Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 48, 49, 50, 51, 52
Autor Wiadomość
myszka
 Tytuł: Re: W.o. Psach cz.10
PostNapisane: 11 lut 2020, o 20:22 
200p
200p

0 szt.
Mam poważny problem z moim rocznym pupilem .Bardzo szczeka na mężczyzn w czapce i okularach i nie wiem jak go tego oduczyć.Może ktoś miał podobne doświadczenie ze swoim pieskiem?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

5ynTaX
PostNapisane: 12 lut 2020, o 06:20 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Bardzo poważny?
Pies po prostu uznaje ze jesteś słaba i zamiast słuchać szczeka gdy uznaje że zbliża się niebezpieczny obiekt
Podstawowy kurs z posłuszeństwa był?

Domyślam się że nie.

Jeśli nie ma możliwości, to zacznij ćwiczyć z psem.
Przy pierwszej oznace agresji lub szczeknieciu musi się skupić na twoim niezadowoleniu a nie na zbliżającym się osobniku. Więc np sygnał smyczą, obrót o 180 i stanowcze :nie wolno!

Niestety większość problemów wynika z tego że właściciel nie tylko nie rozumie sygnałów jakie wysyła pies, ale często podswiadmie potęguje psie lęki lub wysyła złe sygnały. Np przechodzicie obok kogoś i nie ufasz psu, myśląc że zacznie szczekać. Podświadomie naciągasz lekko smycz (lub zmieniasz rytm kroków, może usiłujesz zejść komuś z drogi) a pies dostaje jasną wiadomość: moja pani się boi!
Så też inne opcje, ale polecam przeczytać książkę o wychowaniu psa lub pójść na kurs z podstaw posłuszeństwa.
Mały piesek może odstraszać szczekaniem, ale gdy urośnie może być to groźne i pojawiać się w różnych sytuacjach.
Ps: daj zdjęcie psiaka :)

Jolek
PostNapisane: 12 lut 2020, o 08:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Takiego roczniaka już musisz szkolić i nie ustępować mu.Teraz to jest bardzo ważny czas na naukę.Pomału kończy mu się dzieciństwo.
Ja przy takim szczekaniu czy warczeniu łapałam za pysk i przytrzymując mówiłam ,,imię psa-spokój" lub ,,imię psa-nie!, nie wolno".
Pies zwraca uwagę na swoje imię i jeśli dalej się ,,nakręcał" to łapałam za pysk, śmiesznie to wyglądało bo wtedy wydawał dźwięk jak ,,murmurando" i wydawałam spokojną komendę j/w lub zdecydowanym głosem. Potem nieraz widziałam że, miał ochotę na coś zareagować ale jak popatrzył na mnie i usłyszał ,,spokój" to i tak musiał wydać choć ciche burkniecie :D . Teraz na spacerze jak go coś zaintryguje to sobie stanie , popatrzy na mnie a potem spokojnie obserwuje obiekt.
Tak więc, musisz mu teraz poświęcić więcej czasu i małymi kroczkami szkolić. Ważne też jest aby go od razu przy komendzie nauczyć reagować na gesty dłonią. Nie zawsze trzeba wydawać głośne komendy. Wystarczy zawołać imię i gest dłoni.
Nieraz znajomi się śmiali że pies mnie słuch bez słów a on po prostu odczytuje gest dłoni.

myszka
PostNapisane: 12 lut 2020, o 10:08 
200p
200p

0 szt.
To jest mój drugi pies.Miałam suczkę i po 16 latach musiałam ją uśpić.
Mój nowy nabytek był wzięty ze schroniska i od początku postępowałam z nim podobnie jak z poprzednim.SynTaX dziękuję za rady,ale chyba nie jest to reakcja na mój strach,bo zazwyczaj szczekanie występuje przy wyjściu z windy lub przypadkowym spotkaniu np.wyjściu zza rogu budynku.Inne przypadki staram się uprzedzić i wcześniej zainteresować czymś pieska.Być może jest to reakcja po sterylizacji .Pies jest teraz jakby bardziej lękliwy i kłótliwy.
Jolek dzięki za rady .Staram się właśnie postępować jak Ty i zaciskam mu pyszczek.Miałam zamiar zakładać mu kaganiec jako karę za awantury,ale nie jest to łatwe.Podbudowałaś mnie ,że moje starania dadzą w końcu jakieś wyniki.
Piesek bardzo szybko nauczył się podążać w kierunku wskazanym palcem ,chętnie siada i tak dalej.Podstawy ma w miarę opanowane.Szczeka głównie jak jest na smyczy.Odpięty jest grzeczniejszy.
Nie mogę dać zdjęcia bo zepsuł mi się aparat.

szarotka66
PostNapisane: 25 lut 2020, o 21:55 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Uśmiałam się przy jednym z marketów w Niemczech:

Obrazek

5ynTaX
PostNapisane: 25 lut 2020, o 22:32 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Nie widzę nic śmiesznego. W Szwecji też pod sklepami są podobne znaki i miejsca. Latem obsługa sklepu codziennie zmienia tam wodę...
Może za kilka lat doczekamy tego i w naszym kraju.

anulab
PostNapisane: 26 lut 2020, o 08:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
:wit Nigdy nie zostawiła bym swego pupila w takim miejscu .

szarotka66
PostNapisane: 26 lut 2020, o 08:57 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
SynTax u nas pod marketami też stoją miski z wodą, a nawet z karmą. A zabawne jest słowo "parkplatz".

Emilia
PostNapisane: 26 lut 2020, o 09:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
A ja bym bardzo chętnie widziała na swoim ogromnym osiedlu takie znaki -miejsca do przypięcia psa. Jedyna możliwość przywiązania na chwilę psa to rurki odgradzające miejsca parkingowe, ale tam psa nie przywiążę. Przy sklepach nie ma najmniejszej szansy, żeby zostawić psa.

klon
PostNapisane: 26 lut 2020, o 18:36 
200p
200p

0 szt.
U mnie na osiedlu też by się przydały.Jedyny sklep,który miał takie miejsca do przywiązania psów został zlikwidowany.

Black Rose
PostNapisane: 29 lut 2020, o 18:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
U mnie też by się przydały. Do takiego osiedlowego sklepiku wstępuje się na moment, a pieska nie ma gdzie bezpiecznie zostawić.
(Mój psiu się tak stresuje, że z nim i tak nie można zrobić żadnych zakupów, nawet takich na przydrożnym stoisku.
Ale na pewno inni chętnie by skorzystali.).

Foxowa
PostNapisane: 19 kwi 2020, o 14:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Te miejsca to odpowiedź na potrzeby ludzi, ale to wcale nie mądre. Świat jest dla zwierząt tak okrutny i niebezpieczny że już nic mnie nie zdziwi. Przywiążesz sto razy a za 101 się trafi wariat i po psie. Lepiej obejsc , odlozyc psa i wrócić. Ja bym swojego psa w życiu nie pozostawiła pod sklepem. Ani na 10 ani na 5 minut ( z resztą tego nie przewidzisz). Już pomijam fakt że kradną, ale jak obserwuje z jaką łatwością ludzie wyciągają ręce do obcych dużych psów to jest aż proszenie się o problem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 879 ]  Idź do strony nr...        1 ... 48, 49, 50, 51, 52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość