Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 59, 60, 61, 62, 63
Autor Wiadomość
5ynTaX
 Tytuł: Re: W.o. Psach cz.10
PostNapisane: 12 lut 2020, o 05:20 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Bardzo poważny?
Pies po prostu uznaje ze jesteś słaba i zamiast słuchać szczeka gdy uznaje że zbliża się niebezpieczny obiekt
Podstawowy kurs z posłuszeństwa był?

Domyślam się że nie.

Jeśli nie ma możliwości, to zacznij ćwiczyć z psem.
Przy pierwszej oznace agresji lub szczeknieciu musi się skupić na twoim niezadowoleniu a nie na zbliżającym się osobniku. Więc np sygnał smyczą, obrót o 180 i stanowcze :nie wolno!

Niestety większość problemów wynika z tego że właściciel nie tylko nie rozumie sygnałów jakie wysyła pies, ale często podswiadmie potęguje psie lęki lub wysyła złe sygnały. Np przechodzicie obok kogoś i nie ufasz psu, myśląc że zacznie szczekać. Podświadomie naciągasz lekko smycz (lub zmieniasz rytm kroków, może usiłujesz zejść komuś z drogi) a pies dostaje jasną wiadomość: moja pani się boi!
Så też inne opcje, ale polecam przeczytać książkę o wychowaniu psa lub pójść na kurs z podstaw posłuszeństwa.
Mały piesek może odstraszać szczekaniem, ale gdy urośnie może być to groźne i pojawiać się w różnych sytuacjach.
Ps: daj zdjęcie psiaka :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Jolek
PostNapisane: 12 lut 2020, o 07:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Takiego roczniaka już musisz szkolić i nie ustępować mu.Teraz to jest bardzo ważny czas na naukę.Pomału kończy mu się dzieciństwo.
Ja przy takim szczekaniu czy warczeniu łapałam za pysk i przytrzymując mówiłam ,,imię psa-spokój" lub ,,imię psa-nie!, nie wolno".
Pies zwraca uwagę na swoje imię i jeśli dalej się ,,nakręcał" to łapałam za pysk, śmiesznie to wyglądało bo wtedy wydawał dźwięk jak ,,murmurando" i wydawałam spokojną komendę j/w lub zdecydowanym głosem. Potem nieraz widziałam że, miał ochotę na coś zareagować ale jak popatrzył na mnie i usłyszał ,,spokój" to i tak musiał wydać choć ciche burkniecie :D . Teraz na spacerze jak go coś zaintryguje to sobie stanie , popatrzy na mnie a potem spokojnie obserwuje obiekt.
Tak więc, musisz mu teraz poświęcić więcej czasu i małymi kroczkami szkolić. Ważne też jest aby go od razu przy komendzie nauczyć reagować na gesty dłonią. Nie zawsze trzeba wydawać głośne komendy. Wystarczy zawołać imię i gest dłoni.
Nieraz znajomi się śmiali że pies mnie słuch bez słów a on po prostu odczytuje gest dłoni.

myszka
PostNapisane: 12 lut 2020, o 09:08 
200p
200p

0 szt.
To jest mój drugi pies.Miałam suczkę i po 16 latach musiałam ją uśpić.
Mój nowy nabytek był wzięty ze schroniska i od początku postępowałam z nim podobnie jak z poprzednim.SynTaX dziękuję za rady,ale chyba nie jest to reakcja na mój strach,bo zazwyczaj szczekanie występuje przy wyjściu z windy lub przypadkowym spotkaniu np.wyjściu zza rogu budynku.Inne przypadki staram się uprzedzić i wcześniej zainteresować czymś pieska.Być może jest to reakcja po sterylizacji .Pies jest teraz jakby bardziej lękliwy i kłótliwy.
Jolek dzięki za rady .Staram się właśnie postępować jak Ty i zaciskam mu pyszczek.Miałam zamiar zakładać mu kaganiec jako karę za awantury,ale nie jest to łatwe.Podbudowałaś mnie ,że moje starania dadzą w końcu jakieś wyniki.
Piesek bardzo szybko nauczył się podążać w kierunku wskazanym palcem ,chętnie siada i tak dalej.Podstawy ma w miarę opanowane.Szczeka głównie jak jest na smyczy.Odpięty jest grzeczniejszy.
Nie mogę dać zdjęcia bo zepsuł mi się aparat.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 871 ]  Idź do strony nr...        1 ... 59, 60, 61, 62, 63

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości