W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Czarodziej_ pisze:Ja nadal hoduję kanarki tak jak hodowałem, teraz tylko czerwone. Mam też kolejne pupile, tych potrafi być w rodzinie od 60.000 do 80.000 szt. a wyobraźcie sobie że tylko 450 użądleń może być śmiertelne dla dorosłego zdrowego człowieka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kanarki?! oooo to ja mogłabym mieć nieco pytań o hodowlę?
Co prawda zajmowałam się gołebiami i drobna egzotyką ale nigdy nie kanarkami. Mam pare pytań do doswiadczonego hodowcy. :)


A takze do pszczolek,czy taka hodowla jest trudna?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

zeberka4 z kanarkami nie ma nic trudnego, podstawowa wiedza i sobie poradzisz. Pytaj śmiało. Z pszczółkami to już wyższa szkoła jazdy. Najpierw musiałabyś wiedzieć czy nie jesteś uczulona na jad pszczeli, potem porobić z kimś (u kogoś - jakiegoś pszczelarza) w pasiece przynajmniej sezon jako nauka praktyczna, do tego lektura pszczelarska i też byś sobie poradziła. :wink:
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Powiedz mi, czy kanarki trzymasz parami aby odchowywały młode? Czy samca dokladasz tylko na czas parzenia i samica sama sie opiekuje?

Lepiej trzymac w wiekszej grupie czy osobno? Wiesz niezalezy mi aby samce spiewały jak na zawodach. Mają być szczęsliwe.

Chodzi mi głównie o hodowle właśnie.


Co do pszczół to nie pomyslalam o bracie ktory jest uczulony ;/ dzięki :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

zeberka4 pisze:Powiedz mi, czy kanarki trzymasz parami aby odchowywały młode? Czy samca dokladasz tylko na czas parzenia i samica sama sie opiekuje?
Trzymam osobno, jednym samcem kryję zawsze dwie samice. Samca dopuszczam na 2-5 minut na czas parzenia i zabieram, nie ma sensu parować ptaków ma stałe.
zeberka4 pisze:Lepiej trzymac w wiekszej grupie czy osobno? Wiesz niezalezy mi aby samce spiewały jak na zawodach. Mają być szczęsliwe.
Każdy z samców ma mieć osobna klatkę, podobnie samice każda osobna klatkę lęgową. Nie ma to wpływu na szczęście ptaków, nie są to ptaki wiążące się w pary na stałe jak papugi niektórych gatunków.


zeberka4 pisze:Chodzi mi głównie o hodowle właśnie.
samica sama da sobie lepiej rade z odchowem młodych nuż miała by mieć samca w klatce który pewnikiem będzie chciał parzyć już po kilku dniach od wyklucia młodych a jeśli samica do tego dopuści może zejść z młodych albo je wywalić z gniazda szykując miejsce na nowe jaja. Wiele zależy od karmienia ptaków. Nie polecam jednak hodowli parami. :wink:
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Oo dziękuję! :D
Super, ja mam obecnie samca i samicę kalekę ale w przyszłości planuje hodowle. Te ptaki są o wiele bardziej ciche niż zeberki.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

zeberka4 kanarki nie są faktycznie jak zeberki bo te to jak trąbki na odpuście tak piszczą, kanarek za to śpiewa i jeśli kupisz kanarki kolorowe np. czerwone, oranżowe będą dość głośne (samce) jak kupisz wodnotoki możesz uznać że jesteś głucha, tak ciężko czasami usłyszeć ich śpiew. Kształtnych nie polecam na początek hodowli(szybko się zapasają) :wink:
kalopanax
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 29 sty 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Czarodziej_ pisze:zeberka4 Kształtnych nie polecam na początek hodowli(szybko się zapasają) :wink:
Nie Przemku nie ma żadnej róznicy czy to paryski termbacz czy gloster czy kolorowe kwestia żywienia mniej konopi więcej kanaru
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

kalopanax pisze:
Czarodziej_ pisze:zeberka4 Kształtnych nie polecam na początek hodowli(szybko się zapasają) :wink:
Nie Przemku nie ma żadnej róznicy czy to paryski termbacz czy gloster czy kolorowe kwestia żywienia mniej konopi więcej kanaru
Dla amatora nie znającego zasad żywienia kanarków kształtnych będzie miało różnicę. :wink:
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Czarodziej ma rację, duzy wpływ na kanarki ma to czym są karmione.
Co do spiewu to oczywiście rozumiem ; D
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

...a my wczoraj pożegnaliśmy naszego szczurka FLORUSIA :cry: Był z nami 4 lata.Dostał paraliżu od pasa.Nie pomogły rehabilitacje i zabiegi weterynaryjne.Wiem ,że przeżył z nami wystarczająco jak na swoje możliwości,ale ten szczurek był dla nas jak członek rodziny.Był wyjątkowy.Swoje jak dla nas krótkie życie przeżył dość intensywnie.Skończył studia z córką(mieszkał w akademiku)podróżował na weekendy pociągiem i autobusem do domu,nawet był na wczasach z nami nad morzem.Nie każdy szczurek może tuptać sobie po plaży.Ganiał koty po mieszkaniu i zachowywał się jak rasowy pies.To najbardziej inteligentne zwierze jakie mieliśmy w domu.Na zawsze zostanie w naszych serduszkach...Przepraszam ,że tak uczuciowo,ale Florusiowi należało się...zwłaszcza ,że przed nim 3 tygodnie temu straciliśmy wiekową kotkę perską...
Wszystkie nasze zwierzęta są już w podeszłym wieku;pies 16 lat,papuga16 lat...Nie chcę już więcej zwierząt.Nie potrafię żyć jak odchodzą...
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

To prawda, kiedy odchodzi pupil, który był z nami przez lata, to tak jakby odchodził ktoś z rodziny. Mnie taka strata też bardzo wiele kosztuje, a niestety pożegnałam nie jednego psa, kota a nawet ukochaną klacz. Po której ciągle jeszcze płaczę, mimo tego że minęło już 9 miesięcy. ;:174 ;:174
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

O matulu :( szczerze współczuję.Co jej było???
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Podczas porodu uszkodziła sobie miednicę i musieliśmy ją "uśpić". Źrebiątko niestety też nie przeżyło. Płakaliśmy wszyscy, nawet Ci, po których nigdy bym się tego nie spodziewała. ;:174 ;:174
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”