Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Bardzo Ci dziękuję wypisałam sobie ostatnio taki sprzęt ceny też różne, jak myślisz który będzie dobry? Sony cybershot DSC-HD 20V, 18 megapixeli zoom 20 krotny, Canon Powershot SX 40 HS 12 mega i zoom 35 krotny
Nikon Colpix S9100 12,7 mega i 18 krotny zoom, Nikon Colpix 16 mega i 42 razy zoom wszystkie matryca CMOS
Teraz mam Canon PowerShot A720 IS ma już 5 lat i powoli się kończy :(

Popatrzę na Twoje typy :) Nikon Coolpix S9300 chyba bardzo bliski Nikon Colpix S9100
Co do Fuji troszkę się boję bo serwisy daleko i długo się u nas czeka jakby co.
Lustrzanka to klasa sama w sobie tylko wielki gabarytowo i jak będę chciała zrobić zdjęcia macro muszę mieć inny obiektyw chyba? Zresztą ostatnio też ktoś straszył mnie martwymi pixelami czy wiesz w czym rzecz?
Awatar użytkownika
bonnum
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 mar 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Twój A720 IS to klasa sama w sobie!
Nie spodziewaj się jakiejś mega-kolosalnej poprawy jakości zdjęć. Ponadto jest wygodny i ma optyczny wizjer, który przydaje się w ostrym słońcu, czy np. na słonecznym stoku narciarskim. Jest oczywiście wolny i ma wąski szeroki kąt.

Serwis faktycznie bywa problemem, tym bardziej przy taniej produkcji masowej, ale nie traktowałbym tego jako kryterium decydujące.

Co do lustrzanki: rozmiar i osobny obiektyw do makro to prawda. Martwe piksele zdarzają się zarówno w lustrach jak i kompaktach.
W zasadzie nie ma się co nimi przejmować, ponieważ na zdjęciach ich nie widać :) a nawet jeśli, bardzo łatwo je usunąc automatycznie.

20V robi ponoć trochę mało ostre zdjęcia
SX 40 jest dość duży. Nie za duży dla Ciebie? Do kieszeni się nie zmieści.

9300 i 9100 są podobne, jeśli znajdziesz gdzieś 9100 w atrakcyjnej cenie to warto się nad nim zastanowic, ma opinię bardzo dobrego sprzętu.

Wielkością matrycy w megapixelach się nie przejmuj - a raczej przejmuj - optymalna do amatorskiego użytku to max A4 to ok 3-5 megap. wszystko ponad - to już chwyt marketingowy.
Z jednym wyjątkiem: jeśli zależy Ci na dużym powiększeniu - np fotografia ptaszydeł z ukrycia; możesz wziąć aparat z duża ilością MP, żeby potem wykadrować małą plamkę w górnym rogu, która jest np. orłem :)

Jeszcze jedno zanim kupisz przejedź się do większego sklepu czy marketu i zobacz czy dany model dobrze leży Ci w ręce, czy nie jest za mały/duży lekki/ciężki oraz czy np dosięgasz palcami do wszystkich guzików.
Bardzo często dużo ważniejsze jest dopasowanie modelu do siebie niż porównywanie parametrów, ponieważ (i tu się ucieszysz) nie ma już w zasadzie złych kompaktów. Każdy aparat wspomnianych wyżej firm a kosztujący min 700zł będzie robił dobre zdjęcia.
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Moj Canon robi super zdjęcia macro, niestety jest wolny i zdjęcia np mojego szalejącego psa wychodzą nieostre i po czasie i na dokładkę zoom 6x to za mało żeby zrobić fajne fotki mojemu szaleńcowi. Jedynie mogę napisać wielki plus spadł mi ze 4 razy na beton i działa ! spadł w piach i ..nadal działa no moze czasem zacina mun się zamknięcie klapki obiektywu i chyba jakoś bardziej ciągnie mnie do Canona bo znam już jak go poustawiać ręcznie żeby wszyły dobre fotki :)
Wiem że Sx 40 duży gabarytowo ale..kusi mnie ;) chyba kupię spodnie bez kieszeni a w zamian kupię pokrowiec na aparat :D
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Ruchomego psa ustaw z priorytetem czasu , np. 1/500 sek i ISO np 1600-2400

Opcja Tv.
Wyłącz atomatyczny autofocus, ustaw ręcznie odległość na troszkę blizej niż biega pies / front / głowa
Potestuj , włącz serii tryb zdjęć ? Wybierz najlepsze w podglądzie.
Powinno się udać :wit
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Dziękuję ;:180 spróbuję :D
Awatar użytkownika
krzysztof988
50p
50p
Posty: 84
Od: 6 maja 2012, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Chciałbym kupić w miare dobry aparat trafiłem w necie na recenzje Nikon Colpix P510 i dość dobrze się o nim wypowiadano. Nie mam doświadczenia w fotografii więc proszę o podpowiedzi, bądź jakąś opinie o tym sprzęcie.
Pozdrawiam Krzysztof
Moje oczko wodne.
Awatar użytkownika
anastazjal
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 paź 2012, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Podstawowym pytaniem jest co chcesz fotografować. Czy zdjęcia makro, czy duże połacie terenu np góry, czy miasto, czy taki raczej uniwersalny?
Różnica między Bogiem a historykami polega głównie na tym, że Bóg nie może zmieniać przeszłości.
Awatar użytkownika
krzysztof988
50p
50p
Posty: 84
Od: 6 maja 2012, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Raczej uniwersalny, ale zaczyna wciągać mnie makro.
Pozdrawiam Krzysztof
Moje oczko wodne.
arekmirosz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 sie 2015, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Siedzę już 3 tydzień na różnych portalach i już kilkakrotnie zmieniłem obiekt swoich zainteresowań. Jak tak dalej będzie to skończę w klasztorze;)

Chciałbym mieć dobry aparat do robienia zdjęć roślin, w dużej części do robienia "makro" w popularnym rozumieniu. Najpierw zakochałem się w Panasonic Lumix DMC-LX7 - super jasny obiektyw [chyba nigdzie taki w kompaktach nie spotykany], fajne pierścienie sterujące. Wydawał się idealny, ale to zmniejszenie fizyczne matrycy.

Z drugiej strony Sony Cyber-shot DSC-RX100 o dużej fizycznie matrycy i nieco gorszym obiektywie. Przykładowe zdjęcia całkiem mnie przekonują.

A może Canon PowerShot G1 X, któremu wielu daje najwyższe noty za jakość zdjęć, ale podobno ma problemy z autofokusem.

A może z kolei skierować uczucia na uniwersalny Panasonic Lumix DMC-FZ200 do fotografii przyrodniczej o imponującym zoomie i stałej jasności 2.8? Zresztą od tego modelu się zaczęło przeglądanie.

Czy macie może własne doświadczenia z tymi aparatami? Jakieś sugestie - czy typowanie na Sony Cyber-shot DSC-RX100 jest właściwe. Lustrzanki z uwagi na wymiary i ciężar odpadają.
ogrodnik57
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 sie 2015, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Też przeglądam strony z aparatami. Przed chwilka dotarłem do strony .... i jest sporo propozycji i nie wiem już sam na co mam sie zdecydować. Jedni polecają lustrzankę inni nie. A co myślicie o tym NIKON D3200 18-55 mm VR II
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

pull, już kiedyś miałem zapytać, czym pstrykasz. Bo zdjęcia nadrzędne.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

Mam dwa aparaty.
Jeden to zaawansowany kompakt z zoomem 50.
Drugi to średnio zaawansowana lustrzanka dla amatorów.

Z obydwu często korzystam.
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Lustrzanki, cyfrowe, sprzęt i techniki fotografii

Post »

Szukam aparatu hybrydowego, moją gorąca miłością od ponad 20 lat są Canony. Który model możecie mi polecić. Robię dużo pejzaży i macro.
Agata
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”