Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Autor Wiadomość
agape
 Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2008, o 09:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dzień Dobry!

Proszę o pomoc przy Olympusie FE-210.

Instalując oprogramowanie z oryginalnej płyty wystepuje błąd nr 28 (Komunikat: nie został podany sterownik funkcji) i komputer nie "widzi" urządzenia podłaczonego przez usb.
Na portach usb działały mi inne urządzenia. Mam system Professional 2000.

Jest to czesto spotykany błąd, także na innych skanerach, komórkach. Niestety mimo szukania cały wieczór w necie nie udało mi się znaleźć co zrobić z tym błędem?

Nie udało mi się znaleźć też sterów do FE210 / X775 (tak się wyświetla ze znakiem zapytania w komuterze nazwa tego urządzenia (aparatu). Nie umie go zidentyfikować.

Nie widzi go ani program do obsługi Olympus master 2, ani sam komputer z odinstalowanym programem.

Może ktoś wie gdzie powinnam poszukać, jakieś dobre forum polecicie o aparatach i rozwiązywaniu problemów?

Dziękuję
Aga

jolami
 Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2008, o 10:31 
1000p
1000p
Agnieszko ja mam Olimpusa, wcześniejszy aparat to też był Olimpus, ale nie pamiętam jaki model. Ja to w ogóle się nie znam, ale zapytam M to może coś zaradzi na Twój problem.

agape
 Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2008, o 11:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dziękuję! Udało się wspólnymi siłami!

MartaG
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2008, o 12:16 
500p
500p

1 szt.
KaeR napisał(a):
Nie robię zdjęć w jakości RAW choć dopiero ta metoda daje pełnię możliwości obróbki zdjęcia.
Wszyscy fotograficy obrabiają zdjęcia komputerowo, poczytaj na forum foto-recenzji link podałem wyżej.

Spróbuj RAW jeśli nie robiłeś nigdy. Ja sama do nich dojrzałam dopiero niedawno i chociaż mój aparat robi całkiem ładne jpg doceniłam jego możliwości dopiero teraz. Przede wszystkim format RAW daje możliwość poprawy balansu bieli - niestety nie zawsze, zwłaszcza w ogrodzie mamy czas i możliwość by poprawnie go ustawić. Czasem coś nie wyjdzie i nie ma możliwości by zdjęcie powtórzyć a z RAW daje się sporo wyciągnąć.

Przeciwnikom obróbki cyfrowej pozwolę sobie przypomnieć, że kiedyś w czasach fotografii analogowej fotograf również spędzał nad obróbką w ciemni sporo czasu, chyba znacznie więcej niż dzisiaj przed komputerem. Dobra obróbka jest taką samą sztuką jak zrobienie dobrego zdjęcia i wymaga sporo umiejętności i wiedzy.

Poza tym w całej tej dyskusji przedpiścy zapomnieli o jednym - fakt to w głównej mierze od fotografa zależy efekt końcowy, ale nie bez znaczenia jest optyka. To właśnie najfantastyczniejsza rzecz w lustrzankach - możliwości wymiany obiektywów w zależności od potrzeb.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Jurek
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2008, o 15:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
MartaG napisał(a):
Poza tym w całej tej dyskusji przedpiścy zapomnieli o jednym - fakt to w głównej mierze od fotografa zależy efekt końcowy, ale nie bez znaczenia jest optyka. To właśnie najfantastyczniejsza rzecz w lustrzankach - możliwości wymiany obiektywów w zależności od potrzeb.

Bardziej fantastyczne byłoby to,zeby L-ki były w cenie obiektywów kitowych :wi

MartaG
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2008, o 15:09 
500p
500p

1 szt.
Jurek napisał(a):
MartaG napisał(a):

Bardziej fantastyczne byłoby to,zeby L-ki były w cenie obiektywów kitowych :wi

Taa... Zwłaszcza że te cyfrowe lustrzanki trwałością nijak mają się do analogowych.
Mnie się marzy żeby porządny obiektyw kosztował tak najwyżej z połowę średniej krajowej:)
Policzyłam, że zanim dozbieram te które chciałabym mieć to będę musiała wymienić body:(

Jurek
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2008, o 15:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
MartaG napisał(a):
Policzyłam, że zanim dozbieram te które chciałabym mieć to będę musiała wymienić body:(

Normalna procedura-szklarnia zostaje,jak również przywiązanie do systemu.
Pozostaje tylko miec nadzieję,że przywiązanie będzie miało pozytywny wydżwięk :wink:

eMZet
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2008, o 19:54 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Piszecie o konieczności wyposażania w lustrzanek w nieskończenie dużą ilość obiektywów wymiennych, bo takie niby są potrzeby dla robienia dobrych zdjęć. Nie jestem wcale o tym przekonany. Mam w ręku "Fotografikę" Edwarda Hartwiga, jednego z najwybitniejszych fotografików. Na zamieszczone tam 187 fotografie ponad 50% wykonane jest lustrzanką dwuobiektywową 6x6 cm "Rolleiflex". Bez wymiennych obiektywów! Zdjęcia artystyczne w pełnym wachlarzu tematycznym. Są oczywiście i zdjęcia portretowe robione obiektywami o ogniskowych od 105 do 200 mm.
Miałem kiedyś lustrzankę (Exacta) z obiektywami wymiennym od 28 do 500 mm. Praktycznie używany był tylko standardowy 50 mm. Inne z pięć-sześć razy w roku.

MartaG
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2008, o 20:06 
500p
500p

1 szt.
eMZet napisał(a):
Piszecie o konieczności wyposażania w lustrzanek w nieskończenie dużą ilość obiektywów wymiennych, bo takie niby są potrzeby dla robienia dobrych zdjęć. Nie jestem wcale o tym przekonany. Mam w ręku "Fotografikę" Edwarda Hartwiga, jednego z najwybitniejszych fotografików. Na zamieszczone tam 187 fotografie ponad 50% wykonane jest lustrzanką dwuobiektywową 6x6 cm "Rolleiflex". Bez wymiennych obiektywów! Zdjęcia artystyczne w pełnym wachlarzu tematycznym. Są oczywiście i zdjęcia portretowe robione obiektywami o ogniskowych od 105 do 200 mm.
Miałem kiedyś lustrzankę (Exacta) z obiektywami wymiennym od 28 do 500 mm. Praktycznie używany był tylko standardowy 50 mm. Inne z pięć-sześć razy w roku.

Nieskończona ilość obiektywów raczej w moim wypadku nie wchodzi w grę. Wybrałam sobie trzy, niestety tanie nie są. Jeden już mam - to właśnie 50-tka:)

Ganz
 Tytuł:
PostNapisane: 27 wrz 2008, o 00:54 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
eMZet napisał(a):
Praktycznie używany był tylko standardowy 50 mm. Inne z pięć-sześć razy w roku.

Warto zadać sobie pytanie : czy jest się bardziej ogrodnikiem czy fotografem, a jeśli wyjdzie, że ogrodnikiem to nast pytanie brzmi: czy do wszystkich czynności w ogrodzie używam jedynie łopaty? , bo jeśli wyjdzie że fotografem, to kolejnego pytania nie ma, bo odpowiedź jest oczywista...
Pozdrowionka dla MartyG, która chyba jako jedyna prostuje nieścisłości...

MartaG
 Tytuł:
PostNapisane: 27 wrz 2008, o 23:37 
500p
500p

1 szt.
Ganz napisał(a):
Warto zadać sobie pytanie : czy jest się bardziej ogrodnikiem czy fotografem, a jeśli wyjdzie, że ogrodnikiem to nast pytanie brzmi: czy do wszystkich czynności w ogrodzie używam jedynie łopaty? , bo jeśli wyjdzie że fotografem, to kolejnego pytania nie ma, bo odpowiedź jest oczywista...

A nie można jednym i drugim :D Nie wyklucza się, wręcz idealnie te dwie pasje mogą żyć w symbiozie. Moim zdaniem nie można być trochę ogrodnikiem czy trochę fotografem tak jak nie można być trochę w ciąży :wink: Moim zdaniem nie ważne na jakim się jest etapie - ważne by to co się robi starać się robić jak najlepiej, bez znaczenia czy to pasja czy zawód.

Ganz
 Tytuł:
PostNapisane: 28 wrz 2008, o 00:25 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
MartaG napisał(a):
Moim zdaniem nie można być trochę ogrodnikiem czy trochę fotografem tak jak nie można być trochę w ciąży :wink:

No trochę przesadziłaś z porównaniem zero-jedynkowym (ciąża) do kwestii fotografów lepszych, gorszych, onanistów sprzętowych i innych... (nawet kilkadziesiąt stopni wtajemniczenia...)
MartaG napisał(a):
Moim zdaniem nie ważne na jakim się jest etapie - ważne by to co się robi starać się robić jak najlepiej, bez znaczenia czy to pasja czy zawód.

Z tym jak najbardziej się zgodzę
pozdrawiam.

MartaG
 Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2008, o 21:08 
500p
500p

1 szt.
Ganz napisał(a):
No trochę przesadziłaś z porównaniem zero-jedynkowym (ciąża) do kwestii fotografów lepszych, gorszych, onanistów sprzętowych i innych... (nawet kilkadziesiąt stopni wtajemniczenia...)

Miało być wyraziście :lol:

karmad
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2008, o 19:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
MartaG napisał(a):
eMZet napisał(a):

Nieskończona ilość obiektywów raczej w moim wypadku nie wchodzi w grę. Wybrałam sobie trzy, niestety tanie nie są. Jeden już mam - to właśnie 50-tka:)

Zgadzam się z Martą ja również mam trzy obiektywy ( tzn juz dwa - do trzeciego się przymierzam :D ).
Mam standardowy 17-55 Canon, dokupiłem Tamrona 70 - 300 i myślę jescze o czymś szerokokątnym.

PS. Marto wspomniałaś o cenach.... :? polecam sprawdzenie zachodnich ofert ( e bay ) tam włąśie kupiłem swojego Tamrona i dodając wszystkie koszty cło+vat+przesyłka to obiektywik i tak był tańszy o ponad 500 zł. :shock:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 90 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości