Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  
Autor Wiadomość
Admiiin
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, o 20:43 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Dla mnie za droga w utrzymaniu , za wolna, za mało komfortowa, za głośna a zawieszenie jak jeździ się po asfalcie to osobówka podobne odcinki wytrzyma jak terenówka , a ceny części porównaj - nie sądzę żeby było to korzystne porównanie dla terenówek. Moim zdaniem terenówka jest dobra jako 3-ci lub drugi samochód w rodzinie i to dość zamożnej... chyba... ale może się mylę, nie mam, tylko tak to odczuwam...
;:113

aurynka
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, o 20:52 
---
Administrator napisał(a):
Dla mnie za droga w utrzymaniu , za wolna, za mało komfortowa, za głośna a zawieszenie jak jeździ się po asfalcie to osobówka podobne odcinki wytrzyma jak terenówka , a ceny części porównaj - nie sądzę żeby było to korzystne porównanie dla terenówek. Moim zdaniem terenówka jest dobra jako 3-ci lub drugi samochód w rodzinie i to dość zamożnej... chyba... ale może się mylę, nie mam, tylko tak to odczuwam...
;:113

Ja tam lubię słyszeć moc silnika. No i to 4x4 - rewelacja :D Lubię twarde samochody, a nie jakieś wycyckane lalunie. :wink:

Admiiin
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, o 21:16 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
A ja lubię szybkie samochody z dobrym przyspieszeniem i w miarę komfortowe jeśli mnie stać będzie.

Yaro32
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, o 21:48 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Z radością przyglądam się rozmowie o motoryzacji. Szkoda tylko, że lubić i mieć to dwie bardzo odległe jak pokazuje życie sprawy od siebie. Ja też bardzo lubię sportowe motocykle i samochody. Ich widok, ryk silnika sprawia, iż dreszczyk emocji przenika mnie po plecach. Cóż z tego jeśli moje lubienie na tym się kończy. Koszt zakupu takiego cacka, jego utrzymanie, a dodatkowo nieprzespane noce z powodu obaw przed złodziejami weryfikuje marzenia. No ale cóż marzenia są ludzką sprawą i pomimo tej świadomości też często lubię marzyć.

aurynka
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, o 22:08 
---
Yaro32 napisał(a):
...nieprzespane noce z powodu obaw przed złodziejami weryfikuje marzenia.

Bo jak się kusi, to takie są tego konsekwencje :wink: Czasami lepsza 10 letnia przybrudzona terenówka, niż wypasiona, oszlifowana osobówka z górnej półki :wink:

Yaro32
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, o 22:11 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Oj to Cię zdziwię Aurynko. Ostatnimi czasu jest duże zainteresowanie terenówkami z każdej półki i tych super drogich i tych tańszych. Czytałem, ze właśnie dużo w tym czasie ginie takich aut. Rosjan już stać na nie, ale w dawnych republikach takie auto nawet 10-15 letnie to nadal rarytas. :wink:

aurynka
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, o 22:16 
---
Yaro32 napisał(a):
Oj to Cię zdziwię Aurynko. Ostatnimi czasu jest duże zainteresowanie terenówkami z każdej półki i tych super drogich i tych tańszych. Czytałem, ze właśnie dużo w tym czasie ginie takich aut. Rosjan już stać na nie, ale w dawnych republikach takie auto nawet 10-15 letnie to nadal rarytas. :wink:

To chyba czytamy inne wiadomości. Ja w Auto Świat znalazłam niedawno artykuł o wzmożonej kradzieży osobowych aut szwedzkich i niemieckich. No ale każde źródło ma swoją własną prawdę i trzeba na wszystkie takie nowinki patrzeć z dystansu.

Yaro32
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, o 22:21 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Aniu ja nie mówię o zmasowanej kradzieży, bo zawsze osobówki mają większe wzięcie. Natomiast terenówki nie są nigdy typowym autem. Jednak spójrz na drogi, jaki odsetek stanowią terenówki wśród wszystkich aut. Jest ich ciągle niewiele.

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2006, o 01:57 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Fajny ten samochodzik, fajny, oj, rozmarzyłam się trochę. Terenówka, to dobry pomysł, tylko droga cóś w eksploatacji, bo i pali sporo i części drogie, a się częściej zużywają. A jak tam z ubezpieczeniem? I czy to pierwszy właściciel? Czy autko sprowadzane już używane, czy pierwszy raz kupione u dealera tutaj? No i czy byłoby wykorzystywane do tego, do czego zostało stworzone.

A Toyotki i Hondy to jak jak najbardziej autka dla pań. Osobowe, oczywista. Sama jeździłam parę lat Toyotką i była wspaniała, bardzo ją lubiłam, wcale się nie psuła, była lekka, zwinna, zgrabna, mało paliła i miała trzy drzwi (a to jest właśnie to, co lubię, choć teraz niestety nie mam). Po niej chciałam sobie zafundować Hondę, ale dealer się zbiesił i za te same pieniądze kupiłam większy, ładniejszy (bo czarny) i niespodziewanie dobry samochód. To co, że tzw. model z poprzedniego roku? Mnie to kompletnie "ne wadi".

Ale z Toyotą terenową trzeba troszkę uważać, bo małe czterokołowce są mało pojemne (na działkę nie załadujesz donic z iglakami :D), wysokie i wąskie, a więc chybotliwe i palą sporo. Moja szefowa sprawiła sobie takie cacko, było super do pierwszego przechyły na wirażu i pierwszych worków z korą, dopychanych kolanem na siedzeniach.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Mariola54
 Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2006, o 17:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ranking terenówek.
jest o czym pomarzyć :D :D :D
http://manager.money.pl/styl/auta_luksu ... 08196.html

Yaro32
 Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2006, o 17:38 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Aurynko pamiętaj, że dobry samochód to większe zmartwienie i obawa przed złodziejami. Zresztą przeczytaj jak martwili się właściciele pewnego Mercedesa, który pewnego razu znikł z ich pola widzenia. :D :D :D

Obrazek

aurynka
 Tytuł:
PostNapisane: 26 gru 2006, o 17:52 
---
Yaro32 napisał(a):
Aurynko pamiętaj, że dobry samochód to większe zmartwienie i obawa przed złodziejami. Zresztą przeczytaj jak martwili się właściciele pewnego Mercedesa, który pewnego razu znikł z ich pola widzenia. :D :D :D

Obrazek

Dobre! :lol: Na szczęście nie zamierzam jeździć ani Mercami, ani Hondami, ani BMW-icami, ani VW itp. Wolę kilkuletnie osobówki bez wyposażenia full wypas, lub 10-12- letnie brudne i poobijane terenówki :D

Promyczek
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2007, o 13:41 
Ja chciałbym mieć Subaru albo Volvo, ale niestety muszę jeździć Oplem 10letnim :wink:

glad
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 12:11 
100p
100p

0 szt.
aurynka napisał(a):
Opłaca się kupować coś takiego?
Jeep Grand Cherokee

Obrazek

używany
rok produkcji: 1993 r.
pojemność silnika: 4000 cm3
przebieg: 120.000 km
moc silnika: 184 KM
układ paliwowy: benzyna+gaz
aktualna cena: 15.900złbrutto
opis:
skórzana tapicerka, elektryczne lusterka, elektryczne szyby, centralny zamek, klimatyzacja manualna, radio, ABS, wspomaganie kierownicy

Dziwny przebieg na pewno nie realny.

A oto moje cacko:
Toyota Corolla z 1991 roku. Przebieg:256 tysięcy. koszty bieżące i naprawy przekroczyły już dawno wartość samochodu sprzed 5 lat bo tyle to auto posiadam.
Lecz co najważniejsze - auto NIGDY nie zawiodło, dobrze wkręca sie na obroty i zbiera sie lepiej niż niejeden niemiecki pancerwagen.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 113 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości