W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

To teddy baranek :-)
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Uroczy, córka na pewno będzie nim zachwycona :)
A jak wygląda opieka nad tym stworzonkiem, przycinanie pazurków, ząbków itp.?
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Jeżeli chodzi o króliczki to przycinanie pazurków i czesanie, oczywiście zbilansowana dieta. Są to zwierzaki, które potrzebują dosyć sporo ruchu. Moim zdaniem trudno się z nimi zaprzyjaźnić, ale to kwestia gustu. Ja wolę szczurki, urocze i inteligentne stworzenia potrafią bardzo dużo, a jeszcze więcej można je nauczyć. Ale za to ten cudak jest przepiękny po prostu ;:oj
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Szczurki mogą być różne. Pierwszy Hektor był niesamowicie inteligentnym i towarzyskim zwierzaczkiem. Uwielbiał być na rękach, dzieci nosiły go, przytulały, rozmawiały z nim. I czarna rozpacz jak przestał jeść. Miał 3 lata. Wizyty u weta nie zmieniły biegu natury, Hektorek odszedł. Szybko kupiony Hektor II był absolutnym przeciwieństwem naszej przytulanki. Pierwszego dnia pogryzł do krwi, a w kolejnych dniach nie było lepiej. Nie można było gołymi rękami wziąć na ręce ale syn uparł się, że go oswoi. Gdy podrósł nawet z karmieniem był problem, bo zamisat na marchewkę rzucał się na rękę. Cyrki z karmieniem- jedna osoba odwraca uwagę, a druga wymienia wodę, daje jeść itp itd. Sprzątanie było jeszcze gorsze. I niestety trzeba było podjąć decyzję- w wakacje poszedł dla węża.
Teraz są brytyjczyki i jest super :)
Pozdrawiam
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Niestety to tylko zwierzę i czasem nie da się oswoić:(
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Dokładnie tak jak piszesz i trzeba mieć tego świadomość. Gdybyśmy mieli tylko jednego szczurka twierdziłabym, że jest najlepszym towarzyszem dla dzieci. Dzięki temu, że był Hektor II wiem, że może być różnie.
Podobnie jest z każdym zwierzakiem- jeden miot, ci sami rodzice a charaktery kociąt różne, od aniołka do :twisted: Ale u kociaczków wychowanie i socjalizacja mają kluczowe znaczenie :)

Pozdrawiam
Gosia
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Gosia, rozumiem że to że Szczurek "poszedł dla węża " to żart który kiepsko Ci się udał?
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Ja gryzonie miałam od 6 roku życia i mam do tej pory, czyli "uprawiam " je już 20 lat :D jak byłam mniejsza miałam chomiki, tez czasem zdarzył się jakiś gryzacy ale każdy dozyl u mnie ostatnich dni (kilka zostało przedwcześnie zgladzonych przez kota.) Potem przeszłam na szczury. Są niesamowite. Nawet teraz siedzę na kanapie a moja szczurka śpi w kanapie . Jak obiadem w pokoju zapachnie to wyjdzie szybciutko :D
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

PaulaPola, węże nie są wegeterianami :) Ich hodowcy kupują w sklepach szczurki, myszy i in na pokarm dla nich. Nie powinno Cię to dziwić, ludzie trzymają w domach różne zwierzęta
2iza cudnie, że potrafisz pomóc każdemu zwierzakowi:) Kociak wychowywany bez mamy i rodzeństwa nie ma wzorców zachowania, człowiekowi bardzo trudno jest nauczyć go delikatności i wyczucia granicy bólu. Stąd Twój kociak ma taki charakter.
I jeszcze jedno- koty nie są złośliwe. To ludzie nie rozumieją ich potrzeb i tłumaczą ich zachowanie ludzkimi cechami

Dalsza dyskusja dotycząca żywienia węży jest zupełnie bezsensowna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Gosia wiem ze węże zjadają gryzonie. I rozumiem ludzi którzy gryzonie dla węży kupują, choć wole o nich nie myśleć. Ale żeby oddać zwierzaka wziętego jako pupila bo ugryzł :cry: Są przecież ludzie którzy adoptuja szczury. na pewno znalazł by drugi kochający dom z doświadczonym hodowcą. To po prostu smutne. ;:185
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Pamiętam jak z bratem "podstępem" wprowadzaliśmy do domu ślimaki wodne. Taki jeden zatoczek w dużym słoju, oczywiście roślinka jedna i druga. A potem tak jakoś nie wiadomo skąd malutka rybka między roślinkami.
Rodzice udawali, że wierzą w naszą niewinność ;:306
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Po prostu nie wyobrażam sobie oddać kogoś należącego do mojej rodziny na pożarcie... ;:145 ;:145 ;:145

Dobra ale starczy...

Co sądzicie o trzymaniu zwierząt egzotycznych w domu ???
Czy marzyło się Wam kiedyś takie zwierzę ???

Mi owszem, najpierw chciałam małpkę, później arę ( żeby nosić ją na ramieniu hehe ), a teraz to tak bardziej w jakiegoś dużego kotka bym uderzyła ;:131

Tak poza tym jakie są Wasze odczucia odnośnie udamawiania dzikich zwierząt i robienia sobie z nich pupili domowych ?
ania 25
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 sty 2015, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Na siłę wzięcie zwierzaka ze swojego środowiska naturalnego aby go udomowić to jestem temu przeciwna.
Inaczej patrzę jak zwierzak straci matkę lub jest ranny to oczywiście pomoc ale potem wypuścić. Gorzej w tym pierwszym przypadku bo jak to dziecko to raczej do natury nie wróci.
Osobiście to miałam do czynienia z ptaszkami które musiały wypaść z gniazd. Moje córki jak były małe to przynosiły ptaszki. Mieliśmy ich dużo i wszystkie zostały potem wypuszczone. Raz tylko jeden zdechł. Bardzo miło wspominam ptaszki i w pewnym sensie jakby się oswajały bo siadały na dłoni. Potem na balkon i same decydowały czy odlecieć czy zostać. Odlatywały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”