W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Jak patrzę po allegro to wiesz można kupić nawet rasowe kurki takie stadko jak mi się marzy 1 kogut i 2-3 kurki za 120-150 złotych, chyba nie wymagają aż tak dużo, trochę siatki na małe ogrodzenie i niewielki kurnik.
Właśnie te klatki dla przepiórek są drogie ale cóż muszę je kupić bo samemu robić wyjdzie nie taniej.

No faktycznie papuzi dziób i spryt to może być problem, więc nie dziwię się, że masz obawy.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Wymyśliłam, że przepiórkom zaadaptuję b. duże klatki dla gryzoni. Mam 3 nie wykorzystywane, bo dostawałam od znajomych, kiedy moje koszatniczki przegryzały plastikowe kuwety i buszowały po domu. Ale syn zrobił mi dla nich kuwetę z blachy i jest spokój. W tych klatkach, które zamierzam przeznaczyć dla przepiórek zrobię ruszty, ale drewniane - nie mogę oglądać zdjęć, na których ptaki wykrzywiają łapki na drucianych siatkach. Zresztą można dużo trocin nasypać i ruszt niepotrzebny.

Marcin, nie kuś mnie kurkami ozdobnymi! Jeśli uda mi się zbudować mini kurnik, to kupię ze 2-3 nioski - mam nadzieję.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Nie kusze nie kuszę, ale mnie skusiły tak około maja zakupię je. Podsunęłaś mi świetny pomysł z tymi klatkami dla gryzoni mam taka jedną nieużywaną i to dość obszerną :) Może uda się zaadaptować ją dla przepiórek.
Tak się tylko zastanawiam nie wiem czy jest dla nich jakaś specjalistyczna karma lub pasza :roll:
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Czytałam kiedyś w internecie, że przepiórki muszą być karmione specjalną paszą - widziałam na alle, ale coś drogo.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
kontra
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Ja mam przepiórki w dużej klatce po świnkach morskich. Na sianie lub słomie, którą potem kompostuję. Jedzą karmę dla kur niosek, owoce, warzywa, czasem zioła. W sezonie codziennie są jajeczka.
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Proszę o pomoc.
Chcę zakupić Córce zwierzaka (nie jest to oczywiście zakup,,mamo bo ja chce,,)
Czekałam z tą decyzją sporo bo Córa ma już 12 lat
Córka wychowała się z psicą (Amstaffica 10 lat) ze schroniska jak i innymi zwierzakami( 3 pokolenie oswajanych wiewiórek , jeże, ptaszki , no i wszystkie psy/koty ze wsi ;:306 )
Nawet ślimaki ratowała ;:306 by ich nic nie przejechało więc ;:167 ma dobre .
Pierwszym pomysłem był zakup/adopcja kota brytyjczyka ale nie zgodzi się z psem :pogon więc nie ma co stresować zwierzaków .
Więc coś małego i może króliczek miniaturka/karzełek , szynszyla ,.... ? Szukam zwierzaka bardziej po cechach jego charakteru - by było kontaktowe /mądre w miarę możliwości , można było wziąć na ręce / potulić ...
I warunki jakie możemy mu zaproponować -może mieć dużą klatkę w domu , coś w stylu woliery na lato na ogrodzie .Czasu na opiekę również pod dostatkiem . Nie wyjeżdżamy zbyt często . Opinie w internecie są bardzo różne więc proszę o informacje z pierwszej ręki ;:180 bo chce dokonać przemyślanego zakupu
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Może koszatniczka/i ? Są bardzo kontaktowe, dość spokojne. Ja swoje od wiosny do późnej jesieni trzymam na dworze.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Ja polecałbym świnkę morską, są bardzo kontaktowe, na początku może być zestresowana ale jak się oswoi jest przecudnym towarzyszem, moja ma klatkę, ale i tak biega wolno po pokoju. Do klatki wchodzi tylko na sisiu i jedzenie a no i napić się z poidełka. Mimo, że biega po całym pokoju nie wychodzi poza dywan tzn na panele jakoś tak ma :wink: Ma oczywiście swoje minusy, często siedzi sobie na dywanie w jednym miejscu wtedy jest tam trochę sierści. Mimo iż na siusiu biegnie do klatki to kupki czasem zostawia na dywanie ale wystarczy je szczotką zmieść. Jest w miarę tania w utrzymaniu. Latem wszelkiego rodzaju zielenina głownie trawa ziarno czerstwe pieczywo do ścierania ząbków i warzywa. Zima sianko i warzywa. Koszt największy to trociny :wink: Musisz przemyśleć zakup szynszyle również są przyjazne ale trzeba mieć do nich cierpliwość są dość płochliwe.
kontra
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Tez polecam świnkę. Koszatniczki też są super, ale świnki lepiej znoszą noszenia na rekach.
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Też jestem za świnką. Mieliśmy już w domu różne gryzonie, ale świnka jako jedyna nigdy nie próbuje ugryźć, nawet niechcący przestraszona. Głośno domaga się głaskania i przeraźliwym gwizdem reaguje na szeleszczenie workiem foliowym (bo przecież woreczek = sianko :) ). Jest też dość duża, żeby ją móc puścić luzem po pokoju i jej przypadkowo nie nadepnąć. Jest bardzo kontaktowym zwierzątkiem, chociaż czasem zbyt kontaktowym - jak tylko rano usłyszy, że ktoś już się rusza (np. pies lub kot), to z całej siły uderza zębami o kraty klatki, natychmiast ktoś musi przyjść i dać Świniakowi coś dobrego.
Bożena
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Dziękuję za opinie ale świnka zdecydowanie odpada. :roll: dlatego też jej nie napisałam.
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

boryna moja świnka też tak robi tzn. jak domaga się jedzenia gryzie w pręty klatki :lol:

zjawka no to już nie wiem, jeśli nie świnka to nie wiem konkretnie czego oczekujesz. Koszatniczki raczej są stadne więc najlepiej mieć przynajmniej dwie. Jeśli chodzi Ci o to, że świnka jest zbyt duża to może mysz? Są różnych kolorach i rasach. Ciekawe są takie satynowe z błyszczącą sierścią, ale mysi mocz strasznie śmierdzi dlatego najlepiej sprzątać im jak najczęściej.
kontra
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Post »

Szynszyla to zwierzątko nocne - przez to dla dziecka mało atrakcyjne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”