W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Jestem bardzo zainteresowana co sądzicie na temat pożyczek, kart kredytowych, banków i firm które proponują pożyczki. Sama posiadam kartę kredytową i mam w stosunku do niej mieszane odczucia. Chetnie podziele się swoim doświadczeniem.
Czy macie kredyty, karty kredytowe, czy unikacie tego jak ognia :?:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Jak możesz to nie debetuj się nigdy - odsetki b.wysokie około 15 - 18 procent
Nie opłaca się.
Oczywiście z karty Visa Elektron korzystasz bezboleśnie 0% do wysokości salda

W przypadku kredytów radzę współpracować z dużymi bankami , które mają "przezroczyste zasady i procedury" w obawie przed antyreklamą konkurencji
Rozmawiaj ZAWSZE z pozycji wybierającego wśród ofert banków, konkurencji, bez okazywania entuzjazmu.
Nigdy nie mów, że się nie znasz i że to 1 wszy bank /kredyt itp
Zawsze negocjuj, nawet gdy oferta kredytowa wydaje Ci się atrakcyjna.
Zawsze pytaj przy hipotecznych i żądaj opcji spłaty wcześniej całości pozostałego salda kredytu BEZ KAR i opłat !
Zawsze przygotuj sobie wariant do jakiej wartości możesz ustąpić/zaakceptować
Nigdy nie spiesz się z decyzją, szczególnie przy większych kwotach

Tak w skrócie, z autopsji
;:109
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Mam kartę kredytową i ograniczam się do płacenia czyli do tzw. transakcji bezgotówkowych a później do całkowitego spłacania całej wymagalnej kwoty w dniu kiedy przypada termin spłaty. Musisz pamiętać o terminie spłaty /regulujesz poprzez internet, telefon, zlecenie stałe bądź dyspozycja przelewu/. Bardzo ważne- bo banki stosują kary za nieterminową spłatę zadłużenia przynajmniej minimalnego.
Przy pożyczkach zwracaj uwagę na oprocentowanie rzeczywiste. Fakt bez pożyczek ani rusz i czasami inaczej nie da się rady.


Pa pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Może zaczne od kart kredytowych. Rok temu podpisałam umowe i otrzymałam kartę kredytową. Bałam się ja uaktywnić. Jednak to zrobiłam, zrobiłam tez wkrótce pierwszy zakup. Byłam nieco oszołomiona tak szybko dostepnym kredytem bankowym. Zapoznałam sie z warunkami umowy, oprocentowaniem itd.
Dzisiaj po roku uzytkowania dochodzę do wniosku że posiadanie karty kredytowej ma uzasadnienie tylko wtedy gdy mamy pilny wydatek, nie posiadamy w tej chwili gotówki ale spodziewamy się, że za miesiąc czy dwa ta gotówka będzie. Zauważcie taką prawidłowość. Co z tego że bank nie nalicza odsetek w okresie 52 czy 54 dni gdy spłacamy cały dług. Jak się nie obejrzeć tak ;:64 z tyłu. Czy w tym okresie 52 dni staniemy sie bogatsi? . Za użytkowanie karty płaci się przecież rocznie sporą kwotę. Powstaje pytanie czy warto jest płacić za posiadanie karty tylko za odwleczenie zapłaty??? Czy nie macie takich odczuć??
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Przyznaję Ci rację Elizo nie mniej jednak przynajmniej w moim wypadku muszę i chcę mieć coś w zanadrzu. Fakt za taki komfort trzeba płacić ale można wybrać spośród oferty i karty tańsze.

Pa pozdrawiam.
martas

Post »

Ja korzystam z karty podobnie jak Elizabetka. Opłaca się ją mieć choćby po to, aby móc płacić nią przez internet.

Poza tym zdaża się, że jeszcze nie ma wypłaty, a wydatek oczywiście jest. Wtedy taka karta jak znalazł! :)

I jeszcze jedno - rabaty w niektórych sklepach - już choćby na nich zwraca mi się opłata za kartę, więc dlaczego z niej rezygnować?


Co do kar - otóż bankowi zależy zazwczaj bardziej na nas, niż nam na banku. Kiedyś zdarzyło mi się nie uregulować w terminie kwoty 36 zł (spóźniłam się kilka dni) i natychmiast zostałam obciążona karą.... 40 zł! i do tego odsetki rzecz jasna, ale tych akurat nie było dużo.
Napisałam prośbę o zaniechanie wlepiania mi kary - czas na rozpatrzenie 30 dni, ale jeszcze w tym samym dniu dostałam odpowiedź przychylająca się do mojej prośby.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

O to ciekawe co piszecie, że bank może być elastyczny. jeśli chodzi o płacenie przez internet. Ja mam konto osobiste w BPH . Płace internetem wszystkie opłaty, a BPH pobiera za to 9,95. Jestem z tego zadowolona. Karta kredytowa nie jest mi potrzebna do robienia opłat internetem. Tylko jest ta pewnośc że w razie czego mam dostęp do gotówki bezproblemowo.

Ale to nie koniec rozważania nad kartami i kredytami. Mam jeszcze spraw o wiele więcej :wink:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
martas

Post »

Ja też płacę opłaty poprzez internet, ale nie chodzi o opłaty, tylko o zakupy typowo internetowe.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Nie robię zakupów internetem ale chetnie dowiem się jak to robisz . Może skorzystam.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Eliza pisze: Ja mam konto osobiste .... pobiera za to 9,95.


To jest z pewnością opłata za prowadzenie konta a za przelewy poprzez internet ponosisz jakieś opłaty?


Pa pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Nie ponosze opłat za przelewy. To jest opłata za korzystanie z bankowości internetowej
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Ja zadowolony jestem bardzo z Inteligo jeśli chodzi o transakcje internetowe, zlecenia stałe (b.wygodne definicje),potwierdzenia i bezpieczeństo
Millenet /Millenium sporo mniej wygodny, że nie wspomnę o Citibanku - tu za dużo utrudnień moim zdaniem.
Ale to negarywne odczucie może być oczywiście subiektywne.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Timka

Post »

Ja korzystam z Mbanku
żadnych opłat za prowadzenie konta
zlecenia stałe bezpłatne jedynie
pozostałe 0,50 gr. za przelew.
Karta Visa Elektron na podobnych zasadach(rzadko korzystam)
płacę najczęściej kartą do swojego konta
Linię debetową też mam ale unikam ,no chyba że wyższa konieczność
Ogólna ocena 4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”