Jaki opryskiwacz kupić ?

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
Awatar użytkownika
jurek47
100p
100p
Posty: 160
Od: 19 paź 2016, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Zrobiłem rozpoznanie te nowe 5l. mają lance skręcane,9l podobno rozsuwane czy to istotna różnica.
Twój czas jest ograniczony,więc nie marnuj go na bycie kimś,kim nie jesteś.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Lepsze/wygodniejsze są teleskopowe (rozsuwane).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jurek47
100p
100p
Posty: 160
Od: 19 paź 2016, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Może jestem u.......wy,ale jeżeli lepsze lance to dlaczego zaczynają robić skręcane.
Twój czas jest ograniczony,więc nie marnuj go na bycie kimś,kim nie jesteś.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Do wyboru, do koloru :wink:
( Nie zaczynają robić ale produkowane są od wielu, wielu lat, zarówno teleskopowe jak i modułowe).
adalbert68
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 maja 2019, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Gdzieś wcześniej wyczytałem, że przy stosowaniu (do oprysków) lancy 3-metrowej rozkładanej nie można stosować razem z przedłużką. Dlaczego? Czy to znaczy, ze nie można przedłużyć lancy np. do 5m? (bo tak by mi czasami pasowało). Pytam, bo akurat jestem na zakupie i nie wiem jakie lance dobrać :)
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Witam,

Informacja jest prawdziwa. Rozsunięta lanca 3 metrowa wypełniona cieczą przenosi stosunkowo duże naprężenia na połączenie lancy z zaworem dozującym.
Dlatego też dalsze przedłużanie lancy stwarza duże ryzyko wyłamania się przedłużki z gwintu. Oczywiście gwinty będą pasowały a ciśnienie pozwala na podanie cieczy roboczej znacznie wyżej, jednakże należy bardzo uważnie operować lancą (wręcz podtrzymywać ją drugą ręką i nie dopuszczać do wychyleń).


Pozdrawiam,

Karol
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Witam , czy seria profession w budowie zbiornika różni się od serii hobby ?? Tej samej pojemności np. 12 litrowy . I drugie pytanie jak wykorzystać rabat dzięki uczestniczeniu w Forum ogrodniczym ?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Witam , . Znalazłem poniżej odpowiedź Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Proszę o pomoc. Jaki wybrać opryskiwacz: plecakowy ręczny, akumulatorowy plecakowy czy na kółkach?
W przypadku akumulatorowego z kółkami pewnym problem może być duża pochyłość i nierówność terenu.

Ma służyć do oprysków niedużej winnicy ok. 1000 krzaczków plus trochę drzewek i krzewów owocowych.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Witam,

Ilość krzaczków wskazuje na dużo pracy podczas pielęgnacji.
Właściwie należałoby zastanowić się nad opryskiwaczami akumulatorowymi.
VX (wózkowy) posiada duże koła więc delikatne nierówności nie sprawią problemu.

Idealnym opryskiwaczem wydaje się RX. Można z nim wejść niemal wszędzie, nie dbając o nierówności terenu.
Pozostaje tylko do rozpatrzenia jego masa.
Pusty opryskiwacz waży 6,5 - 6,8 kg. Ma wygodne, rozbudowane pasy więc noszenie jest komfortowe.
Pozostaje aspekt samej masy czyli bez mała 7 kg + do 12 kg cieczy (oczywiście w miarę trwania oprysku masa będzie spadać :wink: ) Odczucie ciężaru jest subiektywne więc nie mogę nic sugerować w tej kwestii.

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji,

Pozdrawiam,

Karol
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

kupiłem Opryskiwacz Profession Plus 5 L Marolex . Po pierwszym użyciu przy opryskiwaniu trawnika Mniszkiem, mam niestety dwie duże uwagi:
1. Podczas opryskiwania po odpuszczeniu spustu, przez kilka sekund wciąż przez dyszę leci płyn. Czy da się jakoś tak ustawić żeby przy odpuszczeniu spustu oprysk się zatrzymywał?!?
2. pojedyncza lana jest za króka do oprysku pojedynczych chwastów (odległość od ziemi to jakieś 30-cm), natomiast po dołożeniu przedłużki ergonomia orpyskiwania pojedynczych chwastów jest kiepska - trzeba unieść rękę co powoduje po paru minutach jej spore zmęczenie. Brak regulacji ustawienia kąta oprysku między lancą a dyszą nie pozwala tu przyjąć optymalnej pozycji.

@Marolex - macie jakieś porady/pomysły??
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Witam,

1. Takie zjawisko zachodzi z powodu pozostałości powietrza w lancy. Powietrze przejmuje część ciśnienia podczas oprysku i oddaje je po zamknięciu zaworu
czego efektem jest spóźnione zatrzymanie oprysku w stosunku do zamknięcia zaworu.
To po krótkim czasie powinno się uregulować gdyż ciecz wypchnie powietrze z lancy. Żeby skrócić ten czas należy odpowietrzyć lancę,
tzn. ustawić ją tak aby dysza znajdowała się wyżej od zaworu (skierowana nieco w górę) i delikatnie nacisnąć zawór dozujący.
Stopniowo wypełniająca lancę ciecz wypchnie pozostałości powietrza przez dyszę.

Oczywiście należy najpierw sprawdzić czy zawór poprawnie odcina. W tym celu należy odkręcić lancę żeby zrobić próbę na zaworze.

2. Opryski środkami ochrony roślin to dodatkowa opcja opryskiwacza Profession Plus.
Głównie jest on przeznaczony do bielenia wapnem czy impregnacji i do tego w przede wszystkim został stworzony i wyposażony.
Wszystkie części produkcji Marolex będą pasowały do tego opryskiwacza. Aby zwiększyć komfort pracy w tym przypadku należałoby zastanowić się nad nabyciem
lancy teleskopowej z końcówką kątową. Można ją rozsunąć na odpowiednią dla użytkownika długość. Opis w linku poniżej,

https://marolex.pl/content_tools/lanca- ... -raczki-2/

Pozdrawiam,

Karol
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Dzięki za rzetelną odpowiedź. Kwestię opóźnionego oprysku sprawdzę następnym razem. Lanca teleskopowa ze zmianą kąta to jest to czego mi tu brakuje. Proszę o preferencyjną ofertę na priv. Dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”