W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

nie ma za co Ignis :D polecam się na przyszłość.
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Dla zainteresowanych kontem z lokatą nocną w AliorBanku - dotyczy rzeczywistego oprocentowania tegoż konta.
Konto z lokatą nocną w przypadku lokowania połowy środków z tego konta na lokacie nocnej, rzeczywiste roczne oprocentowanie tego konta wynosi:
- 5,71% w przypadku posiadania na koncie kwoty nie większej niż 16 524,54 zł (w tej sytuacji nie jest pobierany tzw. podatek Belki, w związku z czym odpowiada to oprocentowaniu 7% na tradycyjnej lokacie rocznej!);
- w przypadku posiadania na koncie kwoty wyższej niż 16 524,54 zł, oprocentowanie nominalne nie zmienia się, jednak od kapitalizowanych każdego dnia odsetek potrącany jest tzw. podatek Belki (podatek od zysków kapitałowych), pobierany od zysków na wszystkich standardowych kontach i lokatach.
Oprocentowanie 5,71% wynika z tego, że:
- oprocentowanie lokaty nocnej wynosi 11% w skali roku i liczone jest tak, jakby środki były na lokacie całą dobę (mimo, że "zamrożone" są tylko w nocy);
- środki na lokacie nocnej kapitalizowane są każdego dnia, w związku z czym każdego kolejnego dnia odsetki mogą być liczone od większej kwoty (powiększonej o odsetki, naliczone poprzedniego dnia).
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
biznesmarty
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 21 mar 2007, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie
Kontakt:

Post »

:D

Jak uruchomić lokatę nocną


:roll:
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

:arrow: musisz założyć konto.... lokata działa automatycznie zamrażając max. 50% stanu środków natomiast możesz tylko zmniejszyć tę wartość.
Tatuś od 24-12-2008
Wejmutka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 lip 2008, o 12:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post »

Ja służę pomocą przy kredytach hipotecznych i gotówkowych. Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub planuje wziąć kredyt np. na budowę lub kupno nieruchomości to zapraszam.
Awatar użytkownika
laura51
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 sie 2009, o 22:43
Lokalizacja: Opolskie

Post »

A mnie ciężko byłoby już obejść się bez karty kredytowej.
Karta kredytowa bardzo pomaga w gospodarowaniu budżetem domowym. Na koniec każdego miesiąca z góry wiem, ile pieniędzy potrzebuję w najbliższym miesiącu na opłaty bytowe i spłatę zadłużenia z karty. To bardzo pomaga racjonalnie sterować wydatkami.
Staram się tak korzystać z karty, aby nie ponosić żadnych kosztów w postaci odsetek czy prowizji.
Od dwóch miesięcy korzystam z usług ING Bank-u. Oprócz karty kredytowej, mam w tym banku Konto DIRECT, z dostępem on-line. Za prowadzenie konta i przelewy dokonywane internetowo, - na dzień dzisiejszy - bank nie pobiera żadnych opłat. Płaci się jedynie 2,-zł/mies. za obsługę karty debetowej, wydawanej obligatoryjnie do konta DIRECT. Ale i tej opłaty można uniknąć. Wystarczy dokonać tą kartą bezgotówkowej zapłaty na kwotę co najmniej 100,- zł w danym m-cu.
"Wyprowadziłam" się z banku BPH ze względu na wysokie koszty.
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

a ja nie mam kart kredytowych i alergicznie reaguję na słowo kredyt :wink: Uważam ,że Polacy żyją ponad swój standard a co to za radość później spłacać rower dla wnuczka i niespodziewaną wycieczkę do Grecji jak to reklamują :wink:
A już młodzi ludzie to prawdziwy dramat. Koleżanka myśli ,że jak zaciągnie kredyt hipoteczny to jeśli już zabiorą jej materiały budowlane ,czy wyposażenie domu a nie działkę i co najgorsze wiele osób tak myśli.
Wiem tu się zachwala kredyty ale odmienne zdanie też się przyda :wink:
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

A co sądzicie o karcie kredytowej z Lucasa?
sekator
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 sty 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Czytam wasze wypowiedzi o 15% debetach na kartach debetowych i oczom nie wierzę. W jakich bankach macie konta. Przyznam że debet na mojej karcie nigdy nie zrobiłem, ale ja w przeciwieństwie do mojego banku nie nazywam ich kart debetowymi, tylko banko-, a racze wpłatomatowymi, bo korzystam z nich tylko wpłacając pieniądze do banku. By realizować fikcję że to karta kredytowa nakazał wszystkim klientom banku by płacić tą kartą w sklepie za minimum 100 zł inaczej nalicza kary. To po prostu absurd, no ale cóż. Do płacenia w sklepach używam raczej karty Real lub Praktiker. To samo robię za granicą gdzie nie mam przeliczanego Euro wg lichwy bankowej opartej o spread, ale wg średniego kursu w NBP. To daje bardzo duże oszczędności, a do tego program payback powoduje że dostaję dodatkowe rabaty i prezenty co jeszcze bardziej uatrakcyjnia mi zakupy w tych sklepach w których od razu dostaję płatność w nieoprocentowanych ratach. Ad Eliza to nie chodzi o 52 dni, ale płatność rozkładaną na 20 nieoprocentowanych rat przy prezentach za co najmniej 500 zł w skali roku. Zakup sprzętu ogrodniczego, telewizora, komputera, nawet artykułów spożywczych na imprezy rodzinne lub święta nie boli tak jak przy braku karty. W wakacje będę od podstaw budować łazienkę i nie martwię się tym bo mam 8 500 zł na karcie i wiem, że za to zrobię kompletny reklamę usuwam/KaRo i jeszcze spokojnie wyjadę na wakacje. Nie ukrywam że często kupuje tam z przeceny za grosze rośliny znanych firm ogrodniczych. Zazwyczaj udaje mi się uratować to co ich pracownicy ususzą :-). No ale jest tam taka rotacja że nie dziwi że nie zawsze mają serce do roślin.
Awatar użytkownika
biznesmarty
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 21 mar 2007, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie
Kontakt:

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

sekator pisze:Czytam wasze wypowiedzi o 15% debetach na kartach debetowych i oczom nie wierzę. W jakich bankach macie konta. .

;:138

to jest temat sprzed 4 lat


;:138
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Kontynuując temat - zaczęłam spłacać swój kredyt hipoteczny przez cinkciarza, kupując u niego CHF oszczędzam 100 zł miesięcznie. W skali roku to niezła sumka...
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

Świetnie, że wątek wznowiono ;:215
Noszę się z zamiarem wzięcia kredytu na dopłatę do zakupu nieruchomości. Wdzięczna jestem za wskazówki ( bank, doradca, Euro czy złotówki a może frank ). Laik jestem w temacie bo nigdy nie korzystałam z kredytu a nie chcę w banku wyjść na durnia i dać się zrobić "na szaro".
piszczywtrawie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 kwie 2013, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Kredytach, kartach kredytowych, bankach

Post »

z tego co wiem to wiele biur nieruchomości nawiązuje współprace z doradcami kredytowymi i sami mają możliwość sprawdzić dla klientów najlepszą formę kredytowania, więc najlepiej będzie jeśli kupując jakieś mieszkanie lub dom zrobić to właśnie przy współpracy z takim agentem, kredyt kredytowi nierówny, jeden dostanie korzystniejsza ofertę w jednym banku, a ktoś inny w drugiej, tutaj akurat nie ma równych zasad dla wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”