W.o...Kotach - 1cz.(06.08-06.08)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
moder1
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 30
Od: 28 maja 2006, o 09:43

W.o...Kotach - 1cz.(06.08-06.08)

Post »

Porady dla właścicieli kotów - Baza Wiedzy /zalążek
Zapraszamy do dzielenia się pożytecznymi poradami i wskazówkami, doświadczeniami, które mogą się Nam przydać.

;:4 ;:132
---...== Moderator Forum z prawami Administracyjnymi ==...---
FORUMOGRODNICZE.info */ Mówmy znajomym o Naszym Forum. Zaproś Ich do Nas...
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Ojejku, tyle wątków pozakładanych że nie wiadomo za co się chwycić :wink: .
Służę dużym doświadczeniem z zakresu opieki nad kotami oraz odrobiną wiedzy.
Koty towarzyszyły mi od dziecka.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

To ja może podam linka do strony, którą uważam za kopalnie wiedzy o kociakach :)
http://www.miau.pl/

a zwłaszcza tu
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=27018

tu dowiedziałam sie wszystkiego o prawidłowym karmieniu, sterylizacji, odrobaczywianiu itd :lol:
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

i już mi się tutaj podoba będziemy mogli opowiadać o swoich ulubieńcach jak pokaże to swojej wnusi to myślę że i ona dołączy do nas bo też ma kota nazywa się Pędzel :lol:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Elizo daj tu zdjęcia swoich kotków. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Jako szczęśliwy posiadacz trzech kotów również zgłaszam swoją kandydaturę do obciążania tego tematu postami 8)
Broniusz
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

A nie zanudzam Was tymi kotami? Oczywiście zaglądałam juz wcześniej na strony wskazane przez jo-linę.Tam jest kącik adpcyjny który powoduje u mnie duże uczucie smutku. Jest też prasa o kotach KOCIE SPRAWY , jest to miesięcznik dla osób bardzo wrażliwych na kocie problemy ale także dla osób które potrafią spostrzegać drobiazgi z kociego charakteru. Miesięcznik prawie nie upadł jakiś czas temu bo było mało kupujących. Zmniejszył swoje wymiary oraz jakość papieru. Ale nadal jest z czego cieszę się.
Posiadam dużo książek o kotach zwłaszcza takie które dotyczą problemów chorobowych. Oczywiście książka nie zastapi weterynarza, a mam takiego w Olsztynie( jest SUPER, pod każdym względem jako lekarz, człowiek, doradca, po prostu jest profesjonalny). To chirurg który uratował mi Tinę. Ma przy tym spryt przy obsłudze zwierząt ( bardzo sprawnie wykonuje zabiegi). Wierzcie mi nie każdy weterynarz to coś posiada.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A może ktoś potrafi odpowiedziec na pytanie jak koty reagują na nowego domownika w postaci niemowlaka :?: Koty jak wiadomo kochaja rutynę a nie takie rozwrzeszczane nowości... No i nie są przypadkiem zazdrosne?
Broniusz
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

A co Broniuszu będzie w domu miał niemowlaka ;:67 ?

Nie wiem jak reagują na niemowlaki nie miałam okazji sprawdzić. ;:86
Wiem jak koty reaguja na nowe koty. Zwykle dają im bęcki łapami i syczą.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

broniusz jak urodziła się wnusia też miałam już dorosłego kota w domu nie wskakiwał do wózka ani do łóżeczka.Był tak mądry jak mała płakała biegł do pokoju i kładł jej się koło nóżek i grzał jej a ona przestawała płakać zaakceptował ją odrazu.Może dlatego że jak córka wróciła ze szpitala to położyliśmy małą na wersalce i kota obok niej aby mógł ją obwąchac zrobił to bardzo delikatnie na odległośc
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Eliza pisze:A co Broniuszu będzie w domu miał niemowlaka ;:67 ?
No nie... na razie niemowlaka nie będzie, ale przeciez zawsze warto wiedzieć zawczasu :wink: A może sie niespodzianie przyda? :wink:
Eliza pisze:Wiem jak koty reaguja na nowe koty. Zwykle dają im bęcki łapami i syczą.
No też to wiem... Tak właśnie nasza Mula reagowała na nową znajdę. No może bez bęcków łapkami :wink: Nie bardzo miała po prostu chęć zawierania znajomości. Za to Lima, kot-stoik, trochę powąchała, trochę się pointeresowała, spróbowała polizać i postanowiła, że nie jest to nic interesującego i można zignorować 8)
Broniusz
Krakus
100p
100p
Posty: 123
Od: 19 gru 2005, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Witaj Elizo. Mam ważne dla mniie pytanie; czy 13 letni kocur - weteran mógł stracić raptownie słuch?. Czy jest to normalne, czy może jakaś zmiana chorobowa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Problemy z uszami mogą pojawić się z kilku przyczyn. Najpierw sprawdź czy kot nie potrząsa głową , nie drapie się i czy nie ma ciemno brązowej wydzieliny z ucha. Takie objawy świadczą o świerzbowcu usznym, który nie leczony może doprowadzic do zapalenia ucha środkowego. Nie leczone zaś zapalenie ucha środkowego może doprowadzic do choroby ucha wewnętrznego. Objawy zapalenia ucha środkowego to przede wszystkim zaburzenia równowagi. Zapalenie ucha środkowego może doprowadzić do głuchoty. Przyczyna głuchoty może być tez uraz czaszki, zaburzenia w ukrwieniu ucha ( np. gdy jest chore serce). Wydaje mi się ze przyczyna głuchoty może być tez nowotwór.
Jeśli kot nie ma takich objawów nie sądzę aby nagle stracił słuch ,ale wszystko jest możliwe. Niebagatelną sprawą jest też wiek kota, wprawdzie ma troche latek ale wcale nie musi chorować. Mój senior zył lat 19 i słuch miał bardzo dobry.
Tak czy siak chyba nie obędzie się bez konsultacji z weterynarzem. Życzę zdrówka 13 latkowi
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”