W.o...Motoryzacji i naszych autach, kupno, nowinki techniczn

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Dla mnie za droga w utrzymaniu , za wolna, za mało komfortowa, za głośna a zawieszenie jak jeździ się po asfalcie to osobówka podobne odcinki wytrzyma jak terenówka , a ceny części porównaj - nie sądzę żeby było to korzystne porównanie dla terenówek. Moim zdaniem terenówka jest dobra jako 3-ci lub drugi samochód w rodzinie i to dość zamożnej... chyba... ale może się mylę, nie mam, tylko tak to odczuwam...
;:113
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Administrator pisze:Dla mnie za droga w utrzymaniu , za wolna, za mało komfortowa, za głośna a zawieszenie jak jeździ się po asfalcie to osobówka podobne odcinki wytrzyma jak terenówka , a ceny części porównaj - nie sądzę żeby było to korzystne porównanie dla terenówek. Moim zdaniem terenówka jest dobra jako 3-ci lub drugi samochód w rodzinie i to dość zamożnej... chyba... ale może się mylę, nie mam, tylko tak to odczuwam...
;:113
Ja tam lubię słyszeć moc silnika. No i to 4x4 - rewelacja :D Lubię twarde samochody, a nie jakieś wycyckane lalunie. :wink:
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

A ja lubię szybkie samochody z dobrym przyspieszeniem i w miarę komfortowe jeśli mnie stać będzie.
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Z radością przyglądam się rozmowie o motoryzacji. Szkoda tylko, że lubić i mieć to dwie bardzo odległe jak pokazuje życie sprawy od siebie. Ja też bardzo lubię sportowe motocykle i samochody. Ich widok, ryk silnika sprawia, iż dreszczyk emocji przenika mnie po plecach. Cóż z tego jeśli moje lubienie na tym się kończy. Koszt zakupu takiego cacka, jego utrzymanie, a dodatkowo nieprzespane noce z powodu obaw przed złodziejami weryfikuje marzenia. No ale cóż marzenia są ludzką sprawą i pomimo tej świadomości też często lubię marzyć.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Yaro32 pisze: ...nieprzespane noce z powodu obaw przed złodziejami weryfikuje marzenia.
Bo jak się kusi, to takie są tego konsekwencje :wink: Czasami lepsza 10 letnia przybrudzona terenówka, niż wypasiona, oszlifowana osobówka z górnej półki :wink:
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Oj to Cię zdziwię Aurynko. Ostatnimi czasu jest duże zainteresowanie terenówkami z każdej półki i tych super drogich i tych tańszych. Czytałem, ze właśnie dużo w tym czasie ginie takich aut. Rosjan już stać na nie, ale w dawnych republikach takie auto nawet 10-15 letnie to nadal rarytas. :wink:
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Yaro32 pisze:Oj to Cię zdziwię Aurynko. Ostatnimi czasu jest duże zainteresowanie terenówkami z każdej półki i tych super drogich i tych tańszych. Czytałem, ze właśnie dużo w tym czasie ginie takich aut. Rosjan już stać na nie, ale w dawnych republikach takie auto nawet 10-15 letnie to nadal rarytas. :wink:
To chyba czytamy inne wiadomości. Ja w Auto Świat znalazłam niedawno artykuł o wzmożonej kradzieży osobowych aut szwedzkich i niemieckich. No ale każde źródło ma swoją własną prawdę i trzeba na wszystkie takie nowinki patrzeć z dystansu.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Aniu ja nie mówię o zmasowanej kradzieży, bo zawsze osobówki mają większe wzięcie. Natomiast terenówki nie są nigdy typowym autem. Jednak spójrz na drogi, jaki odsetek stanowią terenówki wśród wszystkich aut. Jest ich ciągle niewiele.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Fajny ten samochodzik, fajny, oj, rozmarzyłam się trochę. Terenówka, to dobry pomysł, tylko droga cóś w eksploatacji, bo i pali sporo i części drogie, a się częściej zużywają. A jak tam z ubezpieczeniem? I czy to pierwszy właściciel? Czy autko sprowadzane już używane, czy pierwszy raz kupione u dealera tutaj? No i czy byłoby wykorzystywane do tego, do czego zostało stworzone.

A Toyotki i Hondy to jak jak najbardziej autka dla pań. Osobowe, oczywista. Sama jeździłam parę lat Toyotką i była wspaniała, bardzo ją lubiłam, wcale się nie psuła, była lekka, zwinna, zgrabna, mało paliła i miała trzy drzwi (a to jest właśnie to, co lubię, choć teraz niestety nie mam). Po niej chciałam sobie zafundować Hondę, ale dealer się zbiesił i za te same pieniądze kupiłam większy, ładniejszy (bo czarny) i niespodziewanie dobry samochód. To co, że tzw. model z poprzedniego roku? Mnie to kompletnie "ne wadi".

Ale z Toyotą terenową trzeba troszkę uważać, bo małe czterokołowce są mało pojemne (na działkę nie załadujesz donic z iglakami :D), wysokie i wąskie, a więc chybotliwe i palą sporo. Moja szefowa sprawiła sobie takie cacko, było super do pierwszego przechyły na wirażu i pierwszych worków z korą, dopychanych kolanem na siedzeniach.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ranking terenówek.
jest o czym pomarzyć :D :D :D
http://manager.money.pl/styl/auta_luksu ... 08196.html
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Aurynko pamiętaj, że dobry samochód to większe zmartwienie i obawa przed złodziejami. Zresztą przeczytaj jak martwili się właściciele pewnego Mercedesa, który pewnego razu znikł z ich pola widzenia. :D :D :D


Obrazek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Yaro32 pisze:Aurynko pamiętaj, że dobry samochód to większe zmartwienie i obawa przed złodziejami. Zresztą przeczytaj jak martwili się właściciele pewnego Mercedesa, który pewnego razu znikł z ich pola widzenia. :D :D :D


Obrazek
Dobre! :lol: Na szczęście nie zamierzam jeździć ani Mercami, ani Hondami, ani BMW-icami, ani VW itp. Wolę kilkuletnie osobówki bez wyposażenia full wypas, lub 10-12- letnie brudne i poobijane terenówki :D
Promyczek

Post »

Ja chciałbym mieć Subaru albo Volvo, ale niestety muszę jeździć Oplem 10letnim :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”