Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Wiadomość
dziadek22
 Tytuł: Re: Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 5cz. (2012r)
PostNapisane: 19 maja 2018, o 21:39 
ZBANOWANY

0 szt.
Aga72 napisał(a):
Chciałabym bardzo pomóc mojej mamie w rzuceniu papierosów. Może ktoś z Was rzucił palenie przy pomocy farmaceutyków? Nie proszę tu o nazwę konkretnego specyfiku ale o ogólną opinię czy warto próbować.

Po prostu powiedz jej, że chcesz aby była dłużej z tobą.
Kiedyś pracowałem w dużym zakładzie pracy. Jedną z wyróżniających się osób był wysportowany, wysoki, przystojny 30-latek. Miał takie powodzenie u kobiet, że mu tego zazdroszczono. Miał jeszcze jedną cechę która go odróżniała od innych - palił trzy paczki Extra Mocnych bez filtra dziennie.
Jak mu się jeden kończył potrafił od niego zapalić następnego. Miał końskie zdrowie. Omijały go sezonowe zaziębienia i grypy. Był też bardzo dobrym i wydajnym pracownikiem. Jak ktoś niepalący wchodził do jego pokoju po chwili kaszlał. Na spotkaniach towarzyskich jego popisowym numerem było wdmuchanie wydychanego powietrza do czystej szklanki. Po chwili osadzał się na niej od środka dym tytoniowy.
Kiedy niespodziewanie na jesieni nie przyszedł do pracy jego dziewczyna zaczęła go szukać - w domu też go nie było. W kadrach dowiedziała się że trafił do szpitala chorób płucnych. Poszła go odwiedzić. Wróciła zdruzgotana: leży i co chwila łapie za maseczkę z tlenem. Ci co z nim bliżej kolegowali poszli całą grupą go odwiedzić. Faktycznie. Strasznie przygnębiające. Byli u niego jeszcze z raz lub dwa potem przestali chodzić. Jego dziewczyna do niego drugi raz nie poszła. Było widać że długo już nie pociągnie.
Do końca go odwiedzała tylko moja koleżanka zza biurka - jego cicha i do tej pory anonimowa wielbicielka. Nie dociągnął do Bożego Narodzenia. Na jego pogrzebie była tylko ta moja koleżanka zza biurka i jego rodzice. To było dla nich tragiczne - przeżyli własne dziecko.
Po pierwszej wizycie u niego w szpitalu kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt osób rzuciło palenie - w moim pokoju z pięciu palących nie przestał palić tylko jeden. Czterech rzuciło palenie.

Grzegorz887
PostNapisane: 24 maja 2018, o 15:09 
100p
100p

0 szt.
I to jest motywacja. Albo - jak u dwóch moich kolegów - zawał. Nie palą bez terapii, chemii, wspomagaczy.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Osmunda
PostNapisane: 25 maja 2018, o 07:23 
500p
500p

1 szt.
Opisujecie , że motywacją do rzucenia palenia jest choroba.Z moich obserwacji wynika , że nie do końca.Odwiedzałam ostatnio w szpitalu bliską osobę.W budynku obok mieścił się oddział chorób płuc.Pod żadnym budynkiem szpitalnym nie było tylu palaczy co tam.Panowie w piżamkach z nowotworami puszczający dymki .

Pracowałam kiedyś w firmie w której był spory dodatek do pensji dla osób które podpisałyby zobowiązanie , że nie będą palić w pracy.Nikt nie rzucił palenia pod wpływem tak atrakcyjnej zachęty.Trudne do uwierzenia ale tak było.

Nie znam farmaceutyków pomagających walkę z tym okropnym nałogiem ale znam parę osób , którym udało się
rzucić palenie po zabiegu akupunktury.Szczegółów nie znam.
Sama rzucałam bez żadnych wspomagaczy.Wtedy nie było nic takiego.
Ważne dla rzucającego aby w otoczeniu najbliższym nie było palaczy i czas jakiś dobrze jest konsekwentnie unikać spotkań towarzyskich.

smirka
PostNapisane: 25 maja 2018, o 07:28 
500p
500p
Mój sposób po prostu wstałam i powiedziałam,że to koniec,gdy wcześniej wyznaczałam sobie daty to od świąt,od nowego roku,o d pierwszego...,jak wezmę coś na raty,gdy zblizała sie wyznaczona data rzucenia dostawałam nerwa i jeszcze więcej paliła aż któregoś dnia wstałam i powiedziałam że dzisiaj koniec i tak jest już 20 lat,nie unikałam palaczy nie podjadałam nic nie było słodyczy po prostu rzuciłam....powodzenia

Tala19
PostNapisane: 25 lip 2019, o 21:38 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Pomógł mi papieros elektroniczny. Wiem, że są różne opinie na temat epków ale z pewnością to mniej szkodzi niż tradycyjne papierosy. Co najdziwniejsze, od razu przeszłam na olejki bez nikotyny, a po trzech miesiącach zapomniałam nawet, że noszę elektronika w torebce. Nie palę już prawie dwa lata i jestem szczęśliwym człowiekiem :D Powodzenia wszystkim chcącym rozstać się z nałogiem. Odzyskacie smak, powonienie i sami będziecie "pachnieć" znacznie lepiej ;:108

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 341 ]  Idź do strony nr...        1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości