąc jest wyższa i obecnie wynosi 950zł czyli dołożyli 250 zł .Razem kredyt i dołożone przez nich pieniądze to 2250 zł czyli co? jeśli wybierze sie 950 zł to spłata nie wyniesie 2000zł tylko 2250 zł. Tak to trzeba rozumieć. I jeśli zostawi te pieniądze na karcie to będzie miała coraz więcej do spłacenia?pod warunkiem ,że wybierze tę sumę. Czy lepiej wybrać teraz te 700zł a reszte im zostawić?
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

hmmm szczerze mówiąc zaczynam się gubić..... powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy w trakcie tego czasu posiadania kredytu były dokonywane jakieś spłaty zadłużenia?? to może mi się rozjaśni.
Tatuś od 24-12-2008
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Co miesiąc spłaca tylko 5% (tak jest w umowie)
powstałego zadłużenia (czyli wykorzystanego kapitału, opłat, prowizji i odsetek), minimum 50 zł a max jakieś 65zł różnie to bywa i też nie wiadomo od czego zależy (nie wybiera pieniędzy i płaci w terminie) to nie ważne nie będę tego dochodzić.Na wyciągu pisze;zapłać tylko tyle 60.63zł i skorzystaj z limitu na karcie .No i w końcu nie wiadomo czy korzystać z limitu czy tyle jeszcze możesz wydać :lol:
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

No to by wynikało że część comiesięcznych spłat idzie na pokrycie wybranego już z karty kapitału i to będzie ta kwota co przyrosła w tym czasie. Czyli te 250 zł więcej to ów spłacony kapitał. A zatem w tym momencie możliwe jest wybranie całych 950 zł ( 700 zł z pierwotnej pożyczki i 250 zł spłacone przez ostatni rok ). Ten prosty rachunek ( średnio 60 zł wpłat na miesiąc x 12 m-cy wychodzi 720 zł a spłacony kapitał to TYLKO 250zł a więc 470 zł to czysta kasa dla banku ) przedstawia ile tak naprawdę kosztuje rzekomo tani kredyt.
Tatuś od 24-12-2008
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”