W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

A ja pochwalę się moim zwierzaczkiem futrzaczkiem, oto on:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Na szczęście jest mało kłopotliwy, a przy tym przeokropnie pocieszny ;:1
Obawiałam się trochę o moje kwiaty, ale na szczęście prawie w ogóle się nimi nie interesuje, w przeciwieństwie do mnie :lol:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

dobrze że nie ma samca bo już złożyły 8 kokonów..aż strach pomyśleć ile by ich było gdyby się wykluły.. Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ależ są piękne :shock: ,kiedyś planuje sobie jakąś sprawić.Stworzenia nie z tej ziemi. :D Z owadów to mam obecnie 7 patyczaków rogatych.Poza nimi 8 myszek,chomika i psa.
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Znalazłam na necie filmik o Axolotach w naturalnym środowisku może to trochę przybliży Wam te niesamowite zwierzątka :P moje dwa czują się świetnie :P muszę im cyknąć fotki :P
http://www.arkive.org/species/GES/amphi ... e=rpMed-tu
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Śliczny króliczek Effa. Oj przypominają mi się czasy gdy to miałem też króliki ale nie miniaturki. Moja samica raz miała okazję wydać na świat 12 młodych. To była gromadka...
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Dzięki bigaczzz :D no 12 sztuk to rzeczywiście niezła gromadka :D Ja swojego czasu jeździłam na giełdy zoologiczno-wędkarskie do Łodzi, tam się naoglądałam i wygłaskałam zwierząt nie miara i zachorowałam na królika :lol: aż pewnego razu dostałam taką malutką białą futrzastą kulkę w prezencie na urodziny, od tamtej pory to moje oczko w głowie. Pomyśleć że trzymałam go całego na dłoni, teraz futrzak 1,20 kg waży :roll: Ale i tak jest kochany. Czasem ma niezłe fochy, ale idzie się przyzwyczaić, ogólnie jest bardzo wesołym i żwawym zwierzakiem :D :D :D
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Przedstawiam Wam moją rozrabiarę - PAPU - baranka miniaturkę (podobno :lol: )
Teraz ma ok 3,5 miesiąca, jest baaardzo ciekawska i towarzyska, z każdym dniem odkrywa jakiś nowy zakamarek mojego pokoju i nie można jej spuścić z oka nawet na chwilę bo zawsze coś zbroi ;:183 ale jest przy tym tak słodka i rozbrajająca że wszystko jej wybaczam :lol: zachowanie przejmuje po psie (który zawsze był w naszym domu jedynym zwierzakiem i baliśmy się jak przyjmie nowego członka rodziny, ale po paru dniach oswajania ich ze sobą zaakceptował królicę i nie traktuje jej już jak potencjalnego obiadu ;:191) i chodzi za mną krok w krok, przy nodze, przybiega na zawołanie i turla się po dywanie (dokładnie tak jak Kenzo - mój golden). Najbardziej słodko wygląda jak leży na boczku z wyciągniętymi łapkami ;:226 a zasypiając zgrzyta ząbkami :lol: przesłodkie z niej zwierzątko ;:53
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Effo śliczny jest Twój króliczek ;:226 bardzo ciekawe ma umaszczenie 8) odkąd ja dostałam moją małą, zakochałam się w tych zwierzątkach :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Asiu Twoja królisia też jest śliczniutka :) Też chciałam dokupić sobie baranka, one mają takie słodkie te opadające kłapouchy że normalnie nie sposób się w nich nie zakochać :)
3,5 miesiąca to młodziutka jest, mój ma już 5 lat, jest bardzo pocieszny ale czasem daje nieźle popalić :) No cóż taka widać natura królisia :) Ogólnie to wielkie pieszczochy ;:1
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Asiu powiem Ci że gdy zaczynałem dopiero przygodę z królikami (ale hodowle) i nie miałem jeszcze psa, wybrałem sobie spośród mojej gromadki samiczkę, która towarzyszyła mi w ogrodzie. Tak się dała oswoić, że chodziła za mną jak pies, dawała się podnosić i nie protestowała przy tym. To był królik, który wydał na świat 12 młodych. Tego czempiona zazdrościli mi wszyscy znajomi mający okazję hodować króliki...
Powodzenia w dalszym poznawaniu świata z długouchym :wink:
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Oj pieszczochy straszne, moja uwielbia jak się ją głaszcze po główce, wtedy rozpłaszcza się na podłodze jak naleśnik ;:191 nie sądziłam że takie kontaktowe z nich zwierzątka, kiedyś (już dobre 7 lat temu) miałam świnkę morską, też była pocieszna, ale nie garnęła się do ludzi jak króliś :wink:
A o baranku marzyłam od dawna, właśnie w tych kłapciastych uszkach się zakochałam ;:226 słyszałam że baranki są najspokojniejszą rasą, ale przebywając z moją królisią odnoszę inne wrażenie :lol: ale może to też kwestia wieku, w końcu jest jeszcze króliczym dzieckiem ;:198
a co do tego że dają popalić to coś wiem, mam Papu od miesiąca a już ma na swoim koncie przegryziony kabel od telewizora :twisted: mimo że daję jej do gryzienia różne gałązki, musi ząbkami spróbować wszystkiego co ma na swojej drodze :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Romanie moja królica nie zawsze niestety daje się podnieść czy wziąć na ręce, chyba ze jest "w transie" :lol: taka zagłaskana i nie zauważy ;:191 ale pracujemy nad tym i mam nadzieje że wkrótce z podnoszeniem nie będzie problemu :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Do tego potrzeba wiele spokoju i czasu, ale gdy osiągniesz już swój cel, to na pewno nie pożałujesz. Moja królica na początku też nie przepadała za podnoszeniem, ale metodą małych kroków co jakiś czas podnosiłem ją i przy tym głaskałem. I przyzwyczaiła się. Tak samo jak to było z kicaniem za mną. Gdy byłą mała, wolała jeść trawę niż za mną chodzić, ale nauczyła się tego, gdy za każdym razem gdy podeszła dostałą tu marchewkę tu soczysty mlecz. I tak zaczęła za mną chodzić cały czas i towarzyszyć mi w pracy.
A tak jako podpowiedź to króliki uwielbiają płatki owsiane z mlekiem. Wydawałoby się, że to pożywienie nie dla nich, a jednak. Moje dostały codziennie porcję tego smakołyku i efekty takie żywienia były widoczne choćby w ilości młodych. Zamiast maksymalnie 6-7 które osiągali moi znajomi moja umiała urodzić nawet jak już wspominałem szczęśliwą 12-stkę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”