W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moje Czarne Perełki >>> najstarszy ma półtorej godziny :P

Obrazek

Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Śliczne, czy ja dobrze widze, ze to małe yoreczki?
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dobrze widzisz :P Yoreczki jak malowane :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
BEN NEVIS
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 lip 2009, o 14:49

Post »

Gratuluje Sicznych malych yoreczkow !
KAśKA
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Post »

Sliczne te maluszki!!! mam nadzieję ,że na bieżąco będziesz zamieszczać zdjęcia w dziale o psiakach,bo ten najczęściej oglądam. Gratulacje zostania mamą!!!
Pozdrawiam, Gosia
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Oczywiście fotki będą zamieszczane tak żebyście mogli zobaczyć jak się zmieniają
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Post »

No to w takim razie ja już czekam na nowe!!!
Pozdrawiam, Gosia
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

DankaWS pisze:Niedługo znów muszę zacząc robić zapasy jedzenia na zimę.
Danusiu uchyl rąbka tajemnicy,jak to robisz....mój Elmo będzie Ci dozgonnie wdzięczny :lol:
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Zbieram różne zielsko - liście mleczu, babki, konieczyne, lucerne, troche liści wiśni, malin i inne - susze na balkonie - a jak już są zupełnie suche zamykam w słoikach i mam prowiant dla Fiodora na zime - zjada same liście, albo mieszane z marchewką. Bo niestety jak znam moją gadzine to pod koniec sierpnia pójdzie spać (zależy jaka będzie pogoda) a obudzi się pod koniec grudnia na początku stycznia - musze koniecznie mieć dla niego jedzonko.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak czytam o tych żółwiach i... chce mi się :lol: W zasadzie to już od kilku miesięcy myślimy o żółwiku dla Malwci. Jeszcze nie zapadła decyzja czy to ma być lądowy czy wodny, bo cały czas czytamy i zdecydować się nie możemy :lol:
Lądowe w zimie sypiają i to jest problem, bo chcemy kupić w ziemie :? Dokładnie 25 stycznie dać w prezencie córce (na 2 urodziny). Myślicie, że zima to dobry moment na taki zakup?
Inne wyjście to czekanie na jakieś bidoka do adopcji - tak, tak, żółwie też bywają bezdomne :(
Danuś, Antosiu, co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Post »

Uważam,że takie stworzenie nie jest odpowiednim prezentem dla małego dziecka.Dziecko niechcący może mu zrobić krzywdę...Radzę przemyśleć swoje plany i wybrać odpowiednie rozwiązanie (może jakaś zabawka pluszowa,bo żółwik to też zwierzątko)
Pozdrawiam, Gosia
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Nie wszystkie lądowe śpią w zimie, w sklepie pewnie znajdziesz mniej zaspanego :lol:
Dorka nie wiem co Ci doradzić, lądowe śpią, a wodne gryzą i to podobno mocno - tak twierdzi mój mąż, którego ugryzł czerwonolicy jego mamy. Natomiast oba gatunki wymagają nieco kasy - na duże terra i akwarium, lampy itd... U stepów za to jedzenie jest za free

Co do dzieci i żówia to ja mam tylko doświadczenie z siostrzenicami - teraz mają 5 i 2,5 roku. Marysia od zawsze była zainteresowana żółwiem - choć czasem trzeba ją opanować, bo chciałaby go obudzić w trakcie snu, czasem zbyt mocno przyciska go do podłogi. Oli żółw w ogóle nie interesuje, ona kocha tylko Layle.

A tak w ogóle to żółw na dłuższą metę chyba nie jest zbyt interesujący dla dziecka, może niech Antosia się wypowie w tym temacie, ona w końcu ma i żółwia i córke :lol:

Co do "adopcji" żółwia to na stronach o terrarystyce można znaleźć dużo ogłoszeń o oddaniu żółwia wodnego, lądowego trudniej - czasem są małe w sprzedaży, taniej niż w zoologicznym. Z tego co się orientuję to cena malucha lądowego to około 450 zł.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To, że wodny gryzie to dobrze :wink: Będzie mniejsza pokusa by mu przeszkadzać :lol:
Mam sporo miejsca w pokoju Malwci na... no właśnie akwarium lub terrarium. Akwarium troszkę się boję do pokoju dziecięcego, bo o ile moja dziecina wie, że tego ruszać "nu, nu,nu", to jednak są jeszcze dzieci które nas odwiedzają i już od tego z rybkami muszę odganiać :roll:
Danuś, wiem, że stwory tanie nie są... i właśnie z tego powodu od trzech miesięcy myślimy i myślimy... Nam od zawsze żółwie się podobały i pod pretekstem prezentu dla dziecka chcieliśmy sobie sprawić :D
Antosiu, jak się pojawisz to napisz co tam Twoja córa względem gadziny czuje ;-)

tok76, jakoś szczególnie nie obawiam się o sadystyczne zapędy mojego dziecka :lol: Nie dokucza psu, kotu, chomikowi to niby dlaczego miałaby się pastwić nad żółwiem? Inna sprawa to rodzice są od pilnowania i uczenia dziecka właściwego zachowania względem zwierząt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”