Jaki opryskiwacz kupić ?

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
x-Edytas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 maja 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki opryskiwacz na mszyce.

Post »

Nie lepiej zawalczyć z nimi naturalnymi sposobami, np ich potencjalnymi wrogami;>
Zapraszamy do poznania Regulaminu
neo01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 508
Od: 16 sty 2013, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Re: Kupię wytrzymały opryskiwacz do wszystkiego - czy taki istni

Post »

Opryskiwacz Marolex kup jak możesz u siebie.
Zawsze to sprawdzisz czy pasuje,a może ciut większy. :wink: Ja kupiła najpierw 0.5L no i zdecydowanie zapragnęłam większego.
Pozdrawiam Anka
Moje roślinki
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki opryskiwacz ręczny na działkę 10ar

Post »

Witam, zaczynam przygodę i przymierzam się do zakupu opryskiwacza na działkę 10ar. Sporo już czytałem, znam zalety akumulatorowych, ale ze względu na koszt i duże pojemności, dochodzę do wniosku, że dla nas wystarczy ręczny 5 litr.
Tylko z 2 razy pobiegam po całej działce (przygotowanie b. zarośniętej działki), więc mogę to zrobić w 4-5 rundach napełniania, natomiast już potem wydaje mi się, że mniejszy (myślałem nawet o 3 litrach) będzie optymalny na drobne opryski kwiatów i krzewów.
I tutaj pojawiają się schody, bo mam do wyboru:
1. mniejszy Marolex Profession 5L
2. duży Marolex TITAN 12L

Czy da się wymyć z Roundupu, żeby potem pryskać rośliny środkami ochrony? -wtedy mniejszy byłby lepszy.
A może zakupić jakąś 1-razówkę i potem po roundupie wyrzucić?
B. proszę również doświadczonych o info, jak to jest z tym pompowaniem 1 i2-go, jak często trzeba to robić (jedną ręką pompowanie a drugą oprysk?) i czy to łatwo opanować laikowi? B. proszę o informacje i rady.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaki opryskiwacz ręczny na działkę 10ar

Post »

Osobiście kupiłbym 12 litrowy, bo nawet jeśli nie całego napełnimy, to przy jednym napompowaniu można całą ciecz wypryskać.
Wprawdzie mam opryskiwacz akumulatorowy, ale go wykorzystuję tylko i wyłącznie do oprysków z jednej grupy środków, jak polyversum, bio-algen itp. Przypuszczam, że akumulatorowego jest trudniej umyć, bo w sobie posiada zbiorniczek.
Jeśliby Serwis Marolex mógłby się do tego postu wyrazić swoje zdanie, to bardzo proszę.
Adaxis, posiadam o wiele większy areał, ale herbicydy na moją działkę mają zakaz wstępu.
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki opryskiwacz ręczny na działkę 10ar

Post »

ekopom - broniłem się przed roundupem ale po oczytaniu się, dopuszczam go bo działka dzika i na razie nie przewiduję warzywnika ani drzew/krzewów owocowych -wyłącznie trwa i kwiaty i krzewy ozdobne z odp. czasem odczekania, nawet rok...
Czyli plecakowy TITAN 12 litrów? W takim razie powtórzę pytanko w jaki sposób go myć po herbicydzie, żeby potem można było go stosować do śr. ochrony?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaki opryskiwacz ręczny na działkę 10ar

Post »

Kilka razy przepłukać ciepłą wodą, ze środkiem myjącym np. do naczyń, a ostatni raz samą wodą. Oczywiście nie zapomnieć o pozostałościach w lancy i umyciu filtra, bo samo go przepłukanie ciśnieniem, nie w pełni wymyje z większych zanieczyszczeń, które z biegiem czasu osadzają.
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki opryskiwacz ręczny na działkę 10ar

Post »

OK, a czy czasami nie najlepsze "płukanie" będzie przy użyciu tego opryskiwania z gorącą wodą z płynem?
Tylko jaka temperatura wody max?
Woziwoda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Rybnik

Opryskiwacz

Post »

Znalazłem kilka tematów dotyczących opryskiwaczy ale moje pytanie jest ograniczone do konkretnego rodzaju oprysku.

Proszę o sugestie na opryskiwacz do drzewek: pojemność 5 litrów, przedłużacz-lanca około 3 metrów. Solidny konstrukcyjnie.
Woziwoda
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Opryskiwacz - konkretnie

Post »

Marolex Profession 5 i lanca 3 metrowa się nie nada ??
Woziwoda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Rybnik

Re: Opryskiwacz - konkretnie

Post »

Zbieram opinie. Dzięki za pierwszą.
Woziwoda
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jak w temacie szukam opryskiwacza, który głównie będzie stosowany do 3 czynności:
1. oprysk trawnika przeciw chwastom dwuliściennym
2. oprysk drzwewek śr. ochrony
3. malowanie drewnianych el. ogrodowych i podbitki impregnatem olejowym np. drewnochron
Jeżeli by sie dalo to czasem tez moznaby bylo pobielic drzewka czy pomaowac jakies sciany.. ale to już nie musi

Zależy mi też na przyjaznej obsłudze; czyli głownie niedługie pompowanie ale też z drugiej strony długie działanie bez dopompowywania.

w dzisiejszym opryskiwaczu (który de facto już się skończył-głównie uszczelki sparciały) najbardziej czego nie lubię to:
dosyć częsta potrzeba pompowania, dysza ciężka do ustawienia odpowiedniego oprysku i brak możliwość dostosowania wielkości kropelek. Trochę krótka lanca (1,20)

myślę, ze 8-10 litrów byłoby ok.. max 12. (czy taka 12 nie za duza jest do noszenia?)
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Opryskiwacz do trawnika, drzewek i malowania drewna impregnatem

Post »

Witam,

Jeżeli planuje Pan przeznaczyć opryskiwacz do środków ochrony roślin oraz impregnacji czy białkowania należy pomyśleć o opryskiwaczu Profession Plus.

Opryskiwacz posiada wydajną pompę i pompowanie nie jest uciążliwe. Inna sprawa gdy do 12 litrowego zbiornika wlejemy 2 czy 3 litry cieczy - wtedy pompowanie będzie dużo dłuższe w czasie.

Mamy w ofercie lance 3 metrowe teleskopowe. Tzn. że w złożeniu taka lanca ma 1,5 metra i można ją rozsuwać do 3 metrów.

Dyszą reguluje Pan głównie kąt strumienia rozpylanej cieczy. Różne grubości kropel można uzyskać wymieniając dysze na te o większych przekrojach.

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji,

Pozdrawiam,

Karol
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opryskiwacz do trawnika, drzewek i malowania drewna impregnatem

Post »

czy te dysze o wiekszych przekrojach sa w zestawie? ew. jeżeli trzeba dokupic to ile kosztuja?

Rozumiem, że impregnowanie drewna jak najbardziej możliwe tym opryskiwaczem?

a propos pompowania to czy nie jest tak, że nawet jak mamy wlane 10 litrów to i tak jak wypryskamy powiedzmy 7l to trzeba będize cużo się namachać żeby podpbic cisnienie?

Proszę o poprawną pisownię na forum/KaRo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”