lanca 3 m - korozja rurki

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

lanca 3 m - korozja rurki

Post »

Witam,
Ostatnio pierwszy raz po zimie używałem lancy 3m i ku mojemu zaskoczeniu środek zaczał pryskać w moją stronę bezpośrednio z rurki 12mm. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem że nie wygląda to na żadne uszkodzenie mechaniczne (przekłucie, ani uderzenie), a jest podobne do jakiejś korozji idącej z wewnątrz. Po prowizorycznym zablokowaniu wycieku powróciłem do oprysku , ale po około 20 min sytuacja powtórzyła się w innym miejscu i tym razem dziura wręcz uniemożliwiła oprysk. Co ciekawe mam inną lancę - krótką, którą użytkuję dużo dłużej i nie mam z nią żadnych problemów. Lanca 3m jest wykorzystywana sporadycznie, zawsze 2-3 krotnie płuczę spryskiwacz i lancę po oprysku i korzystam tylko ze środków owado- i grzybobójczych. Ostatni oprysk to Mospilan + ludwik jako zmiękczacz.
http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienn ... -maxi.html
Czy zaobserwowaliście jakąś partię produktu bardziej narażoną na korozję? Czy da się to reklamować? (kupowałem u bezpośredniego przedstawiciela Marolexu na targach pod Słupskiem) - nie moge doszukać się okresu gwarancyjnego bo odnośnik do pliku pdf:
http://www.pl.marolex.pl/files/j05.zip
odbija się od serwera (błąd 404).
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7588
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: lanca 3 m - korozja rurki

Post »

Na pewno każdą reklamację rozstrzygną z Serwisu Marolex na korzyść Klienta. Takie są zasady w Firmie MAROLEX
Proszę tylko zrobić cyfrówką zdjęcie lancy i przesłać na adres serwis@marolex.pl i opisać w 2 zdaniach problem + podać im adres do wysyłki.
Pozdrawiam.
PS Proszę dać mi znać jak poszło. Jestem pewny , że nie będzie żadnego problemu, natomiast z tego co wiem nigdy nie słyszałem by 3metrowe lance miały jakikolwiek problem tego typu. jest to surowiec z huty aluminium i musiała być jakaś ukryta wada, która nawet w procesie kontroli w firmie nie ujawniła się.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: lanca 3 m - korozja rurki

Post »

Z drugiej strony wpadł mi pomysł i nie mogę tego wykluczyć, że zostało to spowodowane kontaktem lancy z jakimiś innymi narzędziami stalowymi, chyba taka możliwość istnieje?
Jak się potwierdzą moje obawy będzie trzeba owijać lance w celu zabezpieczenia... (np. taśmą izolacyjną?) dziś pobawię się w makrofotografię i podeślę efekty. Dzięki za pomoc.Dam znać.
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: lanca 3 m - korozja rurki

Post »

Ganz pisze:[...]zostało to spowodowane kontaktem lancy z jakimiś innymi narzędziami stalowymi, chyba taka możliwość istnieje?
Jak się potwierdzą moje obawy będzie trzeba owijać lance w celu zabezpieczenia... (np. taśmą izolacyjną?) [...]
Taka korozja aluminium jest możliwa, ale tylko w środowisku wilgotnym. Jeśli lanca będzie przechowywana sucha to nie powinno do niej dojść
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: lanca 3 m - korozja rurki

Post »

bishop pisze:Taka korozja aluminium jest możliwa, ale tylko w środowisku wilgotnym. Jeśli lanca będzie przechowywana sucha to nie powinno do niej dojść
więc odpada, przechowywana była w ogrzewanej piwnicy.
efekty zdjęciowania:
Obrazek
Obrazek
większa z dziurek ma może około 1 mm, podeślę zdjęcia do serwisu.
porównywałem stan lancy z moją starą - krótką, która jest poobijana i poharatana ze wszystkich stron, ale nie straciła szczelności. Swoją drogą to owijanie to wcale nie jest głupi pomysł ;-).
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: lanca 3 m - korozja rurki

Post »

Nowiutka lanca przyszła 3 dni temu, zero kosztów, formalności, solidnie zapakowana, istna rewelacja! Rzadko się spotyka takie podejście do klienta. Wielkie dzięki za pomoc !
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”