Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  
Autor Wiadomość
Ginka
 Tytuł: Re: W.o. Psach cz.10
PostNapisane: 27 maja 2017, o 22:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
U mnie co się okazało jak na razie (tfu tfu) cisza, jak wcześniej łapała po kilka, to teraz gdy trawy praktycznie po pas i w nie wchodzi aby się załatwić to nie wyczułam jeszcze gadziny pod palcami (chyba że gdzieś jej pod pachami siedzą, tam nie macałam dzisiaj po powrocie), spot on już dano nie działa ma na sobie jedynie obrożę z sabunolu (zakładana kilka dni przed kroplami, także skuteczność chyba może być wątpliwa...ale jak na razie kleszczy nie widać, więc może krew jeszcze im śmierdzi).

Zobacz profil Wyślij e-mail      

alexia
PostNapisane: 28 maja 2017, o 14:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
SandraABC napisał(a):

Alexia czym go szczepiłaś ? (to przeterminowane?) i jakie są leki zabronione przy rosnących psach ? Pytam bo mam olbrzymy w fazie szybkiego wzrostu ?

To przeterminowane to, Nobivac SHP, było to w koktajlu szczepionek. Nie wiem , jak to się nazywa po naszemu, google Ci pomoże.
Leki zabronione dla rosnących psów to wszystkie preparaty kortizonowe i większość antybiotyków. Mój dostawał Enro Sleecol , dozwolony dla dużych psów od 18 miesiąca.
Nigdy sobie nie daruje, że za późno zainterweniowałam, ale wtedy jeszcze wierzyłam weterynarzom. W zeszłym tygodniu był w klinice uniwersyteckiej na biopsji. Musieli mi powiedzieć jaką narkozę dostanie i czym będą go płukać...
Teraz czekam na wyniki z patologii.
Niestety przemysł farmakologiczny rządzi światem, producenci karm światem weterynarzy, hodowców,a nasze zwierzęta i my za to płacimy.
Młoda pani doktorantka usiłowała mnie przekonać, że jedynym białkiem pochodzenia zwierzęcego przyswajalnego przez psa to przerobione pióra i dzioby, do tego soja, kukurydza i pszenica...

Co do kleszczy to poza chemią smaruje mojego olejem kokosowym, w miejscach gdzie jest ciepło i jest delikatna skórka. Pachwinki, za uszami itd.
Jeżeli nie pomoże, to nie zaszkodzi, można też dawać do buźki, działa przeciw robakom i antybakteryjnie, no i psy za tym szaleją.

SandraABC
PostNapisane: 29 maja 2017, o 14:40 
1000p
1000p

1 szt.
Szkoda psiaka.
Ja szukałam i lata testowałam u siebie wetów pod względem prowadzenia molosów i odpukać mamy bardzo ogarniętych lekarzy na miejscu. Nie pakują w psa niepotrzebnie chemii i antybiotyków jeśli nie ma takiej potrzeby.

Co do karm - my Barfujemy, karmy suche swoje też już mamy przetestowane także jesteśmy z dala od marek proponowanych u weta , które w składzie bardziej przypominają śrut dla ptaków niż jedzenie dla psa :)

SandraABC
PostNapisane: 29 maja 2017, o 19:54 
1000p
1000p

1 szt.
Pytanie psio-ogrodowe

Psy uwielbiły sobie jedną miejscówkę do kopania aż po węgiel... pech chciał że rosły tam hosty więc większość w strzepach. Już wiem że kwiatki ich nie interesowąły tylko coś co jest pod płotem za ziemią... czy jest coś co je ewentualnie odstraszy chociażby zapachowo ? Nie może być trujące bo to szczyle jeszcze - conieco zjadają .....

Ginka
PostNapisane: 29 maja 2017, o 20:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Posadź jakąś krzewinkę z kolcami, jak się pokłują to się może oduczą (może zwęszyły jakiegoś gryzonia który ma tam norkę).

Ginka
PostNapisane: 19 cze 2017, o 11:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Ale poprawiłam sobie dzisiaj na spacerze humor :D, najpierw autobus z napisem "...nie śmiej się", a potem gdy maleństwo zachciało nr 2 słyszałam głosy starszych ludzi robiących przy furtce jakieś 20m ode mnie "no jasne wyjsca sie, wysra sie"...ale jak zaczęłam zbierać skarby to mowę jej odebrało i ton od razu się zmienił "no i tak powinno być, pierwszy raz widza żeby ktoś po psie zbierał" ;:306 (szkoda, że im nie zwracają uwagi...wtedy "może" zaczęli by sprzątać jakby im się kilka razy głupio zrobiło), mi się czasem zdarzy nie zebrać...ale z wiadomych powodów natury osobistej psa, bo nie będę stać z woreczkiem pod zaworem i łapać co uleci :roll: (a wiadomo, czasem się psu zachce z nieodpowiednim momencie...), także wtedy można się wstydzić ale na to nic nie poradzę ;:131 .

SandraABC
PostNapisane: 20 cze 2017, o 07:48 
1000p
1000p

1 szt.
Hahah .. ja za to po Bożym Ciele chyba do nieba pójdę - tyle osób się za mnie modliło jak szłam z psami na spacer. A tu jedna się przyżegnała, druga krzyż w powietrzu robiła, trzecia zaczęła z różańcem ... żyć nie umierać :D

Obrazek

Dzieciaki rosną :D póki co tylko ciało...na mózgi coś czuję ,że jeszcze poczekamy :;230

Obrazek

Ginka
PostNapisane: 20 cze 2017, o 13:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Ło matko jakie kunie! ;:oj ;:306 ale serio patrząc na miniaturki wygląda jakbyś koniem powoziła...ten zad...te lejce :;230 super! ;:215

SandraABC
PostNapisane: 20 cze 2017, o 15:46 
1000p
1000p

1 szt.
Hahaha jak im jeszcze haltery zakładam to wyglądają jakby miały uzdy na pyskach ^^ Tylko siodeł jeszcze nie dobrałam :D

Ginka
PostNapisane: 20 cze 2017, o 16:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Torby na rower dopasować i wio do sklepu :lol:

SandraABC
PostNapisane: 21 cze 2017, o 08:35 
1000p
1000p

1 szt.
Ginka no co ty :p Toż to jeszcze dzieciątka są ;:202 Dźwigać za bardzo nie mogą póki się kręgodupki nie utwardzą odpowiednio :)

barbra13
PostNapisane: 21 cze 2017, o 08:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ach to o to chodzi z tymi stołeczkami pod korytka, kręgodupki ;:306 jeszcze nie utwardzone.

SandraABC
PostNapisane: 21 cze 2017, o 11:19 
1000p
1000p

1 szt.
Haha na stołeczkach im po prostu wygodniej niż z podłogi :)

Kręgodupki = kręgosłupki ;:306 wolę ich nie zaćwiczyć zanim przynajmniej roku nie skończą :P

Ginka
PostNapisane: 21 cze 2017, o 12:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Takiej mamusi pozazdrościć im mogą wszystkie psy, takiej opieki i takich wygód mało który w życiu zazna :wink: .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 753 ]  Idź do strony nr...        1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość