Moje Arboretum cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolka bardzo fajny ten jarmark! Córkę zabrałam któregoś dnia, ale tak późno że nim dojechaliśmy zrobiło się ciemno. Po rynku akurat jechała parada Mikołaja i tłum chciała nas udusić :wink: Nie było zbyt przyjemnie, ja nie lubię tłoku. Nie zdążyłam się niczemu przyjrzeć i mam tylko jedno zdjęcie rozświetlonej choinki.
I jak te gałązki jaśminu, pachnie choć trochę?
Bąbelek stokrotkożerca :D A myślałam, że może jak podrośnie to się trochę ustatkuje, ale widać to jednak łobuzerska dusza :lol:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Ale fajny jarmark świąteczny ;:215
Jeszcze ładne kolorki z grudniowego ogrodu. ;:173
Chryzabtema przecudna.Jeszcze takiej nie widziałam.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Nie zagladałam bo jakoś nie miałam powiadomień a tu tyle ludzie mnie odwiedziło. Bardzo dziękuje i zaraz zaglądam do Was. Jarmark był cudny, ale tam trzeba jechać do południa, potem tłumy i to jest bez sensu. Ja byłam z bratową ok 11 ej i było ok. Niestety nic nie kupiłam , bo tam ceny z kosmosu , ale wystarczyło pooglądać , poczuć swięta :)
U mnie mrozik tylko nocą i niewielki, rośliny to dobrze znoszą i dalej zielono i niektóre nadal kwitną, najbardziej jaśmin Nagokwiatowy , ale nie pachnie -przynajmniej ja nie czuję :wit :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

AGA Z Agnieszko. Niestety masz zamknięty wątek , to odpisuję tutaj :wink: A myślisz ,ze ja nie grzebię w ziemi. Jeszcze kilka dni temu sadziłam wrzosy kupione na wyprzedaży--b.ładne jeszcze :) Przesadzałam też astry -marcinki..., milina . Gdyby nie mroźny wiatr, co powoduje ,że jest b. zimno, ręce marzną to bum jeszcze grzebała w ziemi, jest co :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Alu, Jadziu wątki macie zamknięte , to tutaj napiszę :wink: Bąbel latem je trawę, podobno pomaga mu w trwieniu a teraz wcina stokrotki , mnie to nie przeszkadza, skoro mu to nie szkodzi :wink:
U mnie nadal zima jesienna, zrobię może jutro jeszcze kilka zdjęć :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Dzisiejsze zdjęcia . Iglaków prawie nie mam , ale zimozielone mam i ładnie zdobią . Dopiero teraz je widać , kiedy nic już nie ma :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek To jest mahonia Vinter Sun - pąki już mają żółty kolor, są mocno rozwinięte--niestety, bo pewnie zmarzną :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Szkoda trochę mahonii, bo nadchodzi zimna noc ;:131 Mam nadzieje, że jednak się uchowa do jakiejś odwilży i zdoła zakwitnąć.
A te róże to się nie pomyliły? ;)
Z mojej strony Wrocławia (a właściwie trochę na północny wschód od niego) spadł dziś ładny śnieżek, raptem na 3 cm, ale i tak bardzo cieszy takie pierwsze białe :tan
A z tymi zimozielonymi, o których piszesz że dopiero teraz je widać, to ja też miałam takie odkrycie roku, że za całym tabunem bylin i rocznych kwiatów mam śliczną brunnerę o białozielonych liściach! Tak się schowała, że o jej istnieniu zupełnie zapomniałam, dopiero jak wszystko wyschło ukazała się znowu :lol: Sprzątałam tez jedna bardzo zapchaną rabatę, powycinałam suszki i co znalazłam? Rząd różnych odmian irysów ;:oj Nawet tabliczki się zachowały, ale jak przetrwały to irysy, w takim ścisku, bez odrobiny słońca, w taki deszczowy sezon ;:185 czary! I poczułam się, jakbym zakopany odkryła skarb :wink:
Pod śniegiem pięknotka uparcie opiera się bieli :) Śliczna jest!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

A tej mahonii nie można by czymś przykryć?
Fajne takie jarmarki, nawet jak drogo, a tak jest zazwyczaj, to można się pogapić, a czasami i coś odgapić ;:108 I u mnie był, ale taki, że pożal się Boże. Całość zajęła mi piętnaście minut i nie było nawet na czym oka zawiesić. W większości chleby, sery, miody i kiełbachy ;:222
Zdrowych i spokojnych świąt ;:196
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Ciemiernik sobie zakwitł? Jaśmin i u mnie kwitnie. Tak się pusto zrobiło teraz, ale przynajmniej lepiej widać te roślinki, które wcześniej ginęły w gąszczu :D
Bąbel pewnie się cieszy ze śniegu? :D
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Karolino, czy te dwa kwitnące na różowo krzaczki - to róże ?Jeżeli tak ,czy znasz odmianę? Podoba mi się obfite kwitnienie i wysokość.Czy widziałaś mój ostatni post,przed zamknięciem wątku..... :wink: Pozdrawiam.

Obrazek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Lodziu Śliczny ususzony bukiet , w dodatku dedykowany dla mnie -bardzo mnie wzruszają takie odruchy serca , łzy same spływają po policzkach . Zrobiłam się jakaś miękka ;:167 :)
Masz cudną choinkę, nawet ogórki na niej wiszą ;:306 Zima pięknie okryła Twój ogród--cudny widok . Kicia za oknem prześliczna :lol:
Czy wrzosy tak w donicach przetrzymają zimę na dworze? czy potem chowasz? ja też mam takie na dworze . Lodziu to nie różyczki kwitną, to wciąż chryzantemy :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Arboretum cz.7

Post »

Kochani wyjeżdżam na cały styczeń , to zaległe sanatorium . Jadę do Szczawna Zdroju, to w sumie Wałbrzych . Jak wrócę będzie luty , to mam nadzieję ,że przy słonecznej pogodzie zacznie kwitnąć oczar i inne moje ZIMOLUBNE , mam nową różową wierzbę i inne , zobaczymy czym Was uraczę w nowym roku ;:306
ŻYCZĘ WESOŁYCH , ZDROWYCH , RADOSNYCH ŚWIĄT I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU 2018 ;:167 ;:cm ;:23 ;:79


Proszę o zamknięcie wątku . Moja wizytówka :


Zapraszam do kolejnego wątku tutaj.

Obrazek
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”