Zawór dozujący

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Zawór dozujący

Post »

Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch opryskiwaczy. Jeden Profession Plus 12 posiadam go od ponad 6 lat jakieś 4 lata zepsuł mi się zawór dozujący ale wstawiłam zawór taki metalowy który był w komplecie i jakoś leci drugi plecakowy TITAN 20 nabyłam jesienią 2011 roku i również zawór nie trzyma. Chciałam reklamować,niestety zbyt długo trwa rozpatrywanie reklamacji, abym została bez opryskiwacza. Czy mogę samodzielnie naprawić zawór żeby nie stracić gwarancji i jak to zrobić?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zawór dozujący

Post »

Też miałem taki problem,od nowości, kupiłem jakiś zestaw naprawczy i wymieniłem gumową uszczelkę i chyba spręzynkę, ale przy dużym ciśnieniu i resztce oprysku i tak coś kapie, w professionie, w tytanie problemu nie mam.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zawór dozujący

Post »

Ja właśnie w Tytanie mam przestaję naciskać zawór a z lancy leci ciecz :( W Profession wymieniłam zawór na metalowy, który powinien służyć do malowania, ale służy mi i przy opryskach i mam spokój chociaż z nim.
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zawór dozujący

Post »

Witam,

Taki stan rzeczy może mieć kilka powodów.

- zatarcie tłoczka znajdującego się wewnątrz rączki. W przypadku gdy nie jest on konserwowany (smarowany)
może zatrzymać się po wciśnięciu przycisku. W tym przypadku należy odkręcić nakrętkę R50, wyjąć tłoczek ze sprężynką
i posmarować w miejscu gdzie znajdują się oringi.

- zawór ma funkcje ciągłego opryskiwania, tzn. że przycisk zaworu można zablokować (przesuwając go w kierunku lancy)
co pozwala odpocząć palcom. Niestety zdarza się, że klient nie wiedząc o tej opcji, zablokuje zawór i ciągły przepływ traktuje jako defekt.
Załączam fotki aby pokazać w czym rzecz.

Na fotce oznaczonej 1. (link poniżej) znajduje się zawór w pozycji zamkniętej (przycisk odchylony od rączki)

http://imageshack.us/photo/my-images/39/36458242.jpg/

Na fotce oznaczonej 2. (link poniżej) znajduje się zawór w pozycji otwartej, zablokowanej (przycisk przy rączce przesunięty w kierunku mocowania lancy)

http://imageshack.us/photo/my-images/822/56193229.jpg/

Jeżeli nie pomoże "cofnięcie" przycisku oraz przesmarowanie tłoczka proszę o kontakt: kontrola@marolex.pl

Pozdrawiam,

Karol Okolus
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zawór dozujący

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Posmaruje tłoczek i dam znać. Zablokowanie nie wchodzi w grę ponieważ doskonale znam tą opcje :D
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zawór dozujący

Post »

Tłoczek posmarowany zadziałało ;:138 Moja wina, że po zimie nie posmarowałam tloczka :oops: Dziękuję bardzo za pomoc
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zawór dozujący

Post »

Proszę bardzo :wink:
W przypadku dalszych pytań, pozostaję do dyspozycji...

Pozdrawiam,

Karol Okolus
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
Elefant
50p
50p
Posty: 59
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Zawór dozujący

Post »

Nie wiem czy robię coś źle, czy trafiłem na jakiś feler, ale stale mam problemy z zaworem dozującym zintegrowanym z rączką.
Odkąd pamiętam to były problemy z odbijaniem zaworu.
Rozbierałem go wielokrotnie, czyściłem sprawdzałem uszczelki smarowałem i to pomaga na kilka minut i zaraz następuje powrót problemu i zawór nie odbija, blokuje się.
Wniosek mam taki, że zawór dozujący w moim Marolexie jest strasznie delikatny bo porównując go z opryskiwaczem czerwonym firmy konkurencyjnej, który też mam, to tam przez lata nic nie było wymieniane, a spust chodzi jak nowy. Ba nawet nigdy nie miałem potrzeby go rozkręcać.

Czy ktoś miał podobne problemy z zaworem dozującym? Gdzie leży przyczyna? Bo zważywszy na to, że z problemem zmagałem się prawie od nowości to może trafiłem na jakiś wadliwy zawór?
Trochę mnie to już irytuje przyznam, czy jedynym rozwiązaniem będzie kupno nowego?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zawór dozujący

Post »

Najlepiej bezpośrednio napisać maila do serwisu. Zapewne bez problemu wymienią na nowy. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”