W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Szkoda maluszka :( ale czasem mimo największych chęci nie udaje się niestety, wiem coś o tym, bo 3 lata temu wzięłam z klatki zmarzniętą i z uszkodzonym skrzydełkiem jaskółkę, która musiała wpaść przez okno pod wpływem silnego wiatru bo wtedy była burza. Było późno i nie wiedziałam co z nią robić, w internecie wyczytałam czym karmić, pomimo tego do drugiego dnia niestety nie dożyła i nie zdążyłam już z nią do weta :(
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Szkoda zajączka :cry:
Mój mąż też próbował ratowac jeżyka co wypadł z gniazda,ale też nie przeżył. Ja za to przedwczoraj w lesie koło mojego domu widziałam malutką sarenke. Byliśmy na spacerze z psem, a tu coś zawodzi w lesie, więc poszłam sprawdzić czy przypadkiem ktoś psa nie "zgubił" przed wakacjami, a tu w krzakach mała sarenka. Popatrzyłam na nią tylko chwilke z kilku metrów, i odeszłam, mama pewnie przyszła później.
w ogóle dziwna sprawa z tym naszym lasem, jest prawie w środku miasta, a już kilka saren widzieliśmy, ludzi ani psy w ogóle im nie przeszkadzają, i jeszcze się rozmnażają, a ile jeży jest. Fajnie tak sobie iść na spacer i zobaczyć sarne, albo jeża, musze aparat ze sobą nosić :lol:
kontra
200p
200p
Posty: 410
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post »

Jeżyka ssaka czy jeżyka ptaka?
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Jeżyka ptaka, w bloku mojej mamy i okolicach jest ich pełno.
kontra
200p
200p
Posty: 410
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post »

Bo z jeżykami ptakami jest ten problem, że one często wyglądają na chore a po prostu nie potrafią wystartować z ziemi - startują tylko z powierzchni pionowych. I wystarczy takiego jeżyka podrzucić do góry (o ile nie ma żadnych obrażeń) i poleci.
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ale ten nie mógł latać, to był bardzo młody ptak, wypadł z gniazda, czyli znad 4 piętra, pewnie był potłuczony.
kontra
200p
200p
Posty: 410
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post »

Ja się nie czepiam, że z tym Waszym tak było :).
Po prostu napisałam to jako ciekawostkę o jeżykach. Jak byłam na praktykach w zoo to trafiało do nas bardzo dużo jeżyków, które po prostu można było wypuścić. I do tego wiele z nich trafiało jako sokoły - ta płaska głowa i zakrzywiony dziób...
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Wiem, że się nie czepiasz, tylko piszę sobie. Kilka mieliśmy też w mieszkaniu, bo czasem wpadały przez otwarte okno.Wtedy trzeba było tylko zabrać psa, potem kota, i dać mu chwilke by doszedł do siebie i potem sobie leciały. Czasem tata je łapał, jak się rzucały po ścianach, trzymał chwile w rękach i wynosił na balkon.
Ale to wspianiałe ptaszki, te koła które kręca nad blokami, i ten ich pisk, super.
kontra
200p
200p
Posty: 410
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post »

Są świetne :)
U nas na wsi nie ma jeżyków. Ale za to nad drzwiami mamy dwa gniazda jaskółek.
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Kiedyś jak będe u mamy spróbuje im zrobic fotke, jak kręca te swoje kółka. Na szczęście społdzielnia jak ocieplała bloki nie zamurowała ich gniazdek i wciąż wieczorami latają.
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

Dyzio na wojażach Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A nie boisz się, że Dyzio ucieknie ? Fiodor też spaceruje pod blokiem, ale to żółw - z pewnością go dogonię, ale taka ruchliwa myszka?
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja widziałam go na żywo ;:1
Jest super > a jak nadaje się na pilota rowerowego ;:87
Moje linki
KATARZYNA
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”