Początki w moim ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Kasiu witam cię u siebie :wit
Zakładanie ogrodu jest bardzo fascynujące ale nie da się nie popełniać błędów, są nieuniknione chyba że weźmie się projektanta i ogrodnika, tylko nie ma wtedy tej przyjemności że sama to zrobiłam.
Ogród jest jak życie zmienia się co roku, czegoś przybywa, czegoś ubywa, rozwija się, pięknieje i tak ma być. Zawsze mieszkałam w kamienicy lub bloku i nie wiedziałam że tyle tracę. Mam nadzieję że będziemy się wymieniać doświadczeniem.

Obrazek

Życzę Wam wszystkim wesołych, zdrowych, słonecznych Świąt Wielkiejnocy, smacznego śniadanka wielkanocnego, mokrego poniedziałku i miłej rodzinnej atmosfery.
A po świętach do pracy w ogródku żeby spalić nabyte kalorie. ;:3
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

A tu psikus :( Pracy w ogrodzie nie będzie, wszyscy czekamy na lepszą pogodę ;:108
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witam cię Kasiu, no niestety pogoda nas nie rozpieszcza, jest okropnie zimno w nocy poniżej zera, serce mnie boli bo przemarzły mi chyba hortensje ;:110
nie wiem jak tam inne roślinki sobie poradzą z tym zimnem na jagodach kamczackich są kwiatki, na pigwowcu pączki. Powiem szczerze mam dość zimna, ja też jestem ciepłolubna.
Masz rację Kasiu że pogoda spłatała nam psikusa.

Na poprawę humoru zdjęcia z zeszłego roku: mój skalniak

Obrazek



Obrazek

i clematis który został zmasakrowany przez zabawy mojej suni z piłką, ale w tym roku coś tam wychodzi, pożyjemy, zobaczymy...



Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Basia jaki Ty masz piękny skalniak!! Taki dopieszczony :) U mnie juki nie wyglądają ciekawie, może miały latem za sucho i nie nadają się na skarpy :(
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Basiu cudowny skalniak, mi mój stary zarósł :oops: ale robię nowy i odgapię wysypanie małych kamyków koło dużych.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Kasiu i Aniu bardzo wam dziękuję, że skalniak wam się podoba. Na samym początku te kamienie leżały tak w jednym miejscu na budowie, niektóre są bardzo duże i nie do ruszenia, ale że leżały na skraju działki to pomyśleliśmy że można je wykorzystać i zrobić w tym miejscu skalniak. Po wielu trudach udało się i powstał, pomysł na wysypanie małych kamyczków był męża i muszę przyznać że trafiony.
Pogoda nas nie rozpieszcza i ciągle jest zimno, wrzucę parę fotek z wczoraj.

Obrazek

Obrazek

Trochę kwiatków, bo jeszcze nie ma ich zbyt dużo, mam nadzieję że maj to zmieni to mój ulubiony miesiąc w ogrodzie...
Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

WITAM WSZYSTKICH
Przepraszam że tak długo nic nie wrzuciłam prace w ogrodzie oczywiście ciągle trwają to moje wierzby japońskie po drugim cięciu w tym roku.

Obrazek

Zdjęcia innych zakątków ogrodu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witaj Basiu , może w ogrodzie mało jeszcze dużych roślin u Ciebie , ale alejki pięknie są wytyczone i trawniczek nowy , śliczny , a to już sprawia że ogród wygląda schludnie . Na resztę trzeba poczekać , rośliny potrzebują czasu a my najczęściej chcielibyśmy wszystko na już i się niecierpliwimy ;:65 . Początki są zawsze trudne i wszyscy w ogrodach popełniamy błędy .Ponadto nasze ogrody są w różnych regionach kraju , ale jeszcze też w zróżnicowanym krajobrazie i to też wpływa na rozwój roślin .Na tym forum możesz pytać o wszystko co związane jest z ogrodem i zawsze dostaniesz odpowiedz .Pozdrawiam serdecznie i jeżeli pozwolisz , będę zaglądała . ;:167 .
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Witam wszystkich odwiedzających mój wątek, witam ciebie Elu, miło mi że do mnie zawitałaś, serdecznie zapraszam, chociaż tak jak widać roślinki małe mają dwa lata, niektóre rok a jeszcze inne dopiero co posadzone. Dziękuję że coś tam się podoba. Pokarzę trochę zdjęć z dziś.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Jak nazywa się roślinka na przedostatnim zdjęciu ta czerwona ? Ładnie się prezentuje na tle białych kamyków ;:333
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Basiu może i młode rośliny, ale pięknie kwitną i wyglądają w Twoim ogrodzie ;:138
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

:wit :wit
Kasiu ta roślinka to berberys miniaturowy Admiration, dorasta tylko do 50 cm i nie wymaga cięcia, sam rośnie w formie kulki, ja też bardzo go lubię.
Aniu bardzo dziękuję za pochwałę, to daje takiego pozytywnego kopa żeby dalej się starać. Wy jesteście już dłużej w pracach ogrodniczych i macie doświadczenie
tym bardziej miło jak któraś z Was coś pochwali. Ja jak widzę wasze ogrody, to myślę że gdzie te moje początki, uwielbiam odwiedzać wasze ogrody i czerpać
pomysły. ;:167
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Początki w moim ogrodzie

Post »

Basiu już masz pięknie.A jak wszystko się rozrośnie,to będzie cudnie. Tak masz dużo miejsca do nasadzeń. Czasem nie zatrudniaj projektantów, bo owszem będzie ogród piękny ale bez duszy. Ja tam lubię swój busz i bałagan ogrodowy. I tak sobie zawsze coś przerabiam i potem okazuje się ,że nie podoba się i znów do przeróbki. :;230 Przynajmniej na brak ruchu nie narzekam.
Poproszę o nowe fotki. ;:108 :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”