W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
kitcar
100p
100p
Posty: 134
Od: 3 sie 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

A ja mam kota,rybki oraz....nie,nie psa a żółwia :D .Kocur kastrowany od 9 lat w domu.Nie wyobrażamy sobie aby go nie było.Rybki towarzyszą mi od dzieciecych lat.A żółwik? Jak kupiony był to pancerz miał wielkości 5 złotówki.Teraz juz mu ciasno w 120 litrowym zbiorniku :roll: Trzeba powolutku pomysleć o większym lokum.
Pozdrawiam Paweł
W niebie mnie nie chcą,w piekle boją się że nim zawładnę.
Dlatego jestem na tym forum.
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Ludzie w domach mają różne stworzonka. A jak się posłucha o "zachciewajkach" to czasem głowa rozboli ;:124 Kilka lat pracowałam w zoologicznym, różnych dziwactw się tam można nasłuchać. U mnie w domu zawsze były zwierzęta. Zaczęło się od psów, poprzez koty (nie mieszkające w domu), kanarki, ryby, chomiki aż po fretkę. Obecnie w domu nie mamy żadnego zwierzaka (jeszcze mieszkamy u teściów, a zwierząt przy moim teściu lepiej nie trzymać...). Chciałabym znów mieć fretkę, bo to cudne zwierzę, jeśli ktoś lubi hardcore w domu :lol: Ale już widzę te narzekanie męża :;230 Mąż będzie za kotem, ja bardziej za psem. I zapewne zgodzimy się na świnkę morską tak na początek (a raczej na dwie). Nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecię wychowywało się w domu bez zwierząt. Dla mnie taki dom, to nie dom, jakoś w nim pusto :( Ale co tu gadać, ja jestem zaawanoswanym maniakiem zwierzęcym, nawet prosiaka w domu trzymałam (którego matka odrzuciła).
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Alexy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 lip 2015, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

3 dni? ale najlepiej jak go oddasz komuś pod opiekę na czas nieobecności.
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Mazuurek pisze:Mam pytanie - na ile można zostawić szczurka samego w domu w klatce? Oczywiście zapewniając mu przed wyjazdem większą ilość wody i jedzenia.
Szczurek to zwierzątko stadne.
Żaden pozostawiony prowiant, nie zastąpi mu potrzeby bycia z kimś.
Moje dwie, pomimo, że są jednak we dwie, gdy nie zostają brane "na wolność" przynajmniej trzy, cztery razy dziennie
obrażają się i są baaardzo smutne. Ostentacyjnie smutne.
Nie wyobrażam sobie więc w ogóle by zostawić szczurka ( tym bardziej jednego) bez kontaktu z opiekunem nawet na jeden, dwa dni.
Brak towarzystwa to dla nich ogromna trauma. :roll:

Jeśli masz, znasz, osobę której możesz go powierzyć pod opiekę, nie zostawiaj go samego w domu. ;:185
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Mazuurek , może masz możliwość zabrać zwierzaczka ze sobą? Nie hałasuje, nie obsika cennych roślin, nie zaznaczy terenu. Cichy i niekłopotliwy.
Pozdrawiam
egoz12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 20 mar 2018, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

egoz12

Nie wiem gdzie napisać swoje pytanie ale z powyższego wpisu mogę wnioskować, że właśnie tutaj. A chcę zapytać czy można domowe myszy wyłapywane żywopułapkami przetrzymać w klatce (nie wiem jaką klatkę mam kupić i gdzie?) do wiosny i później (hurtowo) wypuścić do lasu czy na łąkę. Czym je żywić? Po prostu prawie codziennie łapie się jedna myszka i wynoszenie jej co najmniej 400 metrów od domu jest z racji mojego wieku bardzo kłopotliwe. Bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Postaraj się o kota i po sprawie.
egoz12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 20 mar 2018, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

ekopom pisze:Postaraj się o kota i po sprawie.
cała sprawa polega na tym, że mam trzy psy (zwane przydrożnymi) bo znalezione przy drogach i one nie tolerują kotów (sprawdzone). Masz rację - poprzednio miałam mimo kilku psów dwa koty i żadnej myszy nigdy nie było a zabijać myszy ani myślę ( i innych zwierząt też). Ale dziękuję poradziłeś jak umiałeś.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Ja bym się zastanowił nad hodowlą gryzoni, bo one przenoszą groźne choroby i insekty. Lepiej od razu je utylizować, a nie igrać z niebezpieczeństwem zarażenia się od nich.
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Co do myszy. Trzymać je możesz w akwarium lub czymś takim ale muszą być zamknięte jakąś siatką na wierzchu. Do połowy ich mieszkanie powinno być wypełnione trocinami, a w nich zakopane rolki od papierów toaletowych. Karmi się myszy zbożem, kaszami, serem białym.
egoz12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 20 mar 2018, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Kin14 pisze:Co do myszy. Trzymać je możesz w akwarium lub czymś takim ale muszą być zamknięte jakąś siatką na wierzchu. Do połowy ich mieszkanie powinno być wypełnione trocinami, a w nich zakopane rolki od papierów toaletowych. Karmi się myszy zbożem, kaszami, serem białym.
egoz12
Bardzo mi pomogłaś, serdecznie dziękuję.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Tak z ciekawości- jakiego zwierzaka byście polecili jako towarzysza dla 5 latka,do dużej i wysokiej klatki?
Coraz bardziej się uginam,szczeg?lnie,że gościmy ekstra klateczkę...
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Szynszyl? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”