Początki w moim ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Początki w moim ogrodzie

Post »

Witam wszystkich!
Jestem nowa na tym forum, w 2014 roku wprowadziliśmy się do naszego nowego domu, wokół którego było pustkowie, błoto i glina wszędzie.
Nawozić trzeba było ziemię i pomyśleć o jakiś roślinkach, co nie jest łatwe dla osób, które do tej pory nie zajmowały się ziemią. Nie mieliśmy pojęcia
o tym co będzie nam rosło, co wypadnie. Potrzeba dużego doświadczenia w pracach ogrodowych, aby stać się ekspertem. My cały czas się uczymy
na swoich błędach także. Często odwiedzałam to forum i przyznam się że lubię łazić po waszych ogrodach są cudne, takie kolorowe i przemyślane,
widać serce włożone w ich wygląd, podziwiam Was. Mam nadzieję że jak opanuję trochę to forum to wrzucę parę zdjęć i poznam wspaniałych ludzi
i skorzystam niejednokrotnie z Waszej pomocy. Na razie pozdrawiam Was wszystkich na forum.


Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witam Cię Basiu :) :wit
Gratuluję wytrwałości i życzę jej w dalszym ciągu, aby Twój ogród stał się takim jakim go sobie wymarzysz :)
Z chęcią zobaczymy więcej zdjęć :)

P.s. Piękny pies, podobny do mojego :)
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

WITAM
Pokażę Wam jak było przed naszym domem, zanim cokolwiek się ruszyło.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Dziękuję Ci Izo za miłe powitanie, mój piesek to suczka ma na imię Beri i bardzo nam pomaga w pracach ogrodowych, szczególnie lubi kopanie ;:1

Rok 2015 wiosna to początki prac
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witaj Basiu.
Zazdraszczam,że masz miejsce do nasadzeń i możesz tworzyć ogród marzeń od samego początku.
Widzę już rabatki. Co już posadziłaś? Nie popełniaj moich błędów.Sadziłam gdzie było miejsce a teraz na uporządkowanie to nie czas. ;:108
Życzę stworzenia ogrodu marzeń. Pracy pewnie będzie jeszcze sporo ale podołasz. Ja będę zaglądać i kibicować w jego tworzeniu.
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

:wit Witam Cię Alu,
dziękuję, że mnie odwiedziłaś mamy już jakiś kształt tego ogrodu, jak wrócę do domu to wrzucę następne zdjęcia, nie da się nie popełniać błędów przy nasadzeniach ja też miałam takie rabatki które były nie przemyślane, a w ogóle to ciągle zmienia się koncepcja na ogród. Jak wrzucę zdjęcia to mam nadzieję na uwagi z waszej strony moje bardziej doświadczone koleżanki.
Pozdrawiam Ciebie i Izę bardzo ciepło jesteście na razie jedyne które się odezwały miło mi bardzo. ;:113
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witam
Pokarzę Wam jak było w zeszłym roku co udało się nam stworzyć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Basiu jeśli mogę coś podpowiedzieć to w iglaki za dużo nie wchodź, bo bardzo zakwaszają glebę. Hortensjom, borówkom to sprzyja. Innym niestety już nie.
Już widzę ,że masz zielono.Teraz czas na kolorki ;:108
A ,że teraz nie masz gości nie znaczy,że ich w sezonie nie będzie . Każdy forumowicz spragniony wiosny spędza wolny czas w swoich ogrodach, bo czas porządków nadszedł. ;:108 ;:108
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witaj Basiu , widać już efekty trzyletniej pracy w ogrodzie. Podobnie ja Ty zaczynałam na glinie , która wiosną kleiła się do wszystkich i wszystkiego a latem skorupa , że nie można szpadla wbić :( Kolejnym minusem gliny bynajmniej u mnie jest problem nowo posadzonych roślin , które potrzebują dłuższego czasu aklimatyzacji ( 2 lata) zanim zaczną rosnąć . Ale jest też plus gliniastego podłoża -lepiej trzyma wilgoć, więc coś za coś. Życzę dużo ciepełka , przesyłam również głaskanko dla piecha.
Pozdrawiam mocno i z wielką przyjemnością będę odwiedzać Twój ogród.
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witam
Alu z tymi iglakami to są one w rogach działki, tuje z trzech stron, żeby stworzyć sobie trochę intymności, jak urosną osłonią nas, po za tym strasznie u nas wieje więc wiatr też będzie miał opór.
Trochę kolorków było w zeszłym roku, chodzi mi o kwiaty, w tym na pewno dojdzie jeszcze więcej, postaramy się o to. Wszystkie podpowiedzi i rady chętnie przyjmę. W Chruszczewie (gm. Ciechanów) gdzie mieszkam jest jeszcze zimno i prace w ogrodzie stoją za to zabawy z psem nie, szalejemy ile się da. Dziękuję Kasiu w imieniu psa za głaskanko, jestem straszną pieszczochą ;:113
Pozdrawiam Was gorąco.
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witam

W Ciechanowie zimno, chociaż sobota była taka sobie, posprzątaliśmy trochę na działce i jak będę miała chwilę w domu wrzucę jakieś fotki, chociaż nic na razie nie kwitnie poza krokusami, inne roślinki mają maleńkie pączki i czekają na ciepełko.
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Nareszcie wiosna u mnie są jej pierwsze oznaki. Jak widać u mnie nie tak kolorowo jak u was, wszystko dopiero teraz się budzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witaj :wink: U nas też mamy glinę, wiem jak się z nią ciężko walczy. Fajnie tak tworzyć ogród od zera, ja muszę wszystko przerabiać.
Mała rada na przyszłość, jak wgrywasz zdjęcia to daj większe lepiej się ogląda bo nie trzeba wchodzić w każde zdjęcie.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”