W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 243
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Fajne te wasze kociaki - słodziaki. Mój Maciek uwielbia wybiegi. :evil:
I tak chodzimy, czasem coś nakręcimy. Nigdy się nie nudzimy. https://youtu.be/hoxxOkfw0WY
Pozdrowienia dla wszystkich poddanych Kota. ;:138
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jolek,
kot bez nogi nie wie, że jest niepełnosprawny i świetnie sobie poradzi, ale w domu.
Zasadniczo na zewnątrz też nie będzie miał problemu jako taki, ale pamiętaj, że inne zwierzęta, zwłaszcza dzikie koty, będą dla niego wielkim zagrożeniem.
Dlatego niech lepiej siedzi w domu, tam będzie najbezpieczniejszy.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

W tym roku jakoś koty "dobrze obrodziły" :wink: Gdzie nie spytam, to jakiś znajomy właśnie przygarnął kota. Wszystkie mniej więcej w wieku mojego znajdka (3-4 miesiące) Czy to przypadek, czy jakiś "kotny" rok?

-
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Przypadek.
Tyle że te koty miały szczęście, bo akurat trafiły na wolne miejscówki.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Zwierz już się dobrze zaaklimatyzował. Psy przestały przeżywać i żyją w dobrej zgodzie, nawet zaczęły się psio-kocie i kocio-psie zabawy :D Na razie Kitek jest w domu, chodzę z nim na dwór na smyczy. Miał już 2 szczepienia na choroby zakaźne. Za miesiąc szczepienie na wściekliznę.
Mieszkam na końcu wsi pod lasem, ruchu ulicznego praktycznie brak. Sąsiedzi mają sporo kotów wychodzących. Chciałabym aby Kitek wychodziła ale mam sporo obaw. Zanim go "puszczę" zaszczepię na wściekliznę, zaczipuję i myślę o adresówce. Czy ma Ktoś jakiś dobry patent na adresówkę dla kota? Czy obroża silikonowa to dobry pomysł?
Swoją drogą nieco się obawiam, czy koty sąsiadów nie "pogonią" intruza i czy Kitek wróci do domu. Poradźcie coś.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Koty trzymają się domu, na pewno nie zginie, zwłaszcza jak wykastrowane.
Z obróżki bym zrezygnowała, zdarza się, że koty się na nich wieszają.
Rzeczywiście koty sąsiada mogą stanowić pewne zagrożenie, ale przy regularnych szczepieniach ryzyko zarażenia się przez kontakt niektórymi paskudztwami jest niewielkie.
Wypuszczaj kota w dzień, na noc niech siedzi w domu.
Po prostu nocą koty dalej chodzą więc ryzyko złej przygody rośnie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Dzięki! Koty sąsiadów też są szczepione, chodziło mi bardziej o to, żeby "stare koty" nie przepędziły młodego konkurenta z terenu, który uważają za swój gdzieś dalej. Niestety czasem zachodzą do naszego ogrodu, więc to pewnie część ich terytorium.
Próbkę takiego zachowania niestety już miałam jak poszłam z Kitkiem do sąsiadki, która ma bardzo starego kastrowanego kocura. Wiórek na widok kociaka od razu "odmłodniał" o jakieś 10 lat i ruszył pogonić intruza. Kitek na szczęście był na smyczy i jakbym nie wzięła go na ręce to by zwiał gdzie pieprz rośnie :(
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Tak czy siak uważaj na małego, obcy, dorosły kot może mu zrobić krzywdę zębami i pazurami.
Poza tym po pogryzieniach u kotów często robią się ropnie i wtedy jest kłopot.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Na razie młody w domu. Ładny się robi i coraz większy (zwłaszcza idzie mu w ogon :D ) Za dwa tygodnie ma szczepienie na wściekliznę i chipa, potem kastracja. Na smyczy ładnie chodzi po ogrodzie. W domu z psami najlepsza komitywa, 10 letnia stafficzka nagle upodobała sobie "zabawy z kiciusiem". Wieczorami mam w domu "istny cyrk :;230 "
Pozdrawiam Lucyna
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Zuzia gdzieś przepadła, przeszukany dom, piwnica , posesja. W końcu GPS pokazał , ze jest na policji. Syn nawet się już z tych nerwów nie dopytał za co? Za włóczęgostwo czy handel kocimiętką?
Oj dostała porządną burę, ale czy to pomoże? Wątpię .
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Ładne "ziółko" ;:224
Kocur zaszczepiony na wściekliznę i zaczipowany. Odkąd temperatura na dworze spadła poniżej zera coraz szybciej i chętniej przychodzi do domu ze spaceru :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Zbliża się wiosna i jak sądzę, moje kocidło zapragnie spędzać czas na zewnątrz. Zastanawiam się, czy jeśli będę musiała np. iść do pracy a nikogo nie będzie w domu, a mój koteczek nie przyjdzie na wołanie, czy nie postawić mu budy (takiej psiej) koło wejścia aby mógł się schronić do powrotu domowników. Czy to dobry pomysł? Czy Wasze koty korzystają z bud?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Z 10 lat temu kupiłam dla moich kotów piętrowy domek dla królików. Jestem z tego zakupu bardzo zadowolona a kociaki jeszcze bardziej. Na dole mają wolną przestrzeń a na piętrze dostają karmę i oddzielnie jest legowisko. Każdą część można osobno otworzyć lub podnieść dach. Często na dachu się wygrzewają. Łatwy w utrzymaniu czystości. Bardzo się przydaje gdy są młode kotki. Najzabawniejsze było to jak młody kogucik kombinował jak dostać się do domku na wyżerkę. Obserwował koty jak do niego wchodzą i wychodzą. Najpierw naciągał szyję by zobaczyć przez kratkę czy koty dostały papu. Jeżeli nikogo w klatce nie było to przeciskał się przez drzwiczki i po pochyłej desce wspinał się do góry, Tam sobie podogadzał i dystyngowanie schodził na dół. :D
Jak na razie nie zauważyłam aby inne zwierzęta interesowały się klatką. Jest to też o tyle dobre,że nie pozostawia się karmy na ziemi co nie przyciąga gryzoni. Warto pooglądać oferty zbudować lub kupić domek.
Podobny do tego bez szuflady , jedynie trzeba papą zabezpieczyć tylną ścianę przed spływającą wodą i co parę lat przemalować i zawsze wygląda reprezentacyjnie :D https://m.zdrowyzwierzak.pl/pol_pm_Klat ... 4156_9.png
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”